Christ

Όλα μου τα παιχνίδια κρασάρουν

Recommended Posts

Οκ θα δοκιμάσω αυτό με το κάθε ντιμάκι ξεχωριστά, αλλά λογικά θα αργήσω να βγάλω αποτελέσματα, γιατί τώρα με τις εξετάσεις δεν έχω χρόνο να παίξω.

Το crimson δεν έχει μισό χρόνο και βάλε που βγήκε?  Εγώ τότε έπαιζα πόπα...

Από ότι κατάλαβα μου προτείνεις μία 1060.  Θα πάω εκεί, αλλά θα την πάρω από κανένα πλαίσιο (εάν την πάρω)
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έβαλα από δεξία στο δεύτερο slot και παίζει κανονικά.  Έπαιξα μία ώρα χωρίς κανένα crash, και μάλιστα με το FOV στο 90 και με 71hz refresh rate.

Άρα φταίει το ντιμάκι με την ram?  Nα πάρω άλλη αν είναι.  Να φταίει σίγουρα όμως γιατί δεν θέλω να δώσω τζάμπα τα λεφτά... και δεν υπάρχουν πολλά στις μέρες μας... 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

So, με το 1 DIMM μόνο του έπαιζε οκ, ενώ με το 2ο DIMM ( πάλι μόνο του ) είχες crash ?

 

6 hours ago, Christ said:

Ναι, το έβαλα από δεξία στο δεύτερο slot και παίζει κανονικά.  Έπαιξα μία ώρα χωρίς κανένα crash, και μάλιστα με το FOV στο 90 και με 71hz refresh rate.

Άρα φταίει το ντιμάκι με την ram?  Nα πάρω άλλη αν είναι.  Να φταίει σίγουρα όμως γιατί δεν θέλω να δώσω τζάμπα τα λεφτά... και δεν υπάρχουν πολλά στις μέρες μας... 
 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dimitrios1971 said:

to ντιμακι τι μαρκα ειναι;

Νομίζω είναι δύο τέτοια.  http://www.skroutz.gr/s/8029007/TeamGroup-Elite-8GB-DDR3-1600MHz-TED38G1600C1101.html
Είναι team group 1600mhz 8gb δύο ντιμάκια, ίδια στην εμφάνιση με αυτό αλλά δεν νομίζω να έκανε τόσο...

Επίσης γιατί είναι τόσο ακριβό?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, billpeppas said:

So, με το 1 DIMM μόνο του έπαιζε οκ, ενώ με το 2ο DIMM ( πάλι μόνο του ) είχες crash ?

 

 

Το έκανα και με το δεύτερο ντιμάκι μόνο του κράσαρε.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε, βρήκες το πρόβλημά σου λοιπόν.

 

Αν πήρες πακέτο και τα 2 DIMM μαζί τα πας στο κατάστημα ( εφόσον έχεις εγγύηση ακόμα, αν έχεις ) και τους λες "αμίγκος, το 2ο στικάκι έχει πρόβλημα, έκανα το τάδε τέστ, παρακαλώ αλλάξτε μου το".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Christ said:

Νομίζω είναι δύο τέτοια.  http://www.skroutz.gr/s/8029007/TeamGroup-Elite-8GB-DDR3-1600MHz-TED38G1600C1101.html
Είναι team group 1600mhz 8gb δύο ντιμάκια, ίδια στην εμφάνιση με αυτό αλλά δεν νομίζω να έκανε τόσο...

Επίσης γιατί είναι τόσο ακριβό?

 

κλικαρισε εδω

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now