junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

Καλούτσικη εμφάνιση από τον ΠΑΟ, αντίστοιχη πάνω κάτω καλή του ΟΣΦΠ.

Οι διαιτητές μαλακίστηκαν ουκ ολίγες φορές.

Αν δεν κάνω λάθος στην...καταμέτρηση ευνοημένος βγήκε ο ΟΣΦΠ, αλλά δεν έχει σημασία το τι έκανε η διαιτησία.

Στις κρίσιμες ώρες φαίνονται οι παιχταράδες έτσι δεν είναι ρε Μητσάρα ? :D

Ελπίζω σε καλύτερη εμφάνιση την ερχόμενη Κυριακή για μεγαλύτερη νίκη :D

Link to comment
Share on other sites

@peppas

Ρε συ.Ακόμα και στο μπασκετ που έχετε παντοκρατορία μιλάτε για διαιτησίες?

Τελίκά είστε αθεράπευτοι.Ούτε τις νίκες σας δεν μπορείται να χαρείται αν δεν κλαφτείται λίγο για τη διαιτησία.:D:D:D:D

Στα μεγάλα ματς που η ποιότητα των αντιπάλων είναι μεγάλη τη διαφορά κάνουνε οι παίκτες με αστρο.Ο Διαμαντίδης το έχει άπλετο.

Link to comment
Share on other sites

@peppas

Ρε συ.Ακόμα και στο μπασκετ που έχετε παντοκρατορία μιλάτε για διαιτησίες?

Τελίκά είστε αθεράπευτοι.Ούτε τις νίκες σας δεν μπορείται να χαρείται αν δεν κλαφτείται λίγο για τη διαιτησία.:D:D:D:D

Στα μεγάλα ματς που η ποιότητα των αντιπάλων είναι μεγάλη τη διαφορά κάνουνε οι παίκτες με αστρο.Ο Διαμαντίδης το έχει άπλετο.

Ρε συγκαμένε Toshiba.

Διάβασες τι έγραψα ?

Here's a refresher just in case...

αλλά δεν έχει σημασία το τι έκανε η διαιτησία.

Με άλλα λόγια στα @@ μου η διαιτησία, ότι και να κάνει αν η ομάδα μου παίξει όπως μπορεί δεν χάνει δεν πα να χτυπιούνται όλοι.

Για την διαιτησία ποιός κλαίγεται φάνηκε πρίν την έναρξη του αγώνα... μέχρι και στο TV Magic ( Sport TV ) οι δύο από τους τρείς τα έχωσαν για τον... τυπά.

Από την στιγμή που δεν έκρινε η διαιτησία την έκβαση του ματς, δεν με ενδιαφέρει.Γενικώς δεν με ενδιαφέρει η διαιτησία αρκεί να μην παίζει υπέρ του ΠΑΟ με σκοπό να νικάμε όπως και αν παίζουμε.

Ας ευνοούσανε και πάντα τους αντιπάλους μας, δεν με νοιάζει τι κάνουνε.

Η ομάδα μας με νοιάζει τι κάνει.

Και πάλι καλά, φαίνεται πως η ομάδα φορμαρίστηκε την κατάλληλη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συγκαμένε Toshiba.

:loveliness:..:loveliness:..:loveliness:..

Ότι και να λες όσες σπόντες και να ρίξεις για τη διατησια στο football ένα θα σου πω.

Πάρε χοντρό παλτό γιατί στου -11 δεν αντέχεις αλλιώς.!!!!!!:handshake...:handshake...

Link to comment
Share on other sites

:loveliness:..:loveliness:..:loveliness:..

Ότι και να λες όσες σπόντες και να ρίξεις για τη διατησια στο football ένα θα σου πω.

Πάρε χοντρό παλτό γιατί στου -11 δεν αντέχεις αλλιώς.!!!!!!:handshake...:handshake...

Εγω δεν είμαι κριουλιάρης σαν και εσάς τα Φαληροτάκια που θέλετε μπουφάν και πουλόβερ διπλά ρε!

Με κοντομάνικο βγαίνω έξω και τώρα:

b9jdp0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είμαι κριουλιάρης σαν και εσάς τα Φαληροτάκια που θέλετε μπουφάν και πουλόβερ διπλά ρε!

