ghost

Δισκακια DVD

Recommended Posts

Λεω να αγορασω συσκευασια με 100 dvd δισκακια, για να γραφω ταινιες σε φιλο μου(DivX, avi και mpg κυριως). Θα τα βλεπει στο επιτραπεζιο dvd player τoυ, γιατι δεν εχει pc.

Στο Πλαισιο εχει τιμες 19-26€ ανα 100δα, οποτε κι εγω θα παρω το φτηνοτερο, αφου μαλιστα θα ειναι για μιας χρησης.

Το ερωτημα ειναι... DVD+R ή DVD-R ?

Link to comment
Share on other sites

θα παρω το φτηνοτερο, αφου μαλιστα θα ειναι για μιας χρησης.

Δεν στο προτείνω. Τα φθηνότερα πιθανόν να μη γραφτούν καλά. Έστω και για μια χρήση. Συγκεκριμένα, είμαι καμμένος από Intenso.

Καλύτερα να δώσεις ?5 παραπάνω και να πάρεις μια σοβαρή μάρκα και να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.

Όσον αφορά + ή -. Θεωρητικά τα + είναι καλύτερα, αλλά ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με -.

Link to comment
Share on other sites

Λες?... Ακομα και αν ειναι για 1 φορά?

Βασικα νομιζω οτι η τιμη ειναι για τη συσκευασια. Τα 26 εχουν σκληρο πλαστικο πάτο, τα 19 δεν εχουν καθολου...

Εσυ εχεις δει σπασιματα και artifacts? (τι ειναι τα antifarks?)

Τι εννοεις "μεγαλυτερη ταχυτητα"? Ολα Χ16 λενε.

Εχω δοκιμασει κι εγω Intenso... Τι προβλημα ειχε?

Ειναι δυνατον ενα dvd με .avi μεσα να παιζει κανονικα με την Α μαρκα και να μην παιζει με τη Β μαρκα? Εχει τσεκαριστει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Bρε συ, οταν λεμε η 100δα 19-26? εννοειται οτι δε μιλαμε για επωνυμες μαρκες. Το θεμα ειναι τι παραπανω δινει η επωνυμη μαρκα απ την ανωνυμη(εκτος φυσικα απ τη συσκευασια).

Λες για καλυτερες εντυπωσεις. Οk, οι χειροτερες σε τι συνιστανται?

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν μιλάμε;

Με 21 ευρώ 100 τμχ Τyaio

http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?id=ANA.TAY0018

Τις χειρότερες εντυπώσεις τις εχω από DVD markas mekapses 5ετίας που δεν παίζει πλέον στον player (επιτραπέζιο dvd εξαετίας) ...το βάζεις στο player του pc...oλα καλά....ίδιο DVD μάρκας TDK ίδιας χρονιάς (σαν το κρασί ένα πράμα) ολα GG.

Link to comment
Share on other sites

Mε 21€ τα 100 δεν μπορει να ειναι ποιοτικα.

Εφοσον παιζει στο pc αλλα δε παιζει στο επιτραπεζιο, περισσοτερο ακουγεται να εχει προβλημα το επιτραπεζιο. Τι μαρκα ειναι?

gg?

Link to comment
Share on other sites

το επιτραπέζιο είναι Philips (δεν θυμαμαι μοντέλο)... τεσπα....από το να αγοράσεις noname στα 19? καλύτερα Υuden στα 21?...

Παίρνω καιρό στα 19 ευρώ και όχι noname αλλά maxell 110 dvd

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=630

Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα ενω΄με Taiyo είχα.

Πάντως μεγάλη σημασία τελικά παίζει το αντιγραφικό

Ένας φίλος μου είχε Philips dvd rec και δεν του εγραφε δισκάκια Philips:(....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now