Trabakoulas

Πρόβλημα σε αγγελία με Inno3D ichill x3 Nvidia GTX1080

Recommended Posts

Στη θέση σας ακόμα και να είχα πάρει τα λεφτά πίσω ή "θα τα πάρω", δεν θα το άφηνα το πράγμα εκεί, εφόσον υπάρχει δυνατότητα.

Αύριο θα ξανακυκλοφορίσει αυτός ή κάποιος άλλος με τις ίδιες τακτικές. Από τη στιγμή βέβαια που υπάρχουν και πλαστογραφίες, παράτυπες οικονομικές συναλλαγές κλπ όπως αναφέρεται παραπάνω δεν το συζητάω.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά το θεμα του εκβιασμού ηδη συντάσσεται μυνηση και υπάρχουν όντως γραπτά στοιχεία που δείχνουν απειλή ως προς το πρόσωπο μου τη οικία μου και τη οικογενεια μου. Επισης οπως ανέφερα πολλές φορες επιφυλάσσομαι για όποιον αναπαράγει και αντάλλασει πληροφορίες για εμενα και τη εργασία μου είτε μέσω κοινωνικών μέσων η προσωπικών εποικηνωνιων.  Οπως επισης προανέφερα φέροντας τη ευθηνη της ζημιάς εχω δεσμευτεί στη επιστροφή των χρημάτων  προϊόντος ανάλογα με τη επιθυμία του πελάτη. Επιφυλάσσομαι για νομική κάλυψη με βάση τη δυσφήμηση μέσω τύπου  και ως οποία πλατφόρμα διατηρεί και καλύπτει συγκοφαντικα στοιχεία με ψευδείς τίτλους οσο αφορά το όνομα μου και τη επειχηρηση μου. 

Link to comment
Share on other sites

Χρήστη τεστ1234, χωρίς να σε γνωρίζω επέτρεψε μου να σου πω οτι ξεκινάς εναν επιθετικό αντίλογο  επι εσφαλμένης προϋποθέσης.

 

Ο «κύριος» (όπως είρωνικά βάζεις τα εισαγωγικά ), χρήστης Τραμπάκουλας, σου  έχει δώσει ενα σεβαστό χρηματικό ποσό ως προκαταβολή για την αγορά μιας κάρτας γραφικών, την οποία εδω και 5-7 πόσους μήνες δεν έχει παραλάβει. Δεδομένου οτι η ανάρτηση της αγγελίας έλαβε χωρα σε αυτό το forum, κατήγγειλε το συμβάν. Δικαίωμα του, και αν δέχεσαι την άποψη μου, καλά έκανε, διότι έτσι ενημερώνει-προστατεύει και άλλους χρήστες απο τέτοιου είδους καταχρηστικές πρακτικές.

 

Εσύ το αποκαλείς «λαϊκό δικαστήριο», κάποιος άλλος το αντιλαμβάνεται σαν πολύμηνη αγανάκτηση.  Συγχωρεσε με αν σε επαναφέρω στην πραγματικότητα, όμως κανενός δεν του περισσεύουν χρήματα τη σήμερον ημέρα για αέρα κοπανιστό. Μπες για λίγο στη θέση του.

 

Σχετικά με τον υποτιθέμενο εκθειασμό σου, το ίδιο το site, σεβόμενο την πολιτική λειτουργίας του, αποκρύπτει την ταυτότητα σου και δεν σε εκθέτει σε κανέναν. Προς απόδειξη του ανωτέρω, στην ερώτηση του χρήστη Χ4Κ4 σχετικά με το ποια είναι αυτή η εταιρία, αν κάποιος ήθελε να σε εκθέσει ονομαστικά, θα είχε απαντήσει.  Κανείς όμως δεν το έκανε. Κανείς δεν ξέρει το όνομα σου. Κανείς δεν ξέρει την εταιρία σου.