Με κοντομάνικο βγαίνω έξω και τώρα:

:loveliness:..:loveliness:..:loveliness:..

Link to comment
Share on other sites

Ρε peppa ειπες εφοσον νικησατε δεν σε ενδιαφερει η διατησια.....τι αλλο θα ελεγες....

Και να χάναμε, είτε κανονικά είτε λόγο της διαιτησίας, πάλι δεν θα ασχολιόμουνα με την διαιτησία, αλλά με την ομάδα μου.

Οσο για την μεγαλη νικη που λες οτι θα κανετε την κυριακη...μην εισαι τοσο σιγουρος....!!!!!

Είμαι αρκετά εως εντελώς σίγουρος.

Λίγες μερούλες μένουνε, και θα δούμε τι και πως.

Link to comment
Share on other sites

Μα και να το χάσουμε δεν τρέχει τίποτα. Ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα, 3 παιχνίδια ΤΟΣΟ ΚΡΙΣΙΜΑ στην ίδια σεζόν αποκλείεται να τα πάρει ο Ολυμπιακός από τον Παναθηναϊκό. Οπότε δεν με χαλάει να πανηγυρίσουμε πρωτάθλημα μέσα στο ΣΕΦ...

Όσο για την σιγουριά, αυτή χτίζεται με τα χρόνια, τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τα ευρωπαϊκά.

Ο μπασκετικός Παναθηναϊκός δεν είναι σαν την Ρέιντζερς στην Σκωτία πριν από 10 χρόνια που έπαιρνε συνεχόμενα πρωταθλήματα αλλά στην Ευρώπη δεν υπήρχε. Ο μπασκετικός Παναθηναϊκός είναι κάτι πιο πάνω από τις ποδοσφαρικές Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Μίλαν για τους γνωστούς λόγους (τίτλοι, ρόστερ, κόσμος, prestige)... Όλα αυτά συνθέτουν την σιγουριά που λέει ο Bill.

Link to comment
Share on other sites

Και να χάναμε, είτε κανονικά είτε λόγο της διαιτησίας, πάλι δεν θα ασχολιόμουνα με την διαιτησία, αλλά με την ομάδα μου.

Είμαι αρκετά εως εντελώς σίγουρος.

Λίγες μερούλες μένουνε, και θα δούμε τι και πως.

Πιστευεις δηλαδη οτι μεσα στο PALE θα νικησεις?

Μα και να το χάσουμε δεν τρέχει τίποτα. Ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα, 3 παιχνίδια ΤΟΣΟ ΚΡΙΣΙΜΑ στην ίδια σεζόν αποκλείεται να τα πάρει ο Ολυμπιακός από τον Παναθηναϊκό. Οπότε δεν με χαλάει να πανηγυρίσουμε πρωτάθλημα μέσα στο ΣΕΦ...

Πραγματικά εαν το πιστευεις αυτο φετος με αυτο τον Ολυμπιακο πραγματικα δεν βλεπεις μπασκετ....

Εσυ ποιος πιστευεις επαιξε πιο ωραιο μπασκετ?

Link to comment
Share on other sites

Tο αν βλέπω μπάσκετ ή όχι και το αν γνωρίζω μπάσκετ ή όχι σε πρώτη φάση δεν θα μου το πεις εσύ γιατί δεν ξέρεις ποια ήταν η ενασχολήση μου το άθλημα, οπότε βγάζεις άκυρα συμπεράσματα και απαξιώνεις την συζήτηση.

Επίσης, τι εννοείς πιο ΩΡΑΙΟ μπάσκετ;;; Ωραίο μπάσκετ έπαιζαν και οι Globetrotters αλλά ήταν για το τσίρκο.

Ωραίο μπάσκετ, αν εννοείς κοψίματα με σκριν στο παίκτη που κόβει στη ρακέτα, αλλεπάληλα pick 'n' roll, γρήγορο transition και άμυνα που αναγκάζει τον επιτιθέμενο να προσαρμόζεται πάνω της και όχι εκείνη να προσαρμόζεται στον επιτιθέμενο, έπαιξε ο Παναθηναϊκός.

