stavros

Δωρεάν Παιχνίδια ή προσφορές

Recommended Posts

17 hours ago, Farkadonitis said:

Αναπολείς τα 80ρια hhds ε;
emoji6.png

 

Γιατί θα πάρει μια βδομάδα να κατέβει που λέει ο λόγος και γιατί δεν θέλω να γεμίζω τους δίσκους.

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2018 at 11:56 PM, Farkadonitis said:

Αναπολείς τα 80ρια hhds ε;
emoji6.png

Το μυνημα αυτο αποστάλθηκε από το SM-N960F με το Tapatalk
 

ΜΑΛΛΟΝ αναπολουμε -οι παλαιοτεροι ειδικα- τα παιχνιδια που χωρουσαν σε 80αρια και 40αρια HDD.  περισσοτερη ουσια (σεναριο-υποθεση) και λιγοτερες φανφαρες(εφε)....!!!  

 

ειπαμε να εξελιχθουν τα ψηφιακα εφε, αλλα οχι να μεινουν πισω σε σεναριο...!! 

 

αναπολουμε τα παλια FEAR- QUAKE- Tomb Raider- Prince of Persia- NFS - COD.... κλπ κλπ κλπ...!!   τωρα αναμασαμε τα ιδια και τα ιδια με πολυ καλυτερα γραφικα απο τοτε, αλλα ψιλοχασαμε την ουσια.  το παιχνιδι πρεπει να ακονιζει και το μυαλο.  οχι μονο race and kill...!!!   

 

για τα Multiplayer, δεν σχολιαζω πλεον.....!!!!  

 

δεν ειμαι εναντιον των νεων παιχνιδιων, αλλα δεν βρισκω πια το ενδιαφερον - αυτο το "κολλημα" που τρωγαμε με τις ωρες, να βρουμε πως θα περασουμε στην επομενη "πιστα", πως θα σκοτωνεται ο big boss..., η στα παιχνιδια αναζητησης, που διαολο ειναι εκεινο το στοιχειο που θα μας πηγαινε παρακατω.....!!!   

τωρα πανε σχεδον μονα τους, δεν ψαχνεσαι -σχεδον- πουθενα...!! 

 

ΥΓ. εγω μεγαλωσα και βαρεθηκα... ή πραγματι ειναι ετσι.....?   αναρωτιεμαι...!! 

 και να πεις οτι δεν εχω καινουρια παιχνιδια..? και τα 2 τελευταια BF εχω, και τα τελευταια 2-3 COD, και το DESTINY 2 κατεβαζω τωρα.... εστω και αν πιανει 80GB (εγω θα το δοκιμασω..), ...τι να πω? 

Edited by cabdik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι καιροί έχουν αλλάξει. Οι γρήγορες συνδέσεις και ο "γρήγορος" τρόπος ζωής έχουν επηρεάσει τα games, αλλά πιο πολύ τις προτιμήσεις των gamers σε simple & fast pace games.

 

Αν θέλεις πάντως να παίξεις games που ακονίζουν το μυαλό (Adventures, RTS, RPG), σίγουρα υπάρχουν τέτοια, απλά δεν διαφημίζονται.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

BF V: 50% off for returning players

 

Όσοι έχετε BF 1, 4, Hardline έχετε 50% έκπτωση μέχρι 20.12.2018.

 

14098634_.thumb.png.f88fb727e8dd88257603aecee061027f.png

 

Μάλλον δεν πάει πολύ καλά.

 

2 εβδομάδες μετά το release έχουν αφρίσει αυτοί που έκαναν προ-παραγγελία.

 

Υ.Γ. "for a limited time"... after that it will be 70% off :hehe:

Edited by stavros
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, stavros said:

BF V: 50% off for returning players

 

Όσοι έχετε BF 1, 4, Hardline έχετε 50% έκπτωση μέχρι 20.12.2018.

 

Μάλλον δεν πάει πολύ καλά.

 

2 εβδομάδες μετά το release έχουν αφρίσει αυτοί που έκαναν προ-παραγγελία.

 

Υ.Γ. "for a limited time"... after that it will be 70% off :hehe:

 

 

Εγώ έπαιζα Battlefield, τα χα όλα, ότι και να βγαινε. Παίζοντας το 4 άντεξα κάπου 1,5 -2 μήνες. Κατάντησαν βαρετά, η ίδια συνταγή. Σαν το ποδόσφαιρο πήγαινε τη μπάλα από το ένα μέρος στο άλλο. Τι άλλαξε τόσο καιρό; Η ΕΑ ζητάει 50ευρα για το βασικό παιχνίδι, άλλα τοσα για τα εξπανσιον, και συνάμα να ζητάει λεφτά και από το κόσμο να ενοικιάζουν σερβερς; Να στα δώσω αλλά τι καινούργιο προσφέρεις; Μόνο οι πίστες και το νούμερο του τίτλου άλλαξε. Από το 4 που  ξενέρωσα δε ξανάπαιξα. Ναι 50% έκπτωση είναι καλή, αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποιο νόημα. Αυτο είναι που δε καταλαβαίνει η ΕΑ. Νομίζει ότι θα βγάζει δις, απλά με το να βγάζει μια νέα έκδοση. Κάτι σαν τη μικροσοφτ, εβγαλε τα 8, έβγαλε τα 10, όχι 50% έκπτωση, αλλά 100% ΕΚΠΤΩΣΗ και τιποτα :D

