andreas443

Cooler Master C700P

Recommended Posts

Για σας παιδιά αγόρασα χθες το συγκεκριμένο κουτί αλλα έχω ένα θέμα πως ξεβιδώνω τις βίδες για να αφαιρέσω τα 2 slot για να τοποθετήσω την κάρτα γραφικών δεν χωράει κατσαβίδι εκεί μέσα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όπως βλέπεις και στην φωτογραφία πως θα ξεβιδώσω τις βίδες  για να τοποθετήσω την κάρτα γραφικών δεν χωράει κατσαβίδι γιατί έχει μπροστά το σίδερο με τις τρυπούλες

cooler_master_cosmos_c700p_24.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εκτιμώ πως βάζοντας thumbscrews  (αν δεν έχει ήδη) τα πραγματα γίνονται πιο ευκολα... ή έστω ένα κοντό σταυροκατσαβιδο. Σε κάθε περιπτωση αυτοί που έχουν ήδη το κουτί μπορούν να σε βοηθήσουν  περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η κάρτα γραφικών σκύλος να την βγαζεις κάθε μέρα;;  :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Δες Aυτό το βιντεο που χτήζουν μέσα του μπάς και βοηθήζει , επίσης manual manual manual

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, andreas443 said:

ευχαριστώ αλλα κάθε φορα δηλαδή που θα θέλω να βγάζω την κάρτα γραφικών για να την καθαρίσω θα πρέπει να κάνω αυτό να ξηλώνω όλο το κουτί?

 

δεν ειναι τιποτα μπροστα στο corsair obsidian 900d... εκεί να δεις μαρτύριο. Φωναξα μια πιτσιρικα να μου ξεσφιξει και σφίξει τις βιδες :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρα πολύ παιδιά απλά μου φάνηκε περίεργο θα το συνηθίσω ίσος αγοράσω και κάποιο κατσαβίδι μικρός γιατί όσα έχω είναι πολύ μεγάλα.

Αυτό που ψάχνω τώρα είναι μια ακόμα θήκη για σκληρό και στο store τις coolermaster δεν υπάρχει διαθέσιμο ξέρετε από που αλλου μπορώ να την προμηθευτώ? τους έχω στείλει email απάντηση δεν πείρα έστειλα μήνυμα στο facebook τις coolermaster hellas τίποτα γνωρίζετε κάτι κάποιο τηλέφωνο ίσος υπάρχει εταιρία στην ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2018 at 11:48 PM, STORM1978 said:

@GoriLLakoS can you help the boy ? @andreas443 is in trouble.

 

H Coolermaster Hellas ήταν σε άδεια και επέστρεψε εχθές οπότε έχουν πατατηρηθεί καθυστερήσεις σε μερικές απαντήσεις :P
Αυτό που ψάχνετε είναι λογικά το παρακάτω:

CM C700P Single Bay 2.5/3.5 HDD Cage (MCA-C700R-KOCC00) MSRP 7.90€

Που υπάρχει διαθέσιμο στην Ελλάδα και μπορείτε να το ζητήσετε από οποιονδήποτε επίσημο μεταπωλητή της CM στην Ελλάδα και να σας το φέρει (Eshop,Msystems,Cosmodata,Egate,You,κτλ κτλ, κτλ).

Διαθέσιμα είναι και τα παρακάτω FYI:
CM C700P Cooling Bracket (MCA-C700R-KCB000) MSRP 9.90€

CM C700P Rear Panel (MCA-C700C-KRP000) MSRP 10.90€

Απλά ήρθαν τέλη Δεκεμβρίου και λογικά δεν τα έχουν σηκώσει στις σελίδες τους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

στην περιπτωση μου βρηκα εδω αυτα που ζητουσα

 

https://www.alternate.de/Cooler-Master/SIngle-Bay-2-5-Zoll-3-5-Zoll-HDD-Cage-für-COSMOS-C700-Serie-Laufwerkstrays/html/product/1403780?

 

https://www.alternate.de/Cooler-Master/Rear-Panel-für-Cosmos-C700-Serie-Blende/html/product/1403797?

 

και σε περιπτωση που καποιου του σπασει το τζαμι . να πω την αληθεια το περιμενα πιο ακριβο

 

https://www.alternate.de/Cooler-Master/Dual-Curved-Side-Panel-C700-Seitenteil/html/product/1403823?

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dimitrios1971 said:

και σε περιπτωση που καποιου του σπασει το τζαμι . να πω την αληθεια το περιμενα πιο ακριβο

 

καλα αν σπαεις το tempered glass εισαι ηρωας...:beaten::beaten::bravo::bravo::bravo:.

ακριβο ειναι σε σχεση με της bequite! ας πουμε βέβαια έχει και τις γωνίες που σε βιντεο από την Computex είχαν πει ότι έχουν μεγαλο failure rate οποτε όντως οκ ειναι.

Εχει default κι απο τις 2 μερίες γυαλί;;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now