Αν ωραίο μπάσκετ εννοείς τις δυο εκπληκτικές ασίστ του Παπαλουκά και τα δυο εντυπωσιακά pick 'n' roll που έβγαλε ο Ολυμπιακός με Μπουρούση και τον Πρίντεζη, τότε οι δικές σου απαιτήσεις είναι πολύ λίγες από την ομάδα σου γιατί το μπάσκετ διαρκεί 40 λεπτά και όχι 7.

Αν θέλεις την άποψη μου για τον Ολυμπιακό, θα σου πω πως έχει πολύ ταλέντο αλλά πάσχει από εμπειρία και νοοτροπία. Μια νοοτροπία που δεν έχουν αποκτήσει καν οι Βασιλόπουλος, Μπουρούσης, Σχορτσιανότης που είναι παλιοσειρές. Οπότε δικαιολογημένα δεν μπορουν να αποκτήσουν οι Χαλπερίμ, Βούισιτς, Γκριρ, Πάργκο και λοιποί μισθοφόροι.

Ο Βούισιτς ήρθε στην Ελλάδα σαν υπερ-πρωταθλητής και αυτό είναι πραγματικά. Πες μου έστω ένα παιχνίδι ΣΟΒΑΡΟ στο οποίο το απέδειξε αυτό... Και μη μου πεις για τραυματισμούς και ιστορίες γιατί και ο Τομάσεβιτς έπαιζε με δυο γόνατα που κρεμόντουσαν από χιαστούς σαν κλωστές κι όμως σήκωσε Ευρωπαϊκό και όποτε χρειάστηκε ήταν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Θες να μου πεις πως η ζωνη που παιξατε ηταν καλη αμυνα....γεματη κενα που με πασες στην μπειζλαιν εσπαγε αυτη ειναι η αμυνα που προσαρμοζεται στον επιτιθεμενο....+ τα 16-17 επιθετικα ριμπαουντ που ειχε ο Ολυμπιακος...Πιστεψε με αυτα τα στοιχεια δειχνουν πως η αμυνα του Παναθηναικου δεν ηταν τοσο καλα στημενη οπως αλλες φορες...

Δεν αντιλεγω οτι ο Παναθηναικος ειναι αν οχι η καλυτερη μια απο τις καλύτερες ομαδες στην Ευρωπη. Παιζει εκπληκτικο μπασκετ για μενα...Αλλα Κιμωνα χθες δεν επαιξε...

Σχολιασες τον Βουισιτς αρνητικα... Δεν εχεις παρατηρησει οτι ειναι ενας απο τους πιο σταθερους παικτες του Ολυμπιακου?

Οταν ο Σχορτσιανιτης εκανε το τελειο παιχνιδι με την Αμερικη ηταν ωραια?.....Ειναι απο τα παιδια που το ελληνικο μπασκετ περιμενει πολλα...Δεν μπορεις να βασιζεσαι σε μια εμφανιση...

Εχεις δικαιο στο θεμα του ταλεντου....αλλα αδικο στο θεμα νοοτροπιας...Κατα την γνωμη μου λειπει η σοβαροτητα και η συγκεντρωση απο τον Ολυμπιακο...

Κατακρινω σαn Φιλαθλος του Ολυμπιακου το τραγικο λαθος του Γιαννακη να κρατησει τον Παργκο εξω στην τελευταια περιοδο κατι που του στοιχησε την νικη κατα την γνωμη μου, βαζοντας τον Μιλοσεβιτς στην θεση του δινοντας του την ευθυνη να παιξει αμυνα τον Διαμαντιδη εναν ασσο 1,93 ο οποιος εχει βρει το κλειδι και ποσταρει ολα τα χαμηλα πλαιμεικερ του Ολυμπιακου...

ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΚΙΜΩΝΑ:)

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι, δεν σε παρεξηγώ, ξέρω ότι είσαι παρορμητικός... :)

Τα επιθετικά ριμπάουντ και η μη σωστή αλληλοκάλυψη σε μερικές φάσεις δεν είναι ομαδικά λάθη αλλά καθαρά ατομικά. Αν ο παίκτης δεν κάνει σωστό μπλοκ άουτ ή αν με την άκρη του ματιού του δεν "σκανάρει" διαρκώς τον χώρο ευθύνης του, δεν φταίει το σύστημα αλλά η μονάδα.

