odim

Αντικατάσταση Asus sabertooth z170 S

Recommended Posts

Γεια σας ειχα προβλημα με την Asus Sabertooth z170 s γιατι παρουσιαζε κολληματα μεσα στα windows και ειχε καει το cpu fan,την εστειλα στο vision studio,απο εκει την πηρα,μιλησα με τον τεχνικο μετα απο καποιες μερες,μου λεει εκτος απο αυτα οτι εχει στραβομενα pins στο socket του επεξεργαστη,οταν εχει στραβωμενα πινακια ειναι λιγο ρισκο να βαλεις επεξεργαστη πανω γιατι μπορει να τον καψει,μου λεει θα την στειλει σε επισημο service center της asus στο εξωτερικο αλλα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην την αντικαταστησουν,περασανε 2 μηνες, με παιρνει τηλ προχθες μου λεει οτι τα νεα ειναι ευχαριστα,τελικα μετα απο μεγαλη προσπαθεια του καταστηματος η asus θα την αντικαταστησει με την νεα Asus tuf z270 mark 2 διοτι η αλλη εχει αποσυρθει απο την αγορα,η z270 εχει λιγοτερες φασεις κι απο οτι ειδα μερικα mosfets δεν εχουν ψυκτρα ειναι γυμνα,μπορω να βαλω μικρα ψυκτρακια πανω??? οταν εχει λιγοτερες φασεις παιζει να εχω προβληματα ασταθειας??? για μικρο OC μπορει να χρησιμοποιηθει η ειναι ρισκο??? 

Edited by odim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα πουθενά μια χαρά μητρική δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτος τίποτα..

 

...έχει γίνει λίγο κουραστικό αυτό με τα καταστήματα και τα στραβωμένα pins...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now