 

Συνεπώς αυτό το «επιφυλλασόμεθα» για τον οιοδήποτε σε εκθέσει, είναι αβάσιμο και καταδεικνύει προδήλως την καταχρηστικότητα του θέματος. Το να προσπαθείς δε, ανεπιτυχώς, να τρομοκρατείς νεαρούς και εως τώρα εξαπατημένους καταναλωτές, δεν το βρίσκω τύποις σωστό και σε καμία περίπτωση επαγγελματικό. Τα παιδιά μιλάνε (και πράττουν) με καλή τη πίστει, παρά την διαφαινόμενη εξαπάτηση τους, και εσυ λες για νομικές κινήσεις εναντίον τους.

 

Αναρωτιέμαι αν η μητρική εταιρία που αντιπροσωπεύεις υιοθετεί αυτη την προσέγγιση. Αν κινηθείς νομικά,  όπως διατυμπανίζεις, είναι βέβαιο οτι (η εταιρία) οφείλει να δωσει κάποια απάντηση επ’ αυτού του θέματος, στο δικαστήριο. Αντιλαμβάνεσαι το δικάιωμα του  όποιου μυνυόμενου προσώπου πως έχει δικαίωμα αντίκρουσης.

 

Εως τότε, οφείλεις εσυ να δώσεις τα χρήματα των παιδιών το συντομότερο δυνατόν πίσω. Εξ όσων γνωρίζω (μπορεί να κάνω και λάθος) οι ασφαλιστικές αποζημειώνουν σχετικούς κινδύνους μέσα σε 30 ημέρες απ΄την καταβολή των απαραίτητων δικαιολογητικών. Αλήθεια, πόσες μέρες έχουν περάσει απο το συμβάν?
Βέβαια, δεν μπορώ να φανταστώ μια μεγάλη εταιρία, να μην δύναται να αποπληρώνει άμεσα τους παραγγελιολήπτες της σε ενα τέτοιο ενδεχόμενο και να αποζημειώνεται κατόπιν η ίδια απο την ασφαλιστική. Άλλο ενα ερώτημα που οφείλει να της τεθεί.

 

Κάνε την χάρη στον εαυτό σου και δες το ανάποδα, πρόσεχε εσύ μην εκθέσεις τον εαυτό σου, την εταιρία σου, τους προστηθέντες σου. Τα παιδία σου δίνουν την ευκαιρία να επανορθώσεις με άμεση σου ενέργεια, άδραξε την.

Edited by StoVathosKipos
παραγραφος-κενά
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, test1234 said:

Οσο αφορά το θεμα του εκβιασμού ηδη συντάσσεται μυνηση και υπάρχουν όντως γραπτά στοιχεία που δείχνουν απειλή ως προς το πρόσωπο μου τη οικία μου και τη οικογενεια μου. Επισης οπως ανέφερα πολλές φορες επιφυλάσσομαι για όποιον αναπαράγει και αντάλλασει πληροφορίες για εμενα και τη εργασία μου είτε μέσω κοινωνικών μέσων η προσωπικών εποικηνωνιων.  Οπως επισης προανέφερα φέροντας τη ευθηνη της ζημιάς εχω δεσμευτεί στη επιστροφή των χρημάτων  προϊόντος ανάλογα με τη επιθυμία του πελάτη. Επιφυλάσσομαι για νομική κάλυψη με βάση τη δυσφήμηση μέσω τύπου  και ως οποία πλατφόρμα διατηρεί και καλύπτει συγκοφαντικα στοιχεία με ψευδείς τίτλους οσο αφορά το όνομα μου και τη επειχηρηση μου. 

Νομίζω ότι αυτό το ξύλινο νομικό υφος χωρις περιεχομενο δεν εξυπηρετεί πουθενά...και δε βγάζει πουθενά. 

και από όσο ξέρω συζητήσεις προσωπικές μπορεί να διωκονται ποινικά στη βόρεια Κορέα...στην Ελλάδα δε φτάσαμε εκεί ακομη..σε λιγο θα ξεπεράσεις και τον Αρτέμη στις μυνησεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χρωστάς της Μιχαλούς αλλά αντί να κοιτάξεις να αποζημειώσεις τους πελάτες της... "εταιρίας" σου, χαλάς χρόνο στο να απειλείς αυτούς στους οποίους... εσύ έχεις υποχρέωση και χρωστάς.

