RamayaGr

Προβλημα με σβησιμο οθονης

Recommended Posts

Καλησπερα και χρονια πολλα εχω ενα μεγαλο προβλημα οταν παιζω η οταν δουλευω η οταν ειναι idle το PC σβηνει η οθονη ενω ο υπολογιστης φαινεται να δουλευει πολλες φορες οταν βλεπω ταινια η ακουω μουσικη για λιγα λεπτα συνεχιζει μεχρι που σταματαω να ακουω και ηχο και η μονη λυση ειναι να κανω restart και επανερχεται δεν ξερω τι φταιει δοκιμασα την αλαγη του HDMI καλοδιου αντικατεστησα την τροφοδοσια ρευματος απο το τροφοδοτικο στην καρτα γραφικων (Nvidia 550ti) θα ηθελα την βοηθεια σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να αναφερω οτι ειχα προβληματα με το ρευμα (πτωση τασης) και ειχα πολλα προβληματα με BSOD μεχρι που πειρα εναν σταθεροποιητη και ηρεμησα αλλα λεω μηπως καποιο θεμα και απο εκει. Σταυρο ολα ειναι οκ απο αυτα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή συνεχίζεις να ακούς ήχο και ξέρουμε ότι το pc δουλέυει ψηφίζω ότι αρχίζει να τα παίζει η κάρτα γραφικών σου.  Πρέπει να βρείς μια άλλη κάρτα να δοκιμάσεις ή αν έχει ενσωματωμένη ο επεξεργαστής σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2017 at 10:36 PM, venisk said:

Επειδή συνεχίζεις να ακούς ήχο και ξέρουμε ότι το pc δουλέυει ψηφίζω ότι αρχίζει να τα παίζει η κάρτα γραφικών σου.  Πρέπει να βρείς μια άλλη κάρτα να δοκιμάσεις ή αν έχει ενσωματωμένη ο επεξεργαστής σου.

εχω αλλα ειναι πολυ παλια ( 9800 gtx) και καπου την εχω βαλει και δεν θυμαμε ετσι και αλλιως λιγουρευομαι τη 480 της ATI μεχρι στιγμης ειχα ενα shut down εχτες το βραδυ αλλα μετα απο εκεινο δεν ξανα ειχα για να δουμε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν την οθόνη μετά μπορέις να την ξανανοίξεις πατώντας το κουμπί ,ισως έψει να κάνει με το τροφοδοτικό(της οθόνης εννοείται) 

μάλλον θα υπερθερμένται και θα κλίνει για να μην λαμπαδιάσει

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now