MetallicGR

Τον Αύγουστο οι πρώτες custom AMD RX Vega GPU!

Recommended Posts

Στις αρχές Αυγούστου λέγεται ότι θα κυκλοφορήσουν οι πρώτες custom AMD Radeon RX Vega κάρτες γραφικών της εταιρίας με αερόψυκτρες και all in one υδροψύξεις ανάλογα με την έκδοση!

 

 

Οι συνεργάτες της AMD φαίνεται πως ετοιμάζουν τις υλοποιήσεις τους για το Q3 του τρέχοντος έτους, λίγες ημέρες μετά την επίσημη διάθεσή τους στην αγορά. Έτσι, η πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου θα είναι αρκετά ενδιαφέρουσα, μιας και λέγεται από πολλές πηγές ότι οι μεγάλοι συνεργάτες της ετοιμάζουν custom υλοποιήσεις με αερόψυκτρες αλλά και AIO υδροψύξεις ανάλογα με το μοντέλο, αφού όπως έχουμε αναφέρει και στο παρελθόν, οι επερχόμενες κάρτες θα έρχονται ενδεχομένως σε τρεις εκδόσεις.

 

 

 

58088_01_aib-custom-radeon-rx-vega-ship-early-august.thumb.jpg.e292d0e08f0be43fd2c4826f7d51b289.jpg

 

 

 

 

 

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόση αργοπορεία όσο αναφορά το launch,θα ΠΡΕΠΕΙ να είναι πιο γρήγορη(το πιο high end μοντέλο) από την 1080ti.Αλλιώς θα έβρισκα την θέση τους στην αγορά ιδιαίτερα περίεργη.

Link to comment
Share on other sites

Η 1080 to κοστίζει 800-1000 ευρώ,πιστεύω ότι οι Vega θα έχουν μια πιο οικονομική θέση,τώρα αν θα είναι καλύτερη πόσος με ενδιαφέρει,εγώ θέλω να παίζω 2κ 144 hz όσο πιο οικονομικά γίνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bilias said:

Η 1080 to κοστίζει 800-1000 ευρώ,πιστεύω ότι οι Vega θα έχουν μια πιο οικονομική θέση,τώρα αν θα είναι καλύτερη πόσος με ενδιαφέρει,εγώ θέλω να παίζω 2κ 144 hz όσο πιο οικονομικά γίνεται.

Ακριβως.Και μιας και τα freesync monitor είναι 250-300€ φθηνότερα απλά το κόστος δεν δικαιολογείται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.Και μιας και τα freesync monitor είναι 250-300€ φθηνότερα απλά το κόστος δεν δικαιολογείται.

Το έχω το μόνιτορ ήδη,καλή κάρτα περιμένω,τεσπά κάλιο αργά και πιο φτηνά...πάρα πότε.

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now