junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

Είδατε χτες Παναθηναικός - Μάλαγκα ? Χάσατε...

Τρομερός αγώνας.

Εδώ οφείλω να παραδεχτώ ότι ο Διαμαντίδης (μαζί με τον Γκάλη βέβαια) είναι από τους καλύτερους καλαθοσφαιριστές που έχει βγάλει μέχρι τώρα η Ελλάδα.Και από τους καλύτερους playmakers,μπορεί και ο καλύτερος της Ευρώπης.

[media]

[/media] Edited by Samaritan
Link to comment
Share on other sites

[quote=Samaritan;187154

Εδώ οφείλω να παραδεχτώ ότι ο Διαμαντίδης (μαζί με τον Γκάλη βέβαια) είναι από τους καλύτερους καλαθοσφαιριστές που έχει βγάλει μέχρι τώρα η Ελλάδα

Ο Διαμαντίδης, οπως και αλλοι σημερινοι Ελληνες μπασκεμπολιστες, μπορεί να είναι κορυφαίοι παγκοσμίως.:bravo:

Συσχετισμός με τον Γκάλη, και σε τέτοιο βαθμό, νομίζω ότι δεν θα πρέπει να γίνεται.

Για πολλούς λόγους (Άποψή μου)

Ο Γκάλης είναι μια κατηγορία μόνος του;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι σε άλλο επίπεδο, αλλά και οι δύο είναι από τους καλύτερους καλαθοσφαιριστές της Ελλάδας. Αυτό εννοούσα. :)

Ο Γκάλης γονάτισε από μόνος του μεγάλες ομάδες και παίκτες. Τρομερός παίκτης.

Ημίθεος πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δε γράφω για αθλητικά,αλλά για τον Μήτσο δε μπορώ παρά να του βγάλω το καπέλο.

Αν οποιοσδήποτε άλλος έκανε αυτά εχθές θα λέγαμε για απίστευτο ταλέντο,ηγέτης,κτλ, αλλά όταν τα κάνει ο Διαμαντίδης απλά περιμένεις την στιγμή για να τον θαυμάσεις.

To Γκάλη τον πρόλαβα και μ'άρεσε αρκετά,καθώς από μικρός ασχολιόμουν με το μπάσκετ.

Άλλες εποχές κι εντελώς διαφορετικό άθλημα. Δεν πρόκειται να συγκρίνω τους 2 καλαθοσφαιριστές,γιατί σίγουρα θα αδικήσω κάποιον.

Και οι δύο είναι για μένα οι καλύτεροι,όπως κι αρκετοί άλλοι που έφτασαν το ελληνικό μπάσκετ στο επίπεδο αυτό..

ΥΓ: Για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι φίλαθλος του Παναθηναικού,αλλά του μπάσκετ κι ο 3D είναι ότι πιο ποιοτικό έχει βγάλει τα τελευταία χρόνια η χώρα μας..

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τους εχω στο μυαλο μου,μιας και γω απο μικρος επαιζα μπασκετ αλλα παρακολουθουσα μπασκετ,θα ελεγα οτι το κατι παραπανω που ελειπε στην αμυνα απο τον γκαλη το εχει ο διαμαντιδης,και το κατι παραπανω στην επιθεση που ισως λειπει απο τον διαμαντιδη το ειχε ο γκαλης..!ο γκαλης ηταν αμερικανοανθρεμενος και εκεινα τα χρονια το νβα δεν ειχαν ακουσει τι σημαινει αμυνα..!!!!:P:hehe:

οπως και να εχει ειναι οντως 2 απο τα πιο λαμπρα ονοματα του ελληνικου μπασκετ με διαφορα..!

Link to comment
Share on other sites

Είδατε τι έκανε ο Sloukas το τελευταίο δευτερόλεπτο στο Ολυμπιακός - Γαλατασαράι; :eek:

Ισοστάθμισε τον αγώνα. Το είδατε ή κοιτάξατε μπάλα; :P

Edited by Samaritan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now