andreas443

Samsung 960 Evo m.2 250GB (100 euro)

Recommended Posts

Καλησπέρα αγόρασα το Samsung 960 Evo m.2 250GB στης 20/1/18 στα 130 ευρο από τo e-shop.gr αλλά επειδή λόγω ασυμβατότητας με τη μητρική δεν λειτουργεί τον δίνω στα 100 ευρώ με το κουτί του και την απόδειξη.

Η τιμή είναι τελική είμαι από Αθήνα Καματερό

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, andreas443 said:

επειδή λόγω ασυμβατότητας με τη μητρική δεν λειτουργεί

 Εισαι σιγουρος Ανδρεα μου οτι δεν λειτουργει στην μητρικη σου;

 

Εγω νομιζω κατα 99% ναι...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dimitrios1971 said:

 Εισαι σιγουρος Ανδρεα μου οτι δεν λειτουργει στην μητρικη σου;

 

Εγω νομιζω κατα 99% ναι...

me too. Εδώ δούλεψε στην δικιά μου...xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ακριβώς εκεί τον είχα βάλει αλλα δυστυχώς 3 φορες δεν μου έκανε boot και έπρεπε να πάω στο bios να ορίσω τον δίσκο πρώτο για να κάνει boot ενώ με τον απλό sata 3 ssd δεν είχα ποτε θέμα έτσι τον έβγαλα και τον έχω στο κουτί του τώρα

το θέμα είναι ότι θέλω ssd όπως δήποτε γιατί αυτόν που έβαλα πάλι πάνω έχει πρόβλημα και ακούγεται θόρυβος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, andreas443 said:

Καλησπέρα ακριβώς εκεί τον είχα βάλει αλλα δυστυχώς 3 φορες δεν μου έκανε boot και έπρεπε να πάω στο bios να ορίσω τον δίσκο πρώτο για να κάνει boot ενώ με τον απλό sata 3 ssd δεν είχα ποτε θέμα έτσι τον έβγαλα και τον έχω στο κουτί του τώρα

το θέμα είναι ότι θέλω ssd όπως δήποτε γιατί αυτόν που έβαλα πάλι πάνω έχει πρόβλημα και ακούγεται θόρυβος

 

Παμε λιγο απο την αρχη αν θελεις.

Πρωτα ξεκιναμε απο το ποστ του  που εκανες εδω  το βάζεις στο M2H_32G για να μην χάσεις τις θυρες σατα οπως σου είπαν ο  MetallicGR και ο stavros..

 

Απο σενα ομω θελω να να δεις στο βιος τι κρύβετε πισω απο αυτες τις ρυθμισεις  του βιος

QsSiF0PRT66L3YVIh69DKg.jpg

 

και να μου τις ανεβάσεις εδω με σκρινακι για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε

 

Εδω αφήνω κενό για να γράψουμε μετα.

 

Link to comment
Share on other sites

κακός βιάστηκες, ρύθμιση στο bios είναι συνήθως, εχει καπου επιλογή για το πως να μοιράζει την ταχυτητα των τελευταιων pcie, δηλαδή αν θα δίνει full bandwith x8 όπου έτσι κόβει το lane του m.2 και αν θα το κάνει x4 όπου έτσι ανοίγει το lane για τον m.2

 

Οπως και να χει παντως καλός και ο 850 pro αλλα όχι ανώτερος σε θέμα ταχύτητας απο τον 960 evo, καλορίζικος!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now