Farkadonitis

Call of Duty - WW2

Recommended Posts

καλα ρε τα βομβαρδιστικά αεροπλάνα στη απόβαση της Νορμανδίας για βολτα ηρθαν;

ελεος ρε!!!..μας μακέλεψαν μέχρι να ανεβούμε τοι ύψωμα.. Πάντα το πεζικό πρέπει να βγάλει το φίδι απο την τρύπα!! :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω αρκετό κόσμο που ενώ είχε παρατήσει το CoD λόγω των θαυματουργών μπαρμπα-δακίων, φέτος επιστρέφει δημήτριος. Επίσης, όσοι έπαιζαν το AW, BO3 & IW, πήραν με τη μία το WW2.

 

Επίσης, από τα παρακάτω γραφήματα της steam καταλαβαίνεις ότι με την έκδοση του IW το ΒΟ3 εξακολουθούσε να βρίσκεται από πάνω.

 

Τελικά αρχίζω και πιστεύω πως η κίνηση για επιστροφή όχι μόνο σε boots on the ground, αλλά και στο WW2 ήταν ότι καλύτερο για την Activision. Στις ρίζες που λένε.

 

Οι αναφορές που κάνω παραπάνω δεν αφορούν στην επιτυχία σαν game γενικά, αλλά σαν CoD πρώτα, γιατί τα τελευταία χρόνια του είχαν πετάξει τα μάτια.

 

Και υπόψιν η beta ήταν χάλια.

 

5a01ab716f321_Screenshot(37).thumb.png.43ced1cc5f81ff1063798373f8e0de66.png

 

5a01ab8c9d473_Screenshot(39).png.a8ab2a39fc2b84e946aedb9536781eed.png

 

http://steamcharts.com/cmp/476620,292730,311210#All

Edited by stavros
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Νίκο νομίζω είναι πολύ νωρίς να δούμε την ενεργή βάση δεδομένων με μόλις μερικές ώρες στη πλάτη του.

 

Από την άλλη ακούω ότι τρώνε hit όλες οι κάρτες με λίγη μνήμη, ακόμα και βαρβάτες του πρόσφατου παρελθόντος.

Link to comment
Share on other sites

η gtx 660 που έχει στα minimum είναι άκυρη. Άκουσα παράπονα. H gtx 980 πάει καλά. Μάλλον αύριο θα σας πω και για την 690. Αλλά όταν ο άλλος έχει 8gb ram (minimum) δεν είσαι σίγουρος ποια είναι η αιτία, ram ή gpu.

 

Πάντως μερικοί που δεν είχαν βάλει τους νέους drivers είδαν διαφορά με την εγκατάσταση. Λογικό.

 

 

 

Edited by stavros
Link to comment
Share on other sites

Αυριο λεω να το δοκιμασω στο GX700VO μετα 32GB πρωτα με χωρις το ψυγείο• και μετα με το το ψυγειο •

να δουμε πως τα παει η gtx 980 mobile

 

•το ψυγειο

 

93511_asus-rog-gx700vo-gc009t_600x600.jp

Edited by Dimitrios1971
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι να τρελαίνεσαι!!! :afro:

παιζωντας σε

ένα ASUS SABERTOOTH Z77 LGA 1155 συστηματακι που εχω με Cooler Master V1200 Platinum,  2χ  ROG Strix GeForce® GTX 980, Thermaltake Level 10 GT, Big-Tower, Intel Core i7-3770K, Corsair Dominator GT CMT32GX3M4X1866C9, 2 χ Hitachi HDS723020BLA642  (2 TB, 7200 RPM, SATA-III), JetFlash Transcend 32GB USB Device, 2χ x Samsung SSD 850 PRO Series 1TB

 

ειναι πιο κρυο απο αυτο

 

 CPU: Intel Core i7-6950X Extreme Edition GrafikCard: ROG Strix GeForce® GTX 1080 Ti 11GB OC-Edition Mainboard: ASUS Rampage V Edition 10 RAM: Corsair Dominator Platinum 128 GB DDR4-3000 Octo-Kit (CMD128GX4M8B3000C16) SSD: 2 x Samsung SSD 850 PRO 1TB HDD: 2 x Hitachi HGST Ultrastar He8 COOLER: Cooler Master Liquid Pro 240 PSU: Cooler Master V1200 Platinum

 

που εχω στην υ[απογραφή μου. Η  Cooler Master Liquid Pro 240 PSU  εδω ξεφυσαει ενα δροσερο πολικο αερακι:stars:

 

Το θετικο ειναι οτι παιζωντας κλεινω το καλοηφερ στο σαλονι:P

 

 

Edited by Dimitrios1971
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πρόβλημα λύθηκε εν μέρει. Το παραπάνω μήνυμα μου το έβγαζε από την αρχή (settings, etc.), πριν μπω καν στο game, να παίξω δηλαδής.

 

Δεν το έψαξα και πολύ και κατέληξα σε μια προσωρινή λύση. Έκανα delete στα αρχεία directΧ του game κρατώντας μόνο τα αρχεία εγκατάστασης του DirectX. Εγκατάσταση ξανά και το πρόβλημα λύθηκε μερικώς. Μερικώς γιατί μπορώ και παίζω το game, όμως κάποιες φορές που θέλω να γυρίσω στο desktop, τότε ξαναβγάζει το μήνυμα και crash το game.

 

Δεν ξέρω ίσως φταίει και ο driver της gpu. Μετά την εγκατάσταση του παιχνιδιού έκανα upadate του driver μέσω του Nvidia Experience και μου φάνηκε σαν να πήγε κάτι στραβά. Πιο συγκεκριμένα, αφού κατέβηκε ο driver, ξεκίνησε η εγκατάσταση, αλλά μετά από αρκετή ώρα το Nvidia Experience πάγωσε. AltControlDelete & EndTask. Τσέκαρα τον driver και είναι updated.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει ? Σκέφτομαι να ξαναπεράσω driver μήπως και λυθεί οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now