Ο Σχορτσιανίτης ήταν ίσως το μεγαλύτερο ταλέντο του ελληνικού μπάσκετ... παλιά!!! Πλέον είναι το βαρύτερο ταλέντο. Καμία σχέση με τον Σχορτσιανίτη επί Καζλάουσκας (Ολυμπιακός) και Γιαννάκη (Εθνική) και να ξέρεις ότι δεν φταίει μόνο ο ίδιος.

Ο Βούισιτς δεν έχει καμία σχέση με τον παίκτη που περιμέναμε να δούμε όλοι όσοι τον εκτιμούσαμε και χαρακτηρίζαμε τον μεγαλύτερο σέντερ στην Ευρώπη τα τελευταία 3-4 χρόνια. Πλέον είναι ένας παίκτης απλά κάλος, χάρη στα μαγικά συστήματα του Γιαννάκη.

Ο Παναθηναϊκός δεν είναι η καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη αυτή τη στιγμή. Η Μπαρτσελόνα ειλικρινά με τρομάζει όταν πιάνει απόδοση, μπορεί να σε κάνει να μοιάζεις με ομάδα Β΄ΕΣΚΑ όπως έκανε τον Παναθηναϊκό πριν από 3 μήνες.

Η σοβαρότητα που λες λείπει από τον Γιαννάκη που αντί να "ταΐζει" ασταμάτητα τους Μπουρούση, Βούισιτς, Σχορτσιανίτη μέσα στη ρακέτα όταν ο Πέκοβιτς είχε 2 φάουλ και ψηνόταν για τρίτο, τους έβγαζε έξω στην περιφέρεια να παίζουν με πρόσωπο στο καλάθι απέναντι σε πιο γρήγορους παίκτες.

Βάζει έναν άσημο πιτσιρικά να παίξει μαν του μαν τον Διαμαντίδη τη στιγμή που εκείνος είναι μπαρουτοκαπνισμένος και μετά πετάει πάνω του τον Παπαλουκά επειδή του το ζήτησε ο ίδιος. Γύρισε η μπάλα τρεις φορές και ο Παπαλουκάς βρέθηκε να φυλάει τον Τσαρτσαρή και ο Διαμαντίδης να σουτάρει αμαρκάριστος.

Και σου λέω πως σέβομαι απεριόριστα τον Ολυμπιακό γιατί μου θυμίζει τον Παναθηναϊκό πριν από 15 χρόνια που μόνο πλήρωνε αλλά αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ. Τότε που παίρναμε τον Βολκόφ και νομίζαμε πως είχαμε θα μας χαρίσουν όλες τις κούπες για την ομορφιά μας και ερχόταν ο Λημνιάτης που σταμάταγε στις διαφημιστικές πινακίδες και ο Μπακατσιάς που δεν ήξερε καν τι είναι το σουτ και μας καθάριζαν σαν αυγά.

Σας λείπει η νοοτροπία. Σε μας αυτή την νοοτροπία δεν την πέρασε ούτε ο Μάλκοβιτς και φυσικά ούτε ο Σούμποτιτς, την πέρασε ο μέγιστος Ομπράντοβιτς. Και σε σας αυτό λείπει, ένας αντίστοιχος Ομπράντοβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως τωρα συμφωνουμε σε καποια πραγματα....αλλα δεν ειμαι απο αυτους που ειναι σαν τρελοι ραααα και δεν βλεπουν μπροστα τους....

Αντε και την Κυριακη με την ΗΤΤΑ :D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως τωρα συμφωνουμε σε καποια πραγματα....αλλα δεν ειμαι απο αυτους που ειναι σαν τρελοι ραααα και δεν βλεπουν μπροστα τους....

