junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

ο Κυργιάκος δεν προκάλεσε επεισόδια γιατί πανηγύρισε αλλά γιατί οι άλλοι ήταν τόσο στενόμυαλοι που άρχισαν να τον βρίζουν μετα.

Καλά έκανε ο άνθρωπος που είχε τόσο πάθος.Κακό είναι?

Έχει διαφορά το πάθος απο αυτό που έκανε ο Κυργιάκος.Μην προσπαθούμε να κάνουμε το κ****παιδο και ήρωα.Πάθος είχε και ο γεωργέας και ο σάχα αλλά δεν τους είδα να κάνουνε έτσι......

Link to comment
Share on other sites

αν και ΑΕΚτζης, μπράβο στον Παναθηναικό! Είναι μακράν η κορυφαία ομάδα στο μπάσκετ στην Ευρώπη. Θα το επιδείξει και στο πρωτάθλημα απέναντι στον Ολυμπιακό πιστεύω.

για τον αγώνα χθες στο ποδόσφαιρο, όποιος και να κέρδιζε, θα ήταν αδικία για τον χαμένο όπως εξελίχθηκε ο αγώνας. Οι 2 ομάδες είχανε από ένα ημίχρονο, αλλά ήταν μ@λ@κί@ που ισοφαριστήκαμε στο 96+. Σε τέτοιες φάσεις, απλά "τρώς" την μπάλα αλλά αντιθέτως η άμυνα κοιμήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ax αχ....ελληνική πατέντα να καρδιοχτυπάς τον λαό σου και εμας τους υπόλοιπους φιλάθλους....Μπράβο στον Παναθηναικό....μπράβο σε Ομπράντοβιτς και παίκτες...ο Θανάσης πηρε το κύπελλο και την έκανε...χαχαχα...Ολα τα λεφτα ο Αλβέρτης με τα τζιν

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο Παναθηναικό, φοβερές στιγμές

ο φούστης ο σισκάουσκας παραλίγο, μεγάλη ομάδα σωστά πήγε για τρίποντο (όπως στον ημιτελικό ο Ολυμπιακός) και ήταν και καλό σουτ.

το 2ο ημίχρονο καθρέφτης του 1ου μιλάμε, πολύ καλή άμυνα από Ρώσους, κολλημένος ο βάζελος.

τέσπα όλα καλά στο τέλος.

ο Ομπράντοβιτς τρελλάθηκε στο τέλος? :P

Link to comment
Share on other sites

Σορυ ομως θα το πω, ο Γιανακοπουλος ειναι ξεφτιλα πραγματικα...!

...

Γι'αυτο σας ξεφτιλιζει συνεχεια...

χα χα χα...

Πανάθα ρε!..

Link to comment
Share on other sites

Αυτος η οι παικτες?

Ολα ξεκινανε απο αυτον... Σε ολες τις δηλωσεις, προπονητων και παιχτων παντα λενε "ευχαριστω τη διοικηση που μας παρεχει τα παντα ωστε να καταφερνουμε να ξεφτιλιζουμε τον ολυμπιακο"

Link to comment
Share on other sites

Ολα ξεκινανε απο αυτον... Σε ολες τις δηλωσεις, προπονητων και παιχτων παντα λενε "ευχαριστω τη διοικηση που μας παρεχει τα παντα ωστε να καταφερνουμε να ξεφτιλιζουμε τον ολυμπιακο"

Kριμα αλλα εισαι τρελα φανατισμενος...κριμα...:$..

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στον Παναθηναικο...

Σορυ ομως θα το πω, ο Γιανακοπουλος ειναι ξεφτιλα πραγματικα...!

έγινε κάτι που το έχασα?

Kριμα αλλα εισαι τρελα φανατισμενος...κριμα...:$..

ρε πασταφλώρα, τι μας λές τώρα λέμε

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ακη ο προεδρος ειναι αυτος...αμα ησουβν εσυ ο Διαμαντιδης δεν θα την εδινες?

Tεσπα δεν εχουν σημασια αυτα...

Σημασια εχει οτι για ακομα μια φορα η Ελλαδα βρισκεται στην κορυφη της Eυρωπης στο μπασκετ....

Συγχαρητηρια στον Παναθηναικο...!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ακη ο προεδρος ειναι αυτος...αμα ησουβν εσυ ο Διαμαντιδης δεν θα την εδινες?

Tεσπα δεν εχουν σημασια αυτα...

Σημασια εχει οτι για ακομα μια φορα η Ελλαδα βρισκεται στην κορυφη της Eυρωπης στο μπασκετ....

Συγχαρητηρια στον Παναθηναικο...!

Και τι να κάνει αυτός?

Να πεί όχι δεν την παίρνω?

Χάρη σε αυτόν είμαστε ότι είμαστε στο μπάσκετ

Link to comment
Share on other sites

Xαρη στον Ζοτς και στους παικτες σας ειστε οτι ειστε Ακη...

Αν δεν ειχατε προπονητη δεν θα εισασταν εκει που ειστε τωρα...

Ναι βαζει τα λεφτα και πληρωνει, ναι φερνει οποιον θελει ο Ζοτς αλλα μεχρι εκει που για μενα αυτο ειναι το 20% της υποθεσης...

