Trabakoulas

Πρόβλημα σε αγγελία με Inno3D ichill x3 Nvidia GTX1080

Recommended Posts

Τεστ 1234 αν μου το ειχες κανει σε εμενα αυτο θα μου ειχες κανει μηνυση γιατι θα σε ειχα βαλει σε καροτσακι σαν του Σοϊμπλε.

 

Τωρα σιγουρα αυτος που πρεπει να σου κανει μηνυση ειναι αυτος που εβαλε τις αγγελιες για παρτη σου γιατι εξ αιτιας σου εχει γινει ρομπα χωρις να φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζει εναν τυπο στην Ποσειδωνος που ειχε χτυπησει με το αμαξι του μια μηχανη με μικρο παιδι πανω 3-4 ετων και αυτος μιλουσε στο τηλεφωνο και ελεγε τι ζημια εχει παθει το αμαξι του αντι να δει αν εχει παθει κατι το παιδακι.

 

Μετα το αμαξι του το "ξανα τρακαρανε" απο ολες τις μεριες.

 

Τωρα εδω ο τυπος απειλει με μυνησεις.

Ειναι σαν να σε πιανει ο γειτονας να κλεβεις και να του λες αν με κανεις ρομπα στην γειτονια θα σου κανω μηνυση.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, LLLEFTERIS said:

μια μηχανη με μικρο παιδι πανω 3-4 ετων

 

Αθανατη Ελλαδαρα

 

(Συγνωμη για το off topic)

 

Επιστροφη στο θεμα μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλος απατεώνας ο test1234, βεβαια φαινεται και απο το νικ.
Εγω θα εβαζα δικηγορο να τον βρει μέσω τραπέζης ονομαστικα, και μετα θα πληρωνα κρυφα τιποτα αλβανους η πακιστανους να τον στειλουν νοσοκομειο.
Δε περισευουν 300 και 500 ευρω απο τους ανθρωπους για τα δωσουν σε έναν άχρηστο απατεώνα. Ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δε λύθηκε... Ακόμα πεδευόμαστε, να σας ενημερώσω πως ο εν λόγω κύριος test τουλάχιστον σε εμένα μπλόκαρε τον αριθμό του κινητού μου να μη το καλώ και όλη την ώρα μου αναφέρει πως βρίσκεται εξωτερικό με μηνύματα. Δε δέχεται αποκρύψεις και δε σηκώνει άγνωστα νούμερα... Καλό;

 

Η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής:

Μεσολάβησε ο άνθρωπος που αναφέρθηκε σε αυτό το threat με την αγγελία για τις κάρτες, του έδωσα τα λεφτά και έπεσα και εγώ θύμα καμμένης κάρτας (γελάω πραγματικά), γιατί εδώ να ενημερώσω πως το κατάστημα του Πικερμίου με ενημέρωσε πως δεν είχε ζημιές εκτός από κάτι ψηλά τα οποία και έχουν αποζημιωθεί πλήρως... Επίσης έχω άνθρωπο ο οποίος δουλευει μέσα στη γενική και μου είπε πως το θέμα έχει τελειώσει. Μέχρι και σήμερα που μιλάμε περιμένω να πάρω τα χρήματα μου. 

 

Δυστυχώς πλέον δε μπορείς να εμπιστευτείς κανένα. Τραμπάκουλα τα πίνουν στην υγειά των κορόιδων... Η πλάκα στην όλη υπόθεση είναι ότι έχουμε πληρώσει λεφτά για κάτι που δε πήραμε ποτέ και ο κύριος μας απειλεί ότι θα μας μηνύσει κιόλας... Και δαρμένος και μ@λ@... δηλαδή.

 

Στη τελευταία επικοινωνία η οποία ήταν πριν μισό μήνα περίπου ήταν πως θα με πάρει πίσω τηλέφωνο γιατί είναι μπλεγμένος. Ακόμα περιμένω τηλέφωνο να ξέρετε... Η ιστορία δε βλέπω να έχει τέλος, μάλλον είμαστε θύματα αλλά να πω και την αλήθεια μου δε φταίει μόνο αυτός φταίμε και εμείς που εμπιστευτήκαμε τυφλά.................

