Billgeorge

Τι ραμ να προτιμήσω

Recommended Posts

Στις ραμ τι να προτιμήσω latency η clock speed για gaming? για 2×4 gb ραμ gaming ποια θεωρείται η καλύτερη? εγώ είμαι ανάμεσα σε hyper x fury 2666 η g skill trident 3600 

Link to comment
Share on other sites

2 x 4 είναι πάρα πολυ λίγο, θυσίασε και τα 2 για περισσότερη ram, τουλάχιστον 16gb! To mass effect για παράδειγμα μου τραβάει 7gb ram!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

η μητρική υποστηρίζει 4 ραμ αλλά δουλεύει κλτρα με dual (μιλάω για την  msi z270 tomahawk) και δεν ξέρω να βάλω 1 8αρα και μετά άλλη μια ή 2×4 και μετά 2×4

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις αλχημείες, πήγαινε σε 2x8 από τώρα καθυστέρησε την κάρτα λίγο π.χ.

________________________________________________________________

 

επίσης great success, πως κατάφερες και το έβαλες στις ειδήσεις... O.o

Edited by Nickzzz
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορώ να καθυστέρησω την κάρτα γραφικών είναι πολύ σημαντική για gaming επίσης νμζ μια 8αρα  θα με κρατήσει σε αρκετά καλες επιδοσεις προφανώς όχι το ίδιο με μια 16αρα

Link to comment
Share on other sites

Λάθος φίλε, με 2 μνήμες δουλεύει καλύτερα δεν ζορίζεται και ο ελεγκτής των μνημών που είναι μέσα στον επεξεργαστή και αυτό σου επιτρέπει να κάνεις πιο σταθερό oc...  θα κάνεις αυτό που σου είπα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το αποτέλεσμα και τα πλεονεκτήματα που θα έχεις όταν τελειώσεις όχι την διαδρομή για εκεί, όλα τα παιχνίδια θα τα παίζεις ακριβώς όπως και με 2χ4 αλλά όταν βάλεις την δεύτερη 8άρα θα έχεις καλύτερο oc.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Billgeorge said:

μέχρι να κάνω αναβάθμιση όμως θα έχει μια ram άρα πιο αργα

 

Σε τίποτα δεν θα έχεις λιγότερες επιδόσεις πέραν από την συμπίεση/αποσυμπίεση αρχείων ( ZIP/RAR/7-zip ).

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2017 at 9:57 PM, venisk said:

Λάθος φίλε, με 2 μνήμες δουλεύει καλύτερα δεν ζορίζεται και ο ελεγκτής των μνημών που είναι μέσα στον επεξεργαστή και αυτό σου επιτρέπει να κάνεις πιο σταθερό oc...  θα κάνεις αυτό που σου είπα.

Δικτάτορα μου εσύ! :hehe:

 

Πέρα από την πλάκα, ότι είπε ο venisk.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now