 

Απίστευτος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για ποια εταιρεία μιλάμε? Κρύβεται κάποια εταιρεία πίσω απο την αγγελία, τον λογαριασμό και το ΑΦΜ που έχουν κατατεθεί τα χρήματα? Μένει να αποκαλυφθεί δηλαδή..

Επίσης  όπως βλέπεις εγώ δεν θα αναφέρω τι κινήσεις έχω κάνει νομικές όπως εσύ, γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.

Εγώ απλά σου έστειλα τα στοιχεία σου(ασχέτως αν χτυπιόσουν οτι δεν είναι αυτά, άρα για ποια απειλή μιλάμε με λάθος στοιχεία?) για να δεις οτι δεν μπλοφάρω, αυτό και μόνο, δεν υπάρχει καμία απειλή ούτε σε εσένα ούτε και στους οικείους, με προσβάλει και μόνο που το σκέφτηκες, με συκοφαντεί δε που το υποστηρίζεις δημόσια, σκοπός μου είναι αποκλειστικώς να αποπληρωθώ.

Edited by Trabakoulas
Link to comment
Share on other sites

οποια και να ειναι η εταιρια παντως θα πρεπει στειλει το τμημα μαρκετινγκ και εκπροσωπησης να βρει δουλεια αλλου...(αν εχει),

και το testXXX πολυ τσιναει για λαθος στοιχεια...

Απορια: μηνυσεις εχουν γινει σε ολους οσους δεν εχουν παρει τα χρηματα τους 7 μηνες μετα?

Απ΄οσο ξερω οι δικες παντως, ολες ανοιχτες ειναι, δηλαδη ο καθε πολιτης μπορει να τις παρακολουθησει, και τα αποτελεσματα τους (πρακτικα εχουν), αν πας και τα ζητησεις θα στα δωσουν....

ενημερωτικα παντα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για όσους έχασαν τα λεφτά τους γιατί τόσους μήνες μετά μόνο χαμένα μπορώ να τα θεωρώ.

Πάντως σαν εντελώς απ' έξω από αυτό...πρωτίστως το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχουν οι αγοραστές.

Δεν θα έβαζα ποτέ λεφτά σε κάποιον που δεν ξέρω. Ούτε καν αγγελία με δικό του account δεν έχει βάλει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχουν χάσει Σόφο, όσο διεκδικούν τα νόμιμα δικαιώματα τους.

 

1ο βήμα: Να συντάξουν με εναν δικηγόρο ενα εξώδικο. Άμεσα.

 

(καλημέρα και καλή εβδομάδα)

Edited by StoVathosKipos
(καλημέρα και καλή εβδομάδα)
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sofos1990 said:

Κρίμα για όσους έχασαν τα λεφτά τους γιατί τόσους μήνες μετά μόνο χαμένα μπορώ να τα θεωρώ.

Πάντως σαν εντελώς απ' έξω από αυτό...πρωτίστως το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχουν οι αγοραστές.

Δεν θα έβαζα ποτέ λεφτά σε κάποιον που δεν ξέρω. Ούτε καν αγγελία με δικό του account δεν έχει βάλει.

Δεν την άνοιξε άγνωστος όμως. Αν εγώ έβλεπα αγγελία από τον agnostos7890 θα την προσπέρναγα. Αν έβλεπα από τον yanni, μπορεί και να μην την προσπέρναγα. Πόσο μάλλον όταν η αγγελία αυτή δεν ανέφερε ότι έμπαινε για λογαριασμό κάποιου άλλου. Υποθέτω στο pm που θα έστελνα θα ενημερωνόμουν σχετικά, αλλά θα ήμουν ήδη μισοψημένος για την αγορά. Αυτό βέβαια μια απλή προσωπική άποψη/εκτίμηση. Επιπλέον η επαφή μου με τις αγγελίες, ιδίως στον τομέα της αγοράς μεταχειρισμένων, είναι πρακτικά ανύπαρκτη, μιας και είμαι μόνιμα στην θέση του πωλητή, οπότε δηλώνω και άσχετος όσον αφορά τους πιθανούς κινδύνους που κρύβει μια τέτοια αγγελία.

 

Anyway. Μακάρι να ξεκαθαριστεί η όλη παρεξήγηση και να πάνε όλα καλά.