Αντε και την Κυριακη με την ΗΤΤΑ :D:D:D:D:D:D:D

Καλή τύχη στην ομάδα σου γιατί την Κυριακή θα παίξουνε ο Ολυμπιακός με τον Παναθηναϊκό και θα κερδίσει ο Διαμαντίδης :D

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί κάναν το λάθος και πόνταραν στην έδρα Παστ. Το θέμα είναι τι θα κάνεις στο παρκέ. Η έδρα με 2-3 laser και 2-3 κροτίδες παραπάνω, χάνεται.

Δεν είναι και λίγες οι φορές που είδαμε να χάνει παταγωδώς ομάδα με το "uber" πλεονέκτημα της έδρας...;)

Γενικά, δες το ματς, υποστήριξε την ομάδα σου, αλλά μην τρελαίνεσαι κιόλας. Μη μου πεις ότι δεν τρελαίνεσαι, οι αντιδράσεις σου σε προδίδουν. Μην γίνεσαι έρμαιό τους, ειδικά όταν δε βγάζεις απολύτως τίποτα από την υποστήριξη που τους δίνεις.

Το χω πει άλλωστε, ότι καναν οι Ρωμαίοι με τις αρένες και τους ιπποδρόμους, γίνεται σήμερα με τα αθλήματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί κάναν το λάθος και πόνταραν στην έδρα Παστ. Το θέμα είναι τι θα κάνεις στο παρκέ. Η έδρα με 2-3 laser και 2-3 κροτίδες παραπάνω, χάνεται.

Δεν είναι και λίγες οι φορές που είδαμε να χάνει παταγωδώς ομάδα με το "uber" πλεονέκτημα της έδρας...;)

Γενικά, δες το ματς, υποστήριξε την ομάδα σου, αλλά μην τρελαίνεσαι κιόλας. Μη μου πεις ότι δεν τρελαίνεσαι, οι αντιδράσεις σου σε προδίδουν. Μην γίνεσαι έρμαιό τους, ειδικά όταν δε βγάζεις απολύτως τίποτα από την υποστήριξη που τους δίνεις.

Το χω πει άλλωστε, ότι καναν οι Ρωμαίοι με τις αρένες και τους ιπποδρόμους, γίνεται σήμερα με τα αθλήματα ;)

Γιωργαρε ειδες τι ειπαμε με τον Κιμωνα....Συμφωνησα σε παρα πολλα πραγματα...

Δεν ειμαι φανατικος οπαδος...

Δεν λεω παω συχνα στο γηπεδο...πολυτ συχνα υποστηριζω την ομαδα μου φωναζω συνθηματα για αυτην αλλα ΠΟΤΕ JC ΠΟΤΕ δεν εχω βρισει παιχτη....ΠΟΤΕ και ειδικα της εθνικης μας...

Link to comment
Share on other sites

Tην ευχαριστήθηκα την Πανάθα πάντως παιδιά ! :) Δεν διάβασα το υπόλοιπο thread, εκτός από τις σελίδες 1 και 5, οπότε συγχωρέστε με αν κάνω λάθος :hehe:

Και ένα σύνθημα της αγαπημένης μας ομάδας (ΠΑΟ), έτσι για να στανιάρουμε :D

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΠΙΝΟΥΜΕ ΝΕΡΟ, ΞΥΔΙΑ ΦΟΥΝΤΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΟΚΚΑΛΟ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΡΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΝΕΡΩΣΟΥΜΕ, ΞΥΛΟ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΜΑΧΑΙΡΩΣΟΥΜΕ ΡΕ, ΤΡΙΦΥΛΛΑΡΑ ΕΧΕΙΣ ΟΝΟΜΑ, ΕΧΕΙΣ ΚΟΣΜΟ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ ΡΕ ΜΕ ΜΟΛΟΤΟΦ ΜΩΡΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΝΕΡΩΣΟΥΜΕ !

:D Εγώ φαντατικός ? Μπααα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε αποψε τον Παναθηναικό.....προβλέπω Over....η φιλαθλη Ελλάδα και κυρίως η Πετρούλα είναι μαζί σαςι....Μόνο για τον καιρο δεν μας είπε (ή και να είπε μάλλον δεν εδωσε βάση κανείς).....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now