StarMaster

Καινούρια κάρτα γραφικών πρόβλημα με ανάλυση οθόνης (λογικά)

Recommended Posts

Γεια σας παίδες ! 

 

Πήρα την gigabyte 1050ti και την συνδέσα με την οθόνη - τηλεόραση που έχω άλλα μου βγάζει το παρακάτω πρόβλημα αφού φωρτοσει τα windows λογικά είναι κάτι με την ανάλυση οθόνης ... Μα οποία ανάλυση οθόνης και να βάλω στο pc τα ίδια ! (Βγάζω την κάρτα γραφικών και συνδέω την τηλεόραση με VGA μέσω μητρικής και την αλλάζω ) 

Όταν έβαλα έναν ανταπτορα από HDMI σε VGA όλα ήταν κομπλέ ... Αλλά ο άνθρωπος που μου έφερε τον ανταπτορα τον χρειάζεται και τον πήρε ! Μπορούμε να κάνουμε κάτι χωρίς ανταπτορα ?

https://prnt.sc/hxloox

Η οθόνη τηλεόραση είναι η Samsung  le22s81b

Link to comment
Share on other sites

Οχι :( αλλά κάτι τέτοιο παίζει ... με τον adaptora ήταν κομπλέ ... Μόνο σε ένα game μου το έκανε πάλι ( h1z1) σε pubg manager και cs ήταν κομπλέ ...

Μπορώ να κάνω κατιε αυτήν χωρίς ανταπτορα ? ( Έχω μείνει χωρίς πσ 2 μήνες η στέρηση βαράει κόκκινο ! Βοηθήστε ! :Ρ )

Link to comment
Share on other sites

ο driver ήταν εγκατεστημένος πριν την οθόνη; Δοκίμασε να κάνεις "uninstall" την οθόνη από τον device manager μπας και ξεσκαλώσει. Διαφορετικά θα πρέπει να ξαναπεράσεις στη χειρότερη τον driver της nvidia. Επίσης εάν υπάρχει κανένα κουμπί autodetect (μερικές samsung έχουν) πάτα το μήπως και βρει την κάρτα.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now