MetallicGR

Poll: Φοράτε smartwatch;

Φοράτε smartwatch;  

35 members have voted

  1. 1. Φοράτε smartwatch;

    • Ναι!
      4
    • Ναι αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος/η.
      1
    • Όχι.
      19
    • Όχι, αλλά θέλω να πάρω σύντομα.
      4
    • Για την ώρα δε μου προσφέρει κάτι έξτρα πλην της ώρας.
      4
    • Άλλο, θα επεκταθώ.
      3


Recommended Posts

Η επέλαση της τεχνολογίας στη καθημερινότητά μας έχει αλλάξει δραστικά την αντίληψη που έχουμε για ορισμένα πράγματα. Ένα από αυτά είναι και τα φορετά gadgets που κάνουν ολοένα και περισσότερο ηχηρή τη παρουσία τους στον χώρο, ενώ η επιτυχία τους κρίνεται από το πόσο δυνατά θα την υποστηρίξουν οι μεγάλες εταιρίες του χώρου που ασχολούνται με το αντικείμενο.

 

Πολλοί πιστεύουν πως από τη στιγμή που η Apple ασχολείται με κάτι αντίστοιχο όπως για παράδειγμα τη σειρά smartwatch "Watch", υπάρχει μέλλον στην αγορά, χωρίς να υπολογίσουμε τις εταιρίες που ασχολούνται ίσως για περισσότερο καιρό με το αντικείμενο. Τα βολικά αυτά gadgets κατά γενική ομολογία βοηθούν στη καθημερινότητα προσφέροντας πλήθος από notifications όταν είναι συνδεδεμένα με το smartphone ενώ παρουσιάζουν και διάφορες πληροφορίες για το σώμα μας δείχνοντας αρκετά πράγματα που μέχρι σήμερα δεν ήταν δυνατό.

 

Λαμβάνοντας υπόψιν λοιπόν την συγκεκριμένη αγορά και το πως αυτή μεγαλώνει τους τελευταίους μήνες με ραγδαίους ρυθμούς εσείς φοράτε κάποιο smartwatch, ή όχι; Αν όχι σκοπεύετε στο άμεσο μέλλον να πάρετε κάποιο;

 

 

 

38298-3f97e8a7_945_556.jpg.18b176c93267a1b575ea48c992cbaa3f.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, POWER1FM said:

Samsung gear fit 2 σφραγισμένο στα 70€!!!!

 

Δεν το βγάζω καθόλου και δεν είχα φορέσει ποτέ ρολόι.

 

 

Απο που το αγόρασες να ελέγχω μπας και ξανα ρίξει τι τιμή ;

Link to comment
Share on other sites

όχι, και γενικότερα δεν γουστάρω/τρελλαίνομαι με τα ρολόγια, αλλά αν ήταν να πάρω ένα θα έπαιρνα το Tag Heuer με αλλαγμένο το λαστιχένιο λουράκι ( 2000€ smartwatch με λαστιχένιο λουράκι ρε αθεόφοβοι ? ) με κάποιο μεταλλικό.
Αλλά πολλά λεφτά ζητάει, με αυτά τα φράγκα έχω πάρει πολύ πιο χρήσιμα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

δεν είχα ποτέ και τίποτα σε χέρια, λαιμό κλπ... αλλά τον τελευταίο καιρό δεν αποχωρίζομαι με τίποτα το miband2 (αφού πέρασα και από miband1, 1S). 

Βεβαια smartwatch δεν το λες, αλλά ΟΚ... αν δεν ήταν "ακριβό" το στρογγυλό amazfit, θα το δοκίμαζα και εκείνο... 

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2017 at 10:12 AM, MetallicGR said:

Ναι, ένα miband2 και είμαι ευχαριστημένος. Για τα χρήματα του δεν υπάρχει κάτι καλύτερο.

Σε βόηθησε να χάσεις κανένα κιλό ?
Γιατι και εγω που το έχω όχι μόνο δεν έχασα αλλά πήρα....
Επόμενη λύση να πάρω το κακάο του Μένιου... (το έχεις δοκιμάσει;)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι' αυτό το πήρα εννοείται. :hehe:

 

Jokes aside δε νομίζω να βοηθάει στο να χάσεις κανα κιλο. Η αλήθεια είναι ότι επειδή σου μετράει τα βήματα σου δίνει κίνητρο να τρέχεις κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι...και δεν νομίζω πως θα φορέσω στο άμεσο μέλλον.

Όσουν βλέπω και φοράνε...με το που γίνεται κάτι κοιτάνε το ρολόι (άσχημο πράγμα να μιλάς και να σε γράφουν) και

καπάκι ανοίγουν κινητό.

 

Link to comment
Share on other sites

επέλεξα το άλλο γιατί το δικό μου δεν είναι ακριβώς smartwatch άλλα smartband 1s xiaomi το θελω ποιο πολύ για να βλεπω ποσά βήματα κάνω από διάφορες δραστηριοτητες ,για να ελεγχω όσο μπορώ το βαρος μου μόνο αυτό θελω και τα κανει τελεια δεν θέλω να βλέπω την ώρα ,και εχει διαρκεια μπαταριας ενα μηνα και 

xiaomi-mi-band-1s-pulse-heart-rate-monitor-ip67-bt-4-0-smartband-1571982257125.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now