bloody.k

Προτάσεις για πρακτική το καλοκαίρι

Recommended Posts

Καλησπερίζω το φόρουμ

είμαι στο 4ο έτος της σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του ΕΜΠ(τον φάγαμε τον γάιδαρο, η ουρά έμεινε), κάποιοι ίσως με θυμούνται κι όλας από εδώ μέσα μιας και πιο παλιά ήμουν περισσότερο ενεργό μέλος, και ψάχνω για πρακτική το καλοκαίρι που δεν θα χω υποχρεωτικά μαθήματα στη σχολή. Πέρα από το overclocking κλπ ασχολούμαι με σχεδιασμό ψηφιακών κυκλωμάτων(Verilog,VHDL), προγραμματισμό μικροεπεξεργαστών(έχοντας δουλέψει και με assembly μερικών επεξεργαστών αλλά και με C), αναλογικά κυκλώματα αλλά και προγραμματισμό(C,C++,Java) για διάφορες εφαρμογές και έχω δουλέψει αρκετά πάνω σε όλα αυτά είτε σε εργαστήρια της σχολής είτε με έξτρα πρότζεκτ που κάνω μόνος μου ή σε συνεννόηση με κάποιον καθηγητή. Θα ήθελα λοιπόν να με βοηθήσετε/προσανατολίσετε στο πως και που μπορώ να βρω μια πρακτική για να απασχοληθώ το καλοκαίρι είτε στην Ελλάδα είτε στο Εξωτερικό πάνω σε κάποιο από αυτά τα αντικείμενα. Αν κάποιος ασχολείται επαγγελματικά και με αυτούς τους τομείς και μπορούσε να μου δώσει πιο συγκεκριμένες προτάσεις για το που μπορώ να απευθυνθώ αλλά και να μου δώσει περισσότερες συμβουλές σχετικά με το τι θα άξιζε να ασχοληθώ σε αυτή τη φάση θα μου ήταν πάρα μα πάρα πολύ χρήσιμο. Οι βλέψεις μου για το μέλλον είναι να κάνω ένα μεταπτυχιακό στο εξωτερικό, γλυκοκοιτάζοντας την Ελβετία, πάνω στον τομέα της Επιστήμης Υπολογιστών.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now