hwbot

HwBox Hellas O/C Team: PCMark 05 Scores

Recommended Posts

Ωραίος ρει :T:

Μ' αυτό το CPU νομίζω δεν θα πάρεις πολλά σε πάγο/άζωτο αν τώρα που είσαι αεράτος δεν έχει bclock. Ο G1840 μου έπαιζε 104.2 bclock νερό και στο μονοβάθμιο πήγε με το ζόρι 106. Τα 110 που κάνουν άλλοι δεν είναι θέμα ψύξης, αλλά θέμα μητρικής/cpu :D

Link to comment
Share on other sites

Ο πάγος δεν πάει για το συγκεκριμένο.... απλά θα το δοκιμάσω με λίγα λίτρα να δω αν τραβήξει καθόλου...

το συγκεκριμένο run ήταν plug an play. Έδωσα 1,3 και έπαιξε στα 102, αφού βγήκε καλό δεν το έψαξα άλλο. Με το pixel έχω πρόβλημα όσο ανεβάζω clocks και ρεύμα τόσο περισσότερο πέφτει..

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα κι εγώ λίγο PCMark05 χθες. Δεν είχα ασχοληθεί με όλα αυτά τα καινούρια tweaks, μόνο ότι γνωρίζαμε επί εποχής 2010, οπότε ώρα μου ήταν να τα δοκιμάσω :D Είμαι με έναν Samsung 830 εδώ, για αυτό τα νούμερα που έχουν να κάνουν με δίσκο δεν είναι γρήγορα.

Σύγκρινα τα νούμερά μου με αυτούς Samsarulz`s PCMark 2005 score: 44294 marks with a Core i7 4770K που είναι οι γρηγορότεροι < 5GHz. Οι υπόλοιποι 5 έπαιζαν 5-6GHz οπότε τους παρακάμπτω.

Έβαλα το power toy και ψάχτηκα κάμποσο για το video encoding, έχουν σβήσει τις photos από το hwbot οπότε δεν ήξερα ποια είναι τα σωστά settings, αλλά νομίζω είναι γρήγορο.

Στο web page rendering δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος και βγάζουν ~30 ενώ εγώ ~20. Είδα και άλλα score με 40 pages. Πειράζω τα βασικά στην εμφάνιση του explorer, κλείνω τα add-on, βάζω zoom 1000%, αλλά δεν είδα καθόλου βελτίωση. Μετά που απενεργοποίησα κάποια πράγματα στην ασφάλεια και στα HTML (advanced επιλογές), δεν μπορούσε να τρέξει το test καθόλου, το προσπέρναγε :hehe: Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Τα είχε δείξει στο bot ο Christian αλλά πλέον οι photos δεν εμφανίζονται.

Στο transparent πως βγάζουν 29 χιλιάρικα; Έβαλα τον κέρσορα να αφήνει ουρά από πίσω, full speed και αυτό και το mouse speed, full τα DPI του mouse μου και κούνημα όσο τρέχει το transparent. Τι μου λείπει;

Κάτι άλλο που μπορώ να πειράξω χωρίς να βγει invalid το score;

Παρόλα αυτά είμαι happyς, μπήκα στη 100άδα globally :D

image_id_1250355.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Για το transparent πρέπει να αλλάξεις θέμα (η να πειράξεις το μαμά) και να κανεις log off και ξανά μέσα χωρίς να κλείσεις το pcmark...

Για το explorer θέλει και reg tweaks και τα setting του explorer + δύο πράγματα που δεν μπορώ να τα περιγράψω με λόγια πρέπει να δείτε το βίντεο για να καταλάβετε πως τσιμπάς pages με πολύ απλά πράγματα... θα έπρεπε στα ρολόγια σου να έχεις περίπου 48-50 pages...

Link to comment
Share on other sites

Για το transparent πρέπει να αλλάξεις θέμα (η να πειράξεις το μαμά) και να κανεις log off και ξανά μέσα χωρίς να κλείσεις το pcmark...

Για το explorer θέλει και reg tweaks και τα setting του explorer + δύο πράγματα που δεν μπορώ να τα περιγράψω με λόγια πρέπει να δείτε το βίντεο για να καταλάβετε πως τσιμπάς pages με πολύ απλά πράγματα... θα έπρεπε στα ρολόγια σου να έχεις περίπου 48-50 pages...

Έχεις Aero theme, ανοίγεις PCMark, βάζεις Basic theme, log off, log on, βάζεις aero theme πάλι και ξεκινάς;

Για το explorer θα περιμένω να μου το δείξει κάποιος όταν έρθω Αθήνα :P

Link to comment
Share on other sites

απλά να αναφέρω πως δεν χρειάζεται log off log on, αν ανοίξεις το παράθυρο απλα των σκορ οχι το αναλυτικό (όπως το παρακάτω δηλαδή) και κάνεις τις αλλαγες θεματων λειτουργουν κανονικά.

965-PCMark-2005-Advanced.gif

Επίσης για το web page [MENTION=461]George_o/c[/MENTION] μήπως ξεχνάς το usb input-output?

Edited by Demac
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now