promarkop

Desktop για γραφείο

Recommended Posts

Καλησπέρα, μετά από ένα χρόνο θα χρειαστώ πάλι τη πολύτιμη βοήθεια σας. Θέλω δύο desktop pc για γραφείο. το budget είναι 1000€ οπότε 500€ έκαστο και σε καμια περίπτωση δε το ξεπερνάμε. 

Δεν χρειαζόμαστε γραφικά. Η χρήση είναι ακριβώς όπως ο τίτλος. Office και σερφάρισμα στο internet. Το budget είναι και για αγορά οθονών(2) με μαξ 24", keyboard, mouse. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει hardware απο το προηγουμενο pc που μπορει να μπει στο καινουριο ή το προηγουμενο χρησιμοποιειτε ακομη ? Αυτο με τις οθονες , σου περιοριζει ουσιαστικα το budget στα 400 ευρω για καθε pc. Οι οθονες σε τι αναλυση πρεπει να ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Με ips οθόνη γιατί και στα 500 ευρώ χωράει! Έχω φτιάξει ξανά αντίστοιχο σύστημα και τρέχει και photoshop! Για τσέκαρε και πες μου.

protash 1.JPG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Agelos said:

Υπαρχει hardware απο το προηγουμενο pc που μπορει να μπει στο καινουριο ή το προηγουμενο χρησιμοποιειτε ακομη ? Αυτο με τις οθονες , σου περιοριζει ουσιαστικα το budget στα 400 ευρω για καθε pc. Οι οθονες σε τι αναλυση πρεπει να ειναι ?

Όλα χρησιμοποιούνται ακόμη. δεν υπάρχει τίποτα δυστυχώς.

 

11 hours ago, venisk said:

Με ips οθόνη γιατί και στα 500 ευρώ χωράει! Έχω φτιάξει ξανά αντίστοιχο σύστημα και τρέχει και photoshop! Για τσέκαρε και πες μου.

protash 1.JPG

Νομίζω είναι οκ. ολα καλα. αν κ νομίζω καλύτερα να βάλω ένα 20ρι παραπάνω και να να βάλω αυτόν τον ssd

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μην βάλεις ocz πουθενά.. Με την λογική πρέπει να δώσω ακόμα ένα 20ρικο πρέπει να πάρεις άλλο κουτί και καλύτερο ποντίκι πληκτρολόγιο κλπ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

μην βαλεις τπτ παραπανω...! μια χαρα ειναι η συνθεση.

 

αν θες να βγαλεις ειναι το θεμα...! να μειωσεις δλδ το 20αρικο...!   αλλα κι ετσι μια χαρα ειναι... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ανοίγω ξανά το thread για να μη δημιουργούνται άσκοπα καινούρια μιας και χρειάζομαι περίπου τα ίδια πράματα. 

 

2 PC για χρήση γραφείου, office, internet, απλή χρήση photoshop (για κανένα μπανεράκι κτλ κτλ τιποτα σπουδαίο), και το διαχειριστικό joomla για καμιά καταχώρηση στο site. το Budget είναι στα 700€ έκαστο οπότε νομίζω το έχουμε για i5 και θέλουμε πύργο, οθόνη, πληκτρολόγιο ποντίκι. γενικά δεν υπάρχει τίποτα. Νομίζω ότι για οθόνη θα προτιμήσω την dell μιας και απο τα προηγούμενα build τη βρήκα εξαιρετική. 

 

Επίσης αν κάποιος έχει καμιά ιδέα  για Gaming pc περίπου στο 1000ρικο χωρίς οθόνες κτλ, μόνο πύργο, ευχαρίστως να ακούσω ιδέες. Το συγκεκριμένο δεν είναι για μένα αλλά για γνωστό ο οποίος ψάχνεται.

 

@venisk ξέρω πόσο σ αρέσουν κάτι τέτοια θεματάκια. περιμένω τις προτάσεις σου. Για τη προηγούμενη αγορά με αποζημίωσες στα μέγιστα.  Αναμένω

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την σύνθεση για το gaming pc, θα πρότεινα να μήνεις μακριά από το e-shop και να κοιτάξεις σε μαγαζιά στο skroutz που έχουν πιο λογικές τιμές.image.thumb.png.318fb45985f1594e50bb8c598c99ad86.pngΟρίστε μια σύνθεση από το vision studio,με την οποία θα παίζει τα πάντα ultra σε 1080 για αρκετό καιρό !

Edited by FeelsBadMan
typos
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, FeelsBadMan said:

Όσο για την σύνθεση για το gaming pc, θα πρότεινα να μήνεις μακριά από το e-shop και να κοιτάξεις σε μαγαζιά στο skroutz που έχουν πιο λογικές τιμές.image.thumb.png.318fb45985f1594e50bb8c598c99ad86.pngΟρίστε μια σύνθεση από το vision studio,με την οποία θα παίζει τα πάντα ultra σε 1080 για αρκετό καιρό !

Η σύνθεση γραφείου είναι μια χαρά και με τον SSD. τώρα για το Gaming δε νομίζω να ενθουσιαστεί μιας και έχει κόλλημα με intel. No hard feelings. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η σύνθεση γραφείου είναι μια χαρά και με τον SSD. τώρα για το Gaming δε νομίζω να ενθουσιαστεί μιας και έχει κόλλημα με intel. No hard feelings. [emoji3]
Ότι προτιμάει ο καθένας ! Άλλοι πάνε και για τα λιγότερα και είναι ευχαριστημένοι [emoji14]

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now