Farkadonitis

Call of Duty - WW2

Recommended Posts

Έγινε εγκατάσταση του driver manual και όλα κομπλέ.

 

Βγήκε και το καινούργιο map στο multiplayer Carentan Winter.

 

Μια γεύση, safe & secure, ακόμα το μαθαίνουμε, άσε που υπάρχει θεματάκι για εμάς που είμαστε μακρυά από τους server.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλος για μένα το multiplayer, με έχει εκνευρίσει. Μπαίνω να παίξω με τους φίλους και αντί να διασκεδάζω, εκνευρίζομαι.

 

Δεν ξέρω τι γίνεται στις πλατφόρμες (XBOX & PS, μάλλον τα διορθώσανε), αλλά στο pc υπάρχει θεματάκι με το network (multiplayer), πολύ lag (delay). Επίσης, διακρίνεται σημαντικό θέμα με το hit registry.

 

Πολλοί χρήστες αναφέρουν ότι υπάρχει άνισο boost στις χαμηλές συνδέσεις (lag compensation). Προσωπικά βλέπω ADSL συνδέσεις με αρκετά χαμηλό ping (μέχρι και πορτοκαλί μπάρες) να πηγαίνουν μπάλα, πολύ καλύτερα από vdsl. Επίσης, βλέπω vdsl συνδέσεις να έχουν πορτοκαλί μπάρες (?).

 

Ο άλλος λέει να αλλάξω τις video ρυθμίσεις και αυτό που μου προτείνει είναι να τις τεζάρω. Αν είναι να παίζω με τόσο χαμηλές ρυθμίσεις να το βράσω, άσε που δεν είδα και διαφορά. Άλλος προτείνει να ανεβάζω video στο youtube και ταυτόχρονα να βλέπω και ένα 4Κ. Αν είναι έτσι τότε να αλλάξω το vdsl και να γυρίσω στο παλιό κάκιστο ADSL μου (Down 5.5 & Up 0.65)

 

Δεν ξέρω ποια είναι η εμπειρία σας στο multiplayer ?

 

CoD Black Ops 2 multiplayer λοιπόν μιας και που δεν το είχα παίξει ποτέ.

Edited by stavros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8.1.2018 at 5:34 PM, stavros said:

Τέλος για μένα το multiplayer, με έχει εκνευρίσει. Μπαίνω να παίξω με τους φίλους και αντί να διασκεδάζω, εκνευρίζομαι.

 

Ειδες που σε ελεγα για τα multiplayer. Ειναι σαν το γαμο...

καλητερα σιγλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Update. Είναι περισσότεροι φίλοι (7/10 μάλλον) που έχουν πρόβλημα στο άνοιγμα του game. Εμένα πάντως το haswellάκι το ανοίγει χωρίς προβλήματα, τουλάχιστον να έχω το campaign.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Update. Είναι περισσότεροι φίλοι (7/10 μάλλον) που έχουν πρόβλημα στο άνοιγμα του game. Εμένα πάντως το haswellάκι το ανοίγει χωρίς προβλήματα, τουλάχιστον να έχω το campaign.

 

On 9/1/2018 at 12:13 PM, MetallicGR said:

Και στο battlefield υπάρχει κάτι αντίστοιχο με τις συνδέσεις και το ping αν δεν απατώμαι. Έλα να μπουμε Black ops ii τότε!

Μα που είναι αυτό το παιδί, ούτε πασχαλινό αρνί να ήταν :P.

 

Edit: FYI φαίνεται πως διορθώθηκε το πρόβλημα με ένα μικρό update που έγινε χθες αργά το βράδυ.

Edited by stavros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλές και σημαντικές οι αλλαγές με το νέο Update:

- Αλλαγές στα perks των Divisions

5acdcf29140e6_Screenshot(154).thumb.png.664f5f9f11732a5a11b74335ab5e540b.png

 

- Αλλαγές στα Loadout  (unlimited sprint για όλους αλλά μείωση της ταχύτητας, 3 Primary Attachments στα weapons, etc.)
- Resistance/Infantry Shifts
- Αλλαγές στο Weapon/Mechanic Tuning (Αλλαγές στα Basic Trainings, 10 δευτερόλεπτα το Hold breath αντί 4 , etc.)

 

 

 

https://community.sledgehammergames.com/t5/Sledgehammer-Games/Upcoming-Divisions-Overhaul-Live-Tuesday-April-10/ba-p/10705674#M277 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now