stavros

Sound BlasterX Scout Radar

Recommended Posts

Με αφορμή αυτό 

 

Είδα αυτό Sound BlasterX 720° το οποίο έχει το feature scout 2.0 με scout radar.

 

Τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

1. To scout radar είναι ανιχνεύσιμο από τη steam/valve γιατί το εν λόγω feature το προσφέρουν και κάποια cheats (στην οθόνη σου βέβαια και όχι στο κινητό ή το tablet) ?

2. Για να αποκτήσεις το συγκεκριμένο software πρέπει να κάνεις αγορά κάποιου hw ή peripheral από την creative ή το αγοράζεις και μεμονωμένα όπως κάτι αντίστοιχο που προσφέρει η razer (Razer Surround’s 7.1 virtual surround sound engine) ?

3. Το υπόψη software είναι συμβατό με headset άλλων εταιρειών π.χ. kingston hyperX cloud II ?

4. Από όσο είδα το scout mode feature το προσφέρουν και τα Sound BlasterX H7 ή άλλα όπως η G5 μέσω του Sound BlasterX Acoustic Engine Pro το οποίο περιλαμβάνει Scout Mode, όχι όμως το vol.2.0 όπως η Sound BlasterX AE-5 ή οι διάφορες καινούργιες μητρικές. To Scout Mode 1.0 του Acoustic Engine Pro περιλαμβάνει scout radar ? Γίνεται αμισθί αναβάθμιση ? 

5. To Scout Radar το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει απόψεις ?

 

Τι φάση είναι αυτή, θα μας κάνουν τους FPSάδες να αγοράσουμε sound blaster ?

Edited by stavros
Link to comment
Share on other sites

Στο λόγο μου δεν το έχω ενεργοποιήσει ποτέ,άρα δεν έχω και ιδέα πως δουλεύει,  το θεωρώ μεγάλη πουστιά, επίσης με αφορμή αυτό η 720 π έχει η ultra gaming 9 μπορεί να αντικατστήσει την z ώστε να μην την βάλω καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now