Recommended Posts

Καλησπέρα ...! Θα ήθελα να μου προτείνεται μια υδρόψυξη για socket 1150 και διαστάσεις 120mm , 140mm ή 240mm (κατά προτίμηση στις δυο πρώτες για να μπει στο πίσω μέρος του κουτιού )

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Τι cpu? Είναι Overclocked? Ποιο κουτί έχεις;

 

Μια MasterLiquid νομίζω ότι θα σου είναι αρκετά οκ https://www.msystems.gr/index.php?category=1401&product=23277

και μετά ίσως σε κάποια 240 εάν μπορείς να τη στριμώξεις κάπόυ στο κουτί. https://www.skroutz.gr/s/8907012/Deepcool-Maelstrom-240.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...!  240 χωράει απλά θα ήθελα να την βάλω πίσω εκεί που εχω την τωρινή και όχι πάνω

Η απάντηση με τις lite 120 είναι πολύ καλή και βολεύει  ... αλλά δεν εχω ακούσει καλά λόγια ... μου έχουν πει οτι μετά απο καιρό έχει θέμα με το μπλοκ ! 
Specs:  

Cpu : i5 4670k 

case : Coolermaster Stryker 

Link to comment
Share on other sites

ααα οσο για το φωτισμό δεν με ενδιαφέρει αν θα έχει το fan ! Έκτος αν έχει άσπρο ή κόκκινο φωτισμό ! Αλλα αυτά αλλάζονται μετά με δικά μου fan οπότε για αρχή δεν με πολύ νοιάζει! 

Link to comment
Share on other sites

Ναι φοβερό κουτί και δεν θέλω να χαλάσω το 200αρι fan πάνω ! εεε η Coolermaster φαίνεται ωραία και έχει πιο λίγο θόρυβο !και η NZXT φαίνεται ωραία και είναι RGB νμζ !! χμμμ πολύ καλές προτάσεις , ευχαριστώ πολύ ! Άμα έχετε καμία άλλη πρόταση δεκτή 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vangelislam said:

Ναι φοβερό κουτί και δεν θέλω να χαλάσω το 200αρι fan πάνω ! εεε η Coolermaster φαίνεται ωραία και έχει πιο λίγο θόρυβο !και η NZXT φαίνεται ωραία και είναι RGB νμζ !! χμμμ πολύ καλές προτάσεις , ευχαριστώ πολύ ! Άμα έχετε καμία άλλη πρόταση δεκτή 

 

Είχα πρόσφατα, ένα pump failure με την nzxt 280, πανέμορφη και πολύ καλή σε απόδοση αλλά και επίπεδα θορύβου, όμως αρκετά ακριβή και εύχομαι να μην έχεις αντίστοιχη τύχη με εμένα που μου failare μέσα σε ένα μήνα !

Edited by FeelsBadMan
Link to comment
Share on other sites

χμμμ μάλιστα ...! Εντάξει θέλω να πιστεύω πως έτυχε αυτό το πρόβλημα! έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για τα ΝΖΧΤ αλλά είμαι λιγο διστακτικός για την συγκεκριμένη εταιρία !! Είμαι ανάμεσα στις δυο π μ είπε ο Dimitrios1971!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις ! Έχω καταλήξει στην kraken X42 ... και αν τυχόν δεν βγει το budget ( αν και η διαφορά δεν είναι τίποτα ) θα πάω στην Nepton ! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now