Recommended Posts

Γεια σας παιδες!
Να μη τα πολυλογώ εχω το Enermax Liqmax II .
Μετά απο περιπου 10 μηνες λειτουργειας το ενα fan κανει σπαστικο θορυβο οταν δουλευει σε max rpm στο επιπεδο 3, και ο δευτερος αλλος χτές παρέδωσε πνευμα.
Χεσμένος λοιπον πανω μου εριξα τον 2600k στα 4ghz (απο 4,7). Vcore εννοειτε το εριξα και αυτο.
Ισως να ειναι overkill αλλα ψηνομαι να παρω NF-F12 industrialPPC-3000 PWM με το τρελο Static Pressure των 7,63 mm H₂O.

Τις σκεψεις και προτάσεις αν έχετε παρακαλώ!

@GoriLLakoS  για πες ρε :hehe:

Edited by MrCatt
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Κάμποσα χρόνια είναι ο μόνος ανεμιστήρας που βάζω σε ψυγεία, αερόψυκτρες, chipset, κάρτες γραφικών you name it, they deliver :hehe:

 

Το ότι είναι overkill θα το αποφασίσεις εσύ. Από την άλλη εγώ θα κοίταγα και τους fractal design. Τώρα τελευταία έχουν αρκετά καλά μοντέλα, έχω δοκιμάσει και κανα δυό και είναι αρκετά καλοί και στιβαροί. http://www.skroutz.gr/c/674/case-fans.html?keyphrase=fractal+design+fans

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetallicGR said:

Κάμποσα χρόνια είναι ο μόνος ανεμιστήρας που βάζω σε ψυγεία, αερόψυκτρες, chipset, κάρτες γραφικών you name it, they deliver :hehe:

 

Το ότι είναι overkill θα το αποφασίσεις εσύ. Από την άλλη εγώ θα κοίταγα και τους fractal design. Τώρα τελευταία έχουν αρκετά καλά μοντέλα, έχω δοκιμάσει και κανα δυό και είναι αρκετά καλοί και στιβαροί. http://www.skroutz.gr/c/674/case-fans.html?keyphrase=fractal+design+fans

Ειδα απο κριτικες οτι κανει πολυ θόρυβο δυστηχως αν και ηταν αναμενόμενο.
Γλυκοκοιτάω επισης τις CORSAIR ML120 PRO

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να πάρεις EK Vardar αλλά δεν πωλούνται στην Ελλάδα.  Τώρα αν έχεις θέμα με τον θόρυβο, πήγαινε στης NZXT AER P120 (ξέρω ότι δεν είναι το τοπ, αλλά είναι πολύ βελτιωμένα από την προηγούμενη γενιά). Πάντως τα Venturi τα χρησιμοποιούν όλοι πλέον και έχουν λόγο. Είναι καλά φανάκια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nick_GR12 said:

Θα σου έλεγα να πάρεις EK Vardar αλλά δεν πωλούνται στην Ελλάδα.  Τώρα αν έχεις θέμα με τον θόρυβο, πήγαινε στης NZXT AER P120 (ξέρω ότι δεν είναι το τοπ, αλλά είναι πολύ βελτιωμένα από την προηγούμενη γενιά). Πάντως τα Venturi τα χρησιμοποιούν όλοι πλέον και έχουν λόγο. Είναι καλά φανάκια.

Αυτή ηταν και η πρωτη μου επιλογή. Βεβαια γινεται παραγγελια απο το site τους αλλα εχει πολυ ακριβά μεταφορικά 19+ ευρω απο ότι ειδα.
Τελικά παρήγγειλα  2 Corsair ML120 PRO Led White γιατι θελω να φωτίσει λιγο μέσα στο κουτί και συνδυάζει αρκετά καλα χαρακτηριστικά + 1 mm H₂O στατική πιεση παραπανω απο τους Vardar.

Link to comment
Share on other sites

@MrCatt 

Εκτιμώ που με έκανες summon, είναι τιμή μου και με γέμισες αυτοπεποίθηση αλλά έχω καιρό να ασχοληθώ με τούτα τα πράγματα του διαβόλου!

Η άποψή μου είναι πως τα ψάχνεις πάρα πολύ, αλλά άμα εσένα σου αρέσει, ποιός είμαι εγώ να σε κρίνω? :hehe:

 

PS. Οι Vardar είναι η καλύτερη επιλογή εδώ και μερικά χρόνια αλλά εγώ πάντα ήμουν παιδί των Delta, οπότε δεν μπορώ να σε καλύψω! :P

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GoriLLakoS said:

@MrCatt 

Εκτιμώ που με έκανες summon, είναι τιμή μου και με γέμισες αυτοπεποίθηση αλλά έχω καιρό να ασχοληθώ με τούτα τα πράγματα του διαβόλου!

Η άποψή μου είναι πως τα ψάχνεις πάρα πολύ, αλλά άμα εσένα σου αρέσει, ποιός είμαι εγώ να σε κρίνω? :hehe:

 

PS. Οι Vardar είναι η καλύτερη επιλογή εδώ και μερικά χρόνια αλλά εγώ πάντα ήμουν παιδί των Delta, οπότε δεν μπορώ να σε καλύψω! :P

 

Γιαυτο σε εκανα tag ωρε, για να τονώσω την αυτοπεποιθησή σου :hehe:
Kατσε μπερδευτηκα, αλλo το tag, άλλο το summon? Im noob!

Edited by MrCatt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now