MetallicGR

Το OLED iPhone 8 ίσως ξεπερνά τα $1000

Recommended Posts

Φέτος είναι η επέτειος από το πρώτο iPhone και η Apple ενδέχεται να το γιορτάσει με μια επετειακή έκδοση με πλούσια specs αλλά και σαφώς υψηλότερη τιμή απ' ότι συνήθως.

 

 

Αναλυτές προσκολλημένοι σε προϊόντα της Apple αναφέρουν πως η εταιρία θα κυκλοφορήσει κάποια στιγμή λίγο μετά το καλοκαίρι το επόμενο iPhone της όμως θα πρέπει να λάβουμε υπόψιν μερικά πράγματα πριν ενθουσιαστούμε. Αρχικά, η Apple θα βάλει για πρώτη φορά στις συσκευές της οθόνες τύπου AMOLED, παρμένες από τα εργοστάσια της Samsung. Αυτό που θα φέρει AMOLED οθόνη θα είναι το ένα από τα τρία handsets που ετοιμάζει η εταιρία για φέτος.

 

 

 

Και γιατί φέτος; Η Apple πιθανόν θέλει να γιορτάσει την επέτειο από τα 10 χρόνια παρουσίας του iPhone στον χώρο των smartphones και έτσι η επετειακή έκδοση βρίσκεται στα σκαριά. Εμφανισιακά, οι πηγές δηλώνουν με σιγουριά πως η συσκευή θα φέρει μια ρτετεράστια οθόνη αφής που θα καλύπτει ολόκληρη την πρόσοψη, ενώ ακόμη και το home button θα αποτελεί στην ουσία μέρος της οθόνης. Παράλληλα το OLED iPhone θα κυκλοφορήσει σε δύο εκδόσεις με χωρητικότητες 128GB και ένα 256GB με κόστος τα $999 και $1099 δολάρια αντίστοιχα.

 

 

 

 

oled-iphone-8.jpg.6c74c98e87d73ece01f04d4455ff85f7.jpg

 

 

 

 

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1000 ευρώ για ένα κινητό.Χαχαχαχαχαχαχαχα.Τραγικά τα πράγματα.Δεν πα να είναι ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί δεν παύει να είναι κινητό και να έχει περιορισμένες δυνατότητες.Πάνω από 600-650 για ενα high end κινητό είναι απλά πέταμα των χρημάτων σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα οριζόντια διαγώνια και ότι άλλο θες, ο λόγος είναι ότι έχω δώσει αυτά τα λεφτά λιγότερα και περισσότερα, έχω redmi note 4 και iphone 7 plus, με το note 4 150 ευρώ προσφορά από gearbest μπορείς να κάνεις ειλικρινά τα πάντα και πολύ άνετα με τεράστια μπαταρια, ωραία οθόνη που δεν μασάει από τον ήλιο, καλο δυνατό ηχείο απίστευτα γρήγορο fingerprint κλπ.

 

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι δεν χρειάζεσαι τόσα λεφτά για ούτε high end κινητό, και 600 ευρώ έιναι παρανοικά πολλά χρήματα για κινητό με τόσα παίρνεις laptop κλπ κλπ

 

Και καταλήγω στο συμπέρασμα, πιάσε το iphone μετά το redmi.............................................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, venisk said:

Διαφωνώ κάθετα οριζόντια διαγώνια και ότι άλλο θες, ο λόγος είναι ότι έχω δώσει αυτά τα λεφτά λιγότερα και περισσότερα, έχω redmi note 4 και iphone 7 plus, με το note 4 150 ευρώ προσφορά από gearbest μπορείς να κάνεις ειλικρινά τα πάντα και πολύ άνετα με τεράστια μπαταρια, ωραία οθόνη που δεν μασάει από τον ήλιο, καλο δυνατό ηχείο απίστευτα γρήγορο fingerprint κλπ.

 

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι δεν χρειάζεσαι τόσα λεφτά για ούτε high end κινητό, και 600 ευρώ έιναι παρανοικά πολλά χρήματα για κινητό με τόσα παίρνεις laptop κλπ κλπ

 

Και καταλήγω στο συμπέρασμα, πιάσε το iphone μετά το redmi.............................................

Και γω έχω κινητό xiaomi και είμαι απόλυτα ευχαριστιμένος.Αλλά δέχομαι να δώσει κάποιος να δώσει μέχρι και 600 για ένα κινητό το οποίο θα είναι αδιάβροχο μέχρι ένα βαθμό και θα είναι κατασκευασμένο από premium και ανθεκτικά υλικά,p.x κεραμικό , αλλά και features όπως wireless charging. Και εντελώς τυχαία το i phone δεν έχει τπτ από τα 2 τελευταία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει το ios που τα καταστρέφει ακόμα όλα και αυτό πληρώνεις, την εμπειρία χρήσης, το μισώ και το βρίζω που δεν μ αφήνει να κάνω ότι θέλω αλλά αν με άφηνε δεν θα ήταν τόσο γρήγορο. Tο s7 edge μου ήταν καλύτερο σε κατασκευή και πολύ πιο όμορφο από το 7 plus αλλά ήταν πιο αργό από το 6s που είχα πριν...

 

Είναι σαν να λες σε κάποιον που πήρε ferrari μαλ@κία έκανες μπορούσες να πάρεις gtr με 100k και να σαι άρχοντας... δεν υπάρχει vfm παιδιά υπάρχει το τι θέλει και τι μπορεί να πάρει ο καθένας.

 

Quote

Το θεωρητικό max για ένα "πολυτελές" high end κινητό θα έπρεπε να ήταν τα 550-600€ όπως ήταν κάποτε.

 

Συμφωνώ έτσι έπρεπε να είναι και με τις vga, αλλά αφού βλέπουν ότι πουλάνε και παραπάνω γιατί να μην το κάνουν? Γράφει κάπου απ έξω η samung ή η apple vfm αγορά πάρε πάρε κόσμε?

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

"μια λογική" λέει ακριβώς αυτό.

Το θεωρητικό max για ένα "πολυτελές" high end κινητό θα έπρεπε να ήταν τα 550-600€ όπως ήταν κάποτε.

Θυμάμαι κάτι titanium Nokia 8910 και p900 Sony που ξεπερνούσαν αυτά τα λεφτά πάντως.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now