Παραπερα ειναι οι παικτες και ο coach και γενικοτερα οσοι συμβαλλουν στα αγωνιστικα του Παναθηναικου...

Link to comment
Share on other sites

άμα δεν υπήρχε το κεφάλαιο δεν θα υπήρχε τίποτα.

Έχει στηρίξει απίστευτα τον παναθηναϊκό αυτός ο άνθρωπος

Link to comment
Share on other sites

Eχει στηριξει δεν λεω κατι αντθετο...αλλα δεν ειναι αυτος που εφερε τον Παναθηναικο στο Final 4 και γενικοτερα σε αλλες διοργανωσεις...

Αυτη ειναι η αποψη μου...

Link to comment
Share on other sites

Kριμα αλλα εισαι τρελα φανατισμενος...κριμα...:$..

A re pelatidi... ειχα πολυ ασχημο βραδυ αλλα μου εφτιαξες τη διαθεση.... hehe..

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο στην Πανάθα και από εμένα :T:

Δεν πέρασε και πολύ καιρός από τότε που το φωνάζαμε και ήρθε το 5ο :D

ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΘΑ ΕΡΘΩ ΠΑΝΑΘΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ... ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΑΘΗΝΑ, ΜΠΟΛΟΝΙΑ, ΠΑΡΙΣΙ ΕΣΥ ΜΟΥ 'ΧΕΙΣ ΧΑΡΙΣΕΙ ΑΣΤΕΡΙΑ ΠΟΛΛΑ ... ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ 5ο ΣΟΥ ΖΗΤΩ, ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ !

Link to comment
Share on other sites

Tι να πούμε για αυτή την ομαδάρα;;;; Σίγουρα δεν κολλάει πουθένα το θέμα Γιαννακόπουλος που θίγει ο Χρήστος...:@....

Η ουσία είναι πως αυτή η ομάδα έχει γράψει την πιο χρυσή ιστορία στο ευρωπαϊκό μπάσκετ. Μέσα σε 15 χρόνια (βάζω μέσα και τα δυο χαμένα F4) κατάφερε να χτίσει μια αυτοκρατορία σε μια περίοδο που δεν παίζουν μπάσκετ μόνο η Ρεάλ, η Γιουγκοπλάστικα και η Βαρέζε, όπως πριν από 20-25 χρόνια.

Σε μια περίοδο που πρέπει να ματώσεις ακόμα και για να κερδίσεις τη Βιλερμπάν.

Ο Παναθηναϊκός των πρώτων 20 λεπτών του τελικού ήταν βγαλμένος μέσα από μπασκετική ονείρωξη. man to man ο Μεσίνα, μέσα η μπάλα στον Πέκοβιτς και διεισδήσεις από Σπανούλη. Ζώνη ο Ιταλός, τρίποντα και σουτ από high post.

Όταν βλέπεις έναν προπονητή σαν τον Μεσίνα να βλέπει την ομάδα του που δεν μπορεί να αντιδράσει και κουνάει το κεφάλι με απόγνωση (παράλληλα το facepalm έχει πάει σύννεφο), τι άλλο να πεις...

Η άποψη μου είναι πως φέτος οι δυο καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη από τον Φεβρουάριο και μετά ήταν οι δυο ελληνικές, Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός και αυτός θα έπρεπε να είναι και ο τελικός.

Συνεχίζω να πιστεύω όμως πως είναι νωρίς ακόμα για τον Ολυμπιακό να θέλει να γίνει χαλίφης στη θέση του πράσινου χαλίφη. Ο Παναθηναϊκός παραμένει μια κλάση ανώτερος και ας κρίνονται πλέον τα μεταξύ μας παιχνίδια στον πόντο. Εκεί που παίχτηκε τίτλος ο Παναθηναϊκός δεν έχασε και αυτό τα λέει όλα.

Εύχομαι οι τελικοί του πρωταθλήματος να γίνουν στο ίδιο επίπεδο με αυτό του F4. Δεν άνοιξε μύτη, και αν κάποιος ηλίθιος έβρισε τον Μπουρούση και αυτός με την σειρά του απάντησε... κακώς.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τα θέρμα μου συγχαρητήρια στον ΠΑΟ... Απέδειξε για ακόμη μία φορά ότι δικαίως ανήκει στην κορυφή του Ευρωπαικού μπάσκετ!

Άρα απλά κάθεσαι και ακούς ότι σου πλασάρουν τα ΜΜΕ χωρίς να έχεις δικιά σου άποψη.Εγώ αντίρρηση δεν έχω καμία.

Από τη στιγμή που εθελοτυφλείς και δεν θες να δεχτείς τα όσα έχουν γραφτεί και ακουστεί, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Ούτε έγω έχω αντίρρηση. Ελπίζω όμως, οι δήλωσεις του Κυργιακού για συγγνώμη και υπέρβαση των ορίων να σε καλύπτουν και να σε κάνουν να αναθεωρήσεις κάποια πράγματα. Εκτός αν είναι και αυτές ένα ακόμα "κατασκεύασμα" των όσων μου πλασάρουν τα ΜΜΕ. Τέτοιου είδους συμπεριφορές δεν θα πρέπει να γίνονται δεκτές από κανένα παίκτη, ανεξαρτήτου ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now