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fladramon said:

 

 

Εγώ έπαιζα Battlefield, τα χα όλα, ότι και να βγαινε. Παίζοντας το 4 άντεξα κάπου 1,5 -2 μήνες. Κατάντησαν βαρετά, η ίδια συνταγή. Σαν το ποδόσφαιρο πήγαινε τη μπάλα από το ένα μέρος στο άλλο. Τι άλλαξε τόσο καιρό; Η ΕΑ ζητάει 50ευρα για το βασικό παιχνίδι, άλλα τοσα για τα εξπανσιον, και συνάμα να ζητάει λεφτά και από το κόσμο να ενοικιάζουν σερβερς; Να στα δώσω αλλά τι καινούργιο προσφέρεις; Μόνο οι πίστες και το νούμερο του τίτλου άλλαξε. Από το 4 που  ξενέρωσα δε ξανάπαιξα. Ναι 50% έκπτωση είναι καλή, αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποιο νόημα. Αυτο είναι που δε καταλαβαίνει η ΕΑ. Νομίζει ότι θα βγάζει δις, απλά με το να βγάζει μια νέα έκδοση. Κάτι σαν τη μικροσοφτ, εβγαλε τα 8, έβγαλε τα 10, όχι 50% έκπτωση, αλλά 100% ΕΚΠΤΩΣΗ και τιποτα :D

 

Εγώ πάλι που είμαι φίλος του CoD είχα ξενερώσει με τις αλλαγές στο gameplay των IW, BO3 & AW, στα οποία τα μπραρμπαδάκια πηδούσαν σαν κατσίκια και περπάταγαν στους τοίχους σαν σαύρες. 

 

Μην ξεχνάς ότι εκτός από τις πίστες αλλάζουν επίσης:

  • gameplay αίσθηση, π.χ. recoil, spead, network... όλα αυτά βελτιώνονται κάθε χρόνο
  • γραφικά, π.χ. φέτος έχεις Ray tracing
  • match modes, π.χ. φέτος θα σου δώσουν battle royal
  • φέτος free DLCs στο BF V

Σαν τη microsof, δηλαδή να μέναμε στα win 95 ? Σαφώς υπάρχουν αλλαγές και βελτιώσεις σε κάθε νέα έκδοση, ή τουλάχιστον αυτό πρέπει να ισχύει, είτε πρόκειται για MS είτε για DICE etc.

 

BTW, εμένα μου αρέσουν τα boots on the ground First Person Shooter games και δύσκολα τα αλλάζω. Έπαιξα και το Destiny 2, αλλά δεν μου έκανε πολύ, γούστα είναι αυτά.

 

Υ.Γ. Έχει βάλει και το mode που πιλοτάρεις αεροπλάνο.

Υ.Γ. 2. Αυτό είναι το game και δύσκολα μπορεί να αλλάξει ριζικά και αν γίνει δεν θα είναι Battlefield.

Edited by stavros
Link to comment
Share on other sites

Νέο Edition (Battle Edition) για το B̸̧̗̰͚̲̪̻̬͚͚̠͈̈́͋͆̀̆̔̋͛l̸̠̝͖̯̦̦̗̗̩͙̍a̷̘͌͊̓̆̿ͅc̴̭̣͙̮̳̱̜̯͖͖̿́̌̅̆̿̂̇̆͊̕͝͝k̶͕̝̹̠̼̪̗̙̻̟̗̖͒͛̀̈́̋̿͠ͅO̴̢̜̘̗̔̈́̓p̴̛̛̲̐̆͆s̴̢̞͚̙̳͉̝͉̙̍ͅ4̸̩̳̼͛ͅ στα 30€ μόνο για PC και μόνο από τη Blizzard. Περιλαμβάνει Blackout & Multiplayer modes, όχι Zombies mode. Η προσφορά ισχύει μέχρι 06.01.2019, μετά πάει στα 40€.

 


 

 

1199454090_Screenshot(321).thumb.png.0de37b6f747c535454a32d33044fb876.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros said:
For a limited time, get a free copy of LEGO® The Hobbit™ from Humble Bundle.
 

To σημαζεψα στην βιβλιοθηκη παιχνιδιων...

 

Εδω εχουμε κι αλλο free

 Full Throttle remastered προφορα στο GOG

322ebb00510dc903bdbe8d55d32e76e5810e64ed

https://www.gog.com/game/full_throttle_remastered

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now