Edited by yanni
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ενημέρωσω το site kαι τους κυρίους που αναγράφουν απο επάνω τα εξής. 

 

Πρώτον αυτεπάγγελτα εχει κατατεθεί στον εισαγγελέα το ιστορικό και οι απειλές του κυρίου με το κωδικό όνομα τραμπακουλας και πλέον ειναι όλα τα στοιχεία στη δικαιοσύνη. 

 

Δεύτερον δεν αρνηθήκαμε ποτέ τη αποζημίωση κανενός αλλα μέσω της ασφαλείας μας περιμένουμε το ποσό ώστε να επιστραφούν τα χρήματα.

 

Τριτον θα κινηθούμε εναντίον σε όποιον αναπαράγει, διατηρεί και επιτρέπει αυτά τα σχόλια στον οποιοδήποτε ιστότοπο με βάση τη έκθεση μέσω τύπου τον εκβιασμό και τη συκοφαντική δυσφήμηση. 

 

Τέταρτον και τελευταίο. Έχουμε εμπορευτεί άνω των 19 ίδιων καρτών πριν απο τη συγκεκριμένη παραγγελία χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Προχωράμε στη συνέχεια καλών τιμών και προσφορών προς τους πελάτες μας και δεν θα αφήσουμε έναν "κύριο" να προσπαθεί να μας βγάλει κλέφτες και ψεύτες απειλώντας και χρησιμοποιώντας προσωπικά δεδομένα μας στο ιnternet. 

 

Απο εδώ και περα οτι άρθρο η σχόλιο με αυτή τη θεματολογία παραμένει θα ειναι προϊόν δικογραφίας. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μας έπρηξες με τις μηνύσεις σου και το μπλά μπλά άνευ ουσίας.

 

 

7 μήνες δεν έχεις αποζημειώσει τους πελάτες σου... ποιά ασφαλιστική και κουραφέξαλα ?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλά μάγκες μην μασάτε με αυτά που λέει και τις ωρολογίες του.

Και αν σας καλέσει ο εισαγγελέας (αυτεπάγγελτα πάντα... μάλλον ο φίλος δεν ξέρει τι σημαίνει η λέξη και την έγραψε για δείξει πιο ψαγμένο το ποστ του... γελάω) στην απολογία ας του καταθέσετε τα καταθετήρια,την δήλωση της πυροσβεστικής από την Γενική Ταχυδρομική καθώς και ζητήστε την απόφαση της ασφαληστικής η οποία είτε έχει βγει ήδη είτε δεν υπάρχει καν claim σε κάποια ασφαληστική.Επίσης δηλώστε ότι ότι είπατε στο κάνατε εν βρασμώ ψυχής και πως η "συκοφαντική δυσφήμιση" (καλά μιλάμε για μεγάλο drama queen) είναι αποτέλεσμα όλων αυτών που καταθέσατε και είναι απολύτως δικαιολογημένη.

Θα σας αφήσει να φύγεται (πιστέψτε με έχει πολύ πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθεί) και ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ο εισαγγελέας θα ενεργήσει αυτεπάγγελτα και θα ερευνήσει την απάτη του κυρίου για αυτά που δηλώσατε.Εγώ ευχαρίστως να έρθω μάρτυρας υπεράσπισης εννοείται γιατί πραγματικά θέλω να γελάσω λίγο γιατί με τόσο πήξιμο αυτόν τον καιρό το έχω ξεχάσει.

Κύριε με το κωδικό όνομα τραμπάκουλας αν χρειαστείς κάτι το ξέρεις και το τηλέφωνο μου και τα λοιπά στοιχεία επικοινωνίας μου.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, crustytheclown said:

Εγώ ευχαρίστως να έρθω μάρτυρας υπεράσπισης εννοείται γιατί πραγματικά θέλω να γελάσω λίγο γιατί με τόσο πήξιμο αυτόν τον καιρό το έχω ξεχάσει.

 

 

Count me in too.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχασετε να ζητησετε και το υλικο απο τις καμερες του καταστηματος που ο ιδιος παραλαμβανει τα δεματα με τις υπογραφες του..Αλλα για ενα πραγμα αναρωτιεμαι..

