Hp2

New smartphone

Recommended Posts

Καλησπέρες στην παρέα!

 

Επειδή τα Windows phones δυστυχώς πέθαναν, έρχεται η ώρα να αποχωριστώ το αγαπημένο μου Microsoft Lumia 640 LTE (το οποίο είναι μια χαρά μετά από σχεδόν 2 χρόνια, αλλά πλέον μου λείπουν εφαρμογές).

Με πόνο καρδιάς λοιπόν τον επόμενο μήνα (με το δώρο Χριστουγέννων :P) θα μεταβώ σε Android.

 

Επί της παρούσης δεν είμαι πολύ ενημερωμένη και δεν έχω κάνει ακόμα έρευνα για το τι κυκλοφορεί, τι είναι καλό κλπ, οπότε θέλω τα φώτα σας!

Σε budget υπολογίζω έως 200 ευρώ. Από χαρακτηριστικά, να μην κολλάει θεέ μου όπως το παλιό μου low-budget Android, καλή μπαταρία και κάμερα, οθόνη κοντά στις 5" και ένας αξιόλογος αποθηκευτικός χώρος. Από μάρκες δεν έχω θέμα αν και γενικά έχω μια καλή άποψη για τα Xiaomi και τα Huawei.

 

Τα υπόλοιπα τα συζητάμε ανάλογα με τις προτάσεις σας. Σας ακούω λοιπόν κύριοι! 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πήρα το Xiaomi Mi A1.Το stock android experience μαζί με το άριστο hardware που έρχεται το κινητό, είναι ότι καλύτερο μπορείς να αγοράσεις από κινητά κάτω των 400€ χωρίς καμία απολύτως υπερβολή ! Ειναι 50€ πάνω από το budget σου αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα το μετανιώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ ένα σχετικό ερώτημα. Σε περίπτωση που η αγορά γίνει μέσω κάποιας "Ευρωπαϊκής αποθήκης" (gearbest, etc.), τι ισχύει με την εγγύηση ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, stavros said:

Να κάνω και εγώ ένα σχετικό ερώτημα. Σε περίπτωση που η αγορά γίνει μέσω κάποιας "Ευρωπαϊκής αποθήκης" (gearbest, etc.), τι ισχύει με την εγγύηση ?

αναλογα την πολιτικη του καταστηματος σθνηθως το ατελνεις κινα

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now