Nikelu

900E Gaming Build . Αγοραζω ; Προτείνετε αλλαγές

Recommended Posts

21209146_1637286329617282_1797872858_n.png?oh=d2a3c739df45fd1093663df5d8d5bd6f&oe=59A60755

 

Αυτο είναι το build, είναι το recommended του r/pcmr , βγαινει περιπου στα 900 με ελληνικα δεδομενα, με gigabyte gpu και τα αλλα intact . Το θελει ο ξαδερφος μου, φανταζομαι με hd οθονη. Κατα την αποψη μου ειναι ψιλο overkill αλλα δικα του λεφτα ειναι. Εγω έλεγα να αρχισουμε στα 700 και να δουμε απο εκει αλλα θέλει κατι πολυ δυνατο . Επισης πιστευω οτι θα του κρατησει ανετα 5 χρονια και με προσοχη να φτασουμε και τα 8 με μια αναβαθμισουλα; who cares μεχρι τοτε ομως θα τα εχει βγαλει τα λεφτα του. 

 

Επειδη με τους επεξεργαστες τελευταια δεν πολυασχολουμαι ο 1600 ειναι ενας beefy i5? Εχω μεινει σε περσινα δεδομενα που ακομη ψαχνομουν οποτε δεν γνωριζω περι ryzen κλπ. Αλλες προτασεις; Feel Free To Recommend, thanks community

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό και ισορροπημένο δείχνει.  Τώρα για το 8άρι χρόνια δεν είμαι σίγουρος αλλά στα 5 μαξ με αναβάθμιση σε πάει. Αν θες να το μαζέψεις από άποψης χρημάτων μπορείς να αλλάξεις GPU σε μια 1050 ti. Επίσης εάν δε βρεις το Seasonic υπάρχει αντίστοιχο gold της Corsair Ελλάδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now