Τι αποζημιωση θα δωσει η μεταφορικη, οταν με δικια του ευθυνη παραλαμβανει τα δεματα πισω.
 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sofos1990 said:

Κρίμα για όσους έχασαν τα λεφτά τους γιατί τόσους μήνες μετά μόνο χαμένα μπορώ να τα θεωρώ.

Πάντως σαν εντελώς απ' έξω από αυτό...πρωτίστως το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχουν οι αγοραστές.

Δεν θα έβαζα ποτέ λεφτά σε κάποιον που δεν ξέρω. Ούτε καν αγγελία με δικό του account δεν έχει βάλει.

Όπως λέει και ο yianni η συννενόηση έγινε με το άτομο που έβαλε την αγγελία και έχουμε ξανασυνεργαστεί στο παρελθόν χωρίς προβλήματα, και όταν μου είπε να πάω να βάλω στον άλλον τα χρήματα και τον ρώτησα ποιός είναι αυτος και γιατί να τα βάλω σε αυτόν, ο ίδιος με διαβεβαίωσε οτι είναι έμπιστος και ότι είναι σαν να τα βάζω σε εκείνον.

19 χρόνια στο internet δεν με εχουν ξανά εξαπατήσει για να χάσω τα χρήματα μου. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτεπαγγελτα...

Ε ναι μπαίνει ο εισαγγελέας hwbox να περασει η ωρα και λέει οπα...εδώ πρέπει να επέμβω...

Γελάνε οι πέτρες...

Με τόσα παραβολα για μυνησεις πάντως  πιο φτηνά θα έβγαινε να γυριζε τα λεφτά 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 μήνες τεστ1234 (διότι δεν γνωρίζω ποιος είσαι) δεσμεύεις χρήματα παιδιών που πάσχισαν-ύδρωσαν να τα μαζέψουν και επιτίθεσαι στην δικαιολογημένη τους αγανάκτηση. Εύχομαι να μετανοήσεις μέσα σου πριν ζητήσεις συγγνώμη.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aχ τι διαβάζουν τα ματάκια μου

Αυτεπάγγελτα πως κινήθηκε ο εισαγγελέας?

Εφόσον ο διαχειριστής και ιδιοκτήτης του χώρου απέκρυψε TO ONOMA ΣΟΥ  η νομική ευθύνη του χώρου που σε ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ σταματά εκεί.

Η δική σου όμως ευθύνη έγκειται στο να προσκομίσεις τα απαραίτητα έγγραφα τόσο σε μας για να αποκατάστησεις το όνομα σου ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΩΛΗΤΗ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΝΕΠΛΕΞΕΣ

στην εφορία για συναλλαγές 

στην εισαγγελία και στα αρμόδια δικαστικά όργανα οπότε άσε τις φαμφάρες και πάρε έναν καλό δικηγόρο...και μακάρι να έχεις κάποια πράγματα στο όνομα σου ώστε να αποζημιωθούν τα άτομα που υπέστησαν βλάβη (υλική και ηθική) από το άτομο σου

 

