MetallicGR

Poll: Τι αλλάζετε πιο συχνά στο PC σας;

Poll: Τι αλλάζετε πιο συχνά στο PC σας;  

24 members have voted

  1. 1. Poll: Τι αλλάζετε πιο συχνά στο PC σας;

    • CPU
      4
    • RAM
      2
    • GPU
      9
    • Όλο!
      2
    • Cooling
      3
    • Περιεφερειακά
      8
    • Άλλο
      7


Recommended Posts

Για πολλούς το PC είναι ένα ιδιαίτερο χόμπι που παίρνει χρόνο και χ΄ρημα απ΄οτηγ καθημερινότητά μας. Αν και οι αναβαθμίσεις στο PC είναι κατά κάποιο τρόπο τετριμμένες σίγουρα δεν αλλάζουμε μόνο τα ίδια πράγματα συνέχεια. Είτε είναι CPU για να αξιοποιήσουμε τους επιπλέον πυρήνες που μπορεί να μας δώσει, είτε μια κάρτα γραφικών που θα μας επτρέψει να παίξουμε επιτέλους ΑΥΤΟ το παιχνίδι που τόσο θέλαμε, το hardware δεν είναι πάντα ίδιο.

 

Το θέμα σήμερα είναι, εσείς τι αλλάζετε πιο συχνά στο PC σας;

 

 

 

19488849_1528185427245637_2920187531757848465_o.thumb.jpg.1f5c68c118228f09c45d5f24c46ff969.jpg.c13e17eda05cae4383444a7dc1008bd4.jpg

 

 

 

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έτυχε, αλλά το configuration που έχω για storage άλλαξα πιο συχνά τον τελευταίο καιρό. Ήμουν με έναν SSD + ένα HDD, μετά πήγα σε raid0 ssds, μετά προσθεσα games drive ssd και τώρα είμαι 1 OS ssd, 1 games + apps ssd και 1 HDD για data (τον οποίο ίσως αλλάξω με ένα NAS HDD περισσότερης χωρητικότητας ώστε αργότερα να δοκιμάσω NAS build). Βέβαια η GPU μου 280X νομίζω πλησιάζει η ώρα της, αλλά προετοιμάζομαι να επιστρέψω στο modding πιο σοβαρά και όταν είμαι έτοιμος θα γίνει η αλλαγή μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now