 

Το γέλιο είναι στην υπογραφή μου..... GTX 1080 is coming από τότε......... Γελάω για να μη πάρω αμπάριζα κόσμο πάντως πληροφοριακά!!!!!!!!!!

Edited by La_MoRt
Link to comment
Share on other sites

Όσο μένετε στα τηλέφωνα και το συζητάμε μεταξύ μας δεν πρόκειται να γίνει κάτι (προσωπική εκτίμηση). Και φυσικά συνεχίζουν να κάνουν αμέριμνοι τη δουλειά τους και όταν βλέπουν νέο post ίσως σκάνε και χαμογελάκι.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου να επέμβω με την εξής συμβουλή: Εφόσον είστε 30 άτομα και έχετε εξαπατηθεί, γιατί δεν μαζεύεστε να δώσετε από ένα 50άρικο σε έναν καλό δικηγόρο να του κάνετε μια ωραία αγωγή και να ζητάτε και αποζημίωση (τα λεφτά σας πίσω έντοκα + ηθική βλάβη). Ωραία το συζητήσατε εδώ αλλά αν κρίνω από το επίπεδο του λόγου του test1234, τις απειλές του που δείχνουν αμάθεια και τα υπόλοιπα post που διάβασα καταλαβαίνω ότι στην καλύτερη περίπτωση η υπόθεση αφορά κάποιον που τέλος πάντων δεν του βγήκε κάτι που πήγε να κάνει και τώρα δεν αναλαμβάνει την ευθύνη. Οπότε τα πράγματα είναι απλά (φαντάζομαι εφόσον έγιναν εμβάσματα σε λογαριασμούς ότι αποδείξεις και ονόματα υπάρχουν και μπορούν να βρεθούν). Χθες έπρεπε να είχε κατατεθεί μια μαζική αγωγή και να αποζημιωθείτε έντοκα όταν έρθει η ώρα (μετά από 3-5 χρόνια) ή ο κύριος να μπει φυλακή.

Edited by gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι και εγώ ένα απο τα παιδιά που έδωσαν χρήματα για κάρτα γραφικών στον εν λόγω κύριο.

 

Τυχαία εντελώς μετά απο καιρό βρήκα αυτό το ποστ!

Υπάρχει μήπως κάποια εξέλιξη?

 

Υπάρχει τρόπος να μαζευτούμε όλα τα παιδιά που εξαπατήθηκαν απο τον κύριο αυτόν?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Spirosssss said:

Μα σοβαρά τι έχει γίνει; ακόμα ψάχνουν τα λεφτά τους οι άνθρωποι;

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουμε τίποτα πίσω... Προς γνώση και συμμόρφωση, το σχόλιο απευθύνεται σε εμένα και μόνο. Έπαθα και έμαθα... Χρόνια Πολλά σε όλους με Υγειά!!!!

Edited by La_MoRt
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, χρονια πολλα και καλη χρονια! 

το bump ηταν γιατι στο στορυ αυτο μπορει τα λεφτα να τα πηρα πισω, αλλα ηθικα εκτεθηκα σε συναδελφο κ για μενα αυτο ειναι χειροτερο απο το να εχανα τα χρηματα μου. Ετσι ειμαι σαν ανθρωπος. Εξιστορουσα την ιστορία καπου και απλα αναρωτιόμουν αν υπηρχε εξέλιξη.... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρόνια Πολλά καλή χρονιά,

 

Μπορεί να σε ενοχλεί ηθικά εσένα αλλά χωρίς παρεξήγηση κιόλας και εντελώς φιλικά τουλάχιστον πληρώθηκες για τη ζημιά... Για εμένα προσωπικά τα 500€ ήταν και είναι πρόβλημα πολύ περισσότερο από το ηθικό κομμάτι. Και πάλι προσθέτω το σχόλιο εντελώς φιλικά μη παρεξηγηθώ ο καθένας έχει την άποψη του. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now