Edited by dellman
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, sorry κιόλας γιατί δεν έχω κάποια ανάμιξη αλλά έχουν περάσει 7 μήνες. Αυτούς τους 7 μήνες τι έχει γίνει; Γιατί μετά από 7 μήνες βγαίνει αυτό στην φόρα; Επίσης, ο άνθρωπος αυτός δουλέυει για την Inno3D ή έχει δική του εταιρεία και απλά συνεργάζεται μαζί τους ή δεν ξέρει κανείς; Κάπου διάβασα ότι στείλατε email στην Inno3D, αν δεν κάνω λάθος. Τι απάντησαν; Τον ξέρουν; Αν τον ήξεραν δεν έπρεπε να "καλύψουν" το γεγονός; Ένα thread εναντίον τους στο reddit θα τους κοστίσει αρκετά για να μην το έκαναν. Επίσης, περιμένετε να πάρετε κάρτες ή λεφτά(most likely τίποτα από τα 2 μετά από τόσο καιρό); Αν είναι κάρτες πάλι χαμένοι δεν είστε; Εννοώ και να τις πουλήσετε όταν τις πάρετε για λιγότερα χρήματα θα τις δώσετε. Δεν υπάρχει κανείς που να τον ξέρει τον άνθρωπο αυτόν; Να μπορεί κάπως να το συναντήσει και δεν εννοώ με κακό σκοπό απλά να ανταλλάξουν ότι στοιχεία έχουν και να σας πει τι αλήθεια συμβαίνει στο παρασκήνιο. Λογικά, κι αυτός κάποιο πρόβλημα θα έχει με κάποιον άλλον για να μην παραδίδει ούτε κάρτες ούτε λεφτά μετά από τόσο καιρό αλλά χωρίς να σας δίνει στοιχεία(όχι δημόσια αλλά στους εμπλεκόμενους μόνο) τότε νομίζω πως χάνει το δικαιό του. Είναι πολύ "κουλό" το να έχετε ξαναγοράσει από τον ίδιο και να πήγαν όλα οκ και τώρα να είναι όλα εντελώς ανάποδα. Αν ήθελε να "φάει" τα χρήματα δεν θα έγραφε εδώ ή δεν θα σήκωνε τηλέφωνα αλλά και πάλι χωρίς να σας δίνει στοιχεία του τι έχει κάνει και τι συμβαίνει είναι φαύλος κύκλος.

@Trabakoulas δεν λέω για εσένα προσωπικά αλλά κάπου ειπώθηκε κάτι για 20-30 άτομα/κάρτες. Τους έχετε βρει όλους αυτούς; Έχει πάρει κανείς λεφτά ή κάρτα so far; Οι άλλοι έχουν κάνει τίποτα ή μόνο εσείς(2-3-4) άτομα προσπαθείτε;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sofos1990 said:

Έχει πάρει κανείς λεφτά ή κάρτα so far;

Αν και δεν έχω σχέση με την όλη ιστορία, απλός αναγνώστης του θέματος είμαι, ο venisk έχει μια ντουζίνα θετικές αξιολογήσεις από τις Inno στο insomnia. Οπότε φαντάζομαι πολλοί πήραν κάρτες. Απλά όχι όλοι. Τώρα 7 μήνες... Εδώ ρίχνουμε το κράξιμο της αρκούδας σε μαγαζιά που μας καθυστερούν την παραγγελία 7 μέρες.

Προφίλ Πωλητή: Venisk - Insomnia.gr

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά καλό είναι να μη γίνονται..

Ενημέρωση για την πρόοδο της παραγγελίας υπήρξε; Για τις φωτιές κλπ; Πότε συνηδειτοποιήθηκε ότι η παραγγελία θα αργήσει; Λεφτά πίσω γιατί δεν έχουν δοθεί ακόμα; Να πλερώ ο εμπορας και εφόσον περιμένει ασφάλεια, να την κρατήσει για πάρτη του οταν και αν έρθει. Οι πελάτες δεν είναι για να φτιάχνουν cash flow επ άπειρο εν αγνοία τους κιόλας. Γιατί δεν υπήρχε ενημέρωση οτι αφορά 3rd party η όλη φάση μέσα στην αγγελία;

Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σκοπός μου είναι να αποζημιωθώ και μόνο.

Περιμένω από τον Κύριο να με ενημερώσει πότε θα αποζημιωθώ για το προϊόν που έχω καταθέσει τα χρήματα μου και ουδέποτε παρέλαβα, όπως και ο ίδιος παραδέχεται πιο πάνω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι πιο λογικό στο δικό μου μυαλό? Για τις εμπορικές συναλλαγές με την μητρική εταιρεία παραστατικά υπάρχουν? Κι αν υπάρχουν πως βάζει αγγελίες για πώληση χωρίς παραστατικά και μετά μιλάει για δημόσιο διασυρμό και επιφυλάσσεται για όσους παίρνουν θέση?

Πήραν παραστατικό πώλησης όσοι αγόρασαν?

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 μήνες να παραδώσει το προΪόν και τα χρήματα προκαταβολής ο πωλητής στον αγοραστή στο χωριό μου το λέμε

Α Π Α Τ Ε Ω Ν Ι Α.

 

Κάτι επαγγελματίες στην Ελλάδα ούτε για παζάρι λαϊκής δεν κάνουν.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now