bomber13

Ποια οθονη να παρω ;;

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να προβώ σε μια αγορά ενος μόνιτορ για gaming 

ψήνομαι για την lg 24mp59G-P πιστευω ειναι η καλύτερη μέχρι 200 ευρώ (η αυτο νομιζω)

θα ήθελα όμως και την δικη σας γνώμη αν υπάρχει κάποια καλύτερη 

το μηχάνημα μου εχει κάρτα γραφικών την Gtx 960 2gb

σε λίγους μήνες θα αλλάξει ολο το σύστημα σε ryzen και μαλλον και σε amd καρτα ..

ευχαριστώ για τον χρόνο σας ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται για τα λεφτά της. Ψάξε λίγο το DAS. Είχα διαβάσει ένα review για μια άλλη LG με DAS και 144 ή 160 Hz (δεν θυμάμαι καλά) και είχα δει ότι το DAS έκανε καλή δουλειά. Όμως αν θυμάμαι καλά το DAS δεν δούλευε στα max Hz, αλλά στα 75. Ελπίζω αυτό να μην επηρεάζει την 24mp59G-P.

 

Από την άλλη αν πας σε καινούργιο σύστημα, αυτό πιθανόν να έχει μεγαλύτερες δυνατότητες από το συγκεκριμένο monitor. Βέβαια αυτό έχει να κάνει και από το budget σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια απλα δεν μπορω να καταλαβω βλεπω οθονες με παραπανω ms αλλα ειναι πιο ακριβες απο την lg που αναφερθηκα παραπανω . γιατι γινεται αυτο ;;

ευχαριστω για τον χρονο σας 

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2017 at 9:29 PM, bomber13 said:

ευχαριστω παιδια απλα δεν μπορω να καταλαβω βλεπω οθονες με παραπανω ms αλλα ειναι πιο ακριβες απο την lg που αναφερθηκα παραπανω . γιατι γινεται αυτο ;;

ευχαριστω για τον χρονο σας 

Το ms δεν ειναι ο μόνος παράγοντας που καθορίζει την τιμή μιας οθόνης.Εαν είναι περισσότερες inches η έχει για παράδειγμα μικρότερα bezzels τότε η τιμή της θα είναι πιο ακριβή!Αν ασχολείσαι με competitive games τότε πήγαινε για το 1ms και freesync διαφορετικά ακόμα και 75hz με freesync και ips μπορεί να σου φανεί ακόμα καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now