darkion43

GTX 1080Ti σε SLI (2) με οθόνη 144hz + g-sync

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά.Υπάρχει κάποιος που έχει GTX 1080Ti σε SLI (2) με οθόνη 144hz + g-sync και παίζει με 1080p να μου πει fps σε παιχνίδια όπως: overwatch, GTA V, destiny 2, BF1. Full graphics? Σκέφτομαι να κάνω νέο build με τα παρακάτω αν αξίζει και πιάνει τα fps που θέλω...να πω πως δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν το 4Κ. Έχω δει κάποια βίντεο στο youtube αλλά πιάνει το πολύ 100 fps π.χ στο GTA V. είχα κάνει πριν ένα χρόνο ένα topic για οθόνη και μου προτείνατε να πάρω 144hz. από την μέρα που έπαιξα σε 144hz δεν μπορώ να ξαναγυρίσω στα 60, και τώρα σκέφτομαι να πάω και με g-sync . ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ δυο 1080 (οχι ΤΙ) με το asus pg279q (165hz).

 

Σε 1080ρ η  1080 δεν αποδίδει σωστά έχω πολύ χαμηλότερα frame rate απο οτι σε 2Κ είτε με την μία κάρτα είτε σε sli.

 

Αν δεν έχεις σκοπό να αλλάξεις μόνιτορ καλύτερα να προσανατολιστείς σε κάτι άλλο.

Με όλα στο full γύρω στα 100fps παίζει το gta

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, asder said:

σε 1080p μια 1080 τι ειναι υπεραρκετη 

λίγο δύσκολο υπεραρκετή κιόλας γιατί όπως λέει ο POWER1FM με 2 πάλι δεν αποδίδει σωστά... :/ 

 

27 minutes ago, POWER1FM said:

Έχω εγώ δυο 1080 (οχι ΤΙ) με το asus pg279q (165hz).

 

Σε 1080ρ η  1080 δεν αποδίδει σωστά έχω πολύ χαμηλότερα frame rate απο οτι σε 2Κ είτε με την μία κάρτα είτε σε sli.

 

Αν δεν έχεις σκοπό να αλλάξεις μόνιτορ καλύτερα να προσανατολιστείς σε κάτι άλλο.

Με όλα στο full γύρω στα 100fps παίζει το gta

κάτι έχω καταλάβει σιγά σιγά...άρα πως φτάνουμε στον στόχο ο οποίος είναι τα 144 fps είτε σε 1080p/2K/4K  στους περισσότερους new τίτλους ? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now