mikeuiu

GTX 1180" karta h volta??

Recommended Posts

γεια σας  θελώ να κανω μια ερωτηση 

εγω εχω  την  780 gtx   την εχω σχεδον  4 χροννια  ,, αν  μεταβω σε 1180 gtx πιστευετε θα αξιζει?? η να περιμενω να  βγει  πιο μετα η 1180 ΤΙ   η  να βγει το volta σε 2 χροννια?

θελω να πω αν παρω  την 1180 ποσα χροννια  θα μου κρατησει  για να παιζω τα παιχνιδια στο full?

 

θελώ να πω  οσοι εχουν την 1080  ΤΙ και 1070 που εχουν σχεδον 2  χροννια  απο την  κυκλοφορια τους  για ποσα χροννια θα εινε καλυμενοι  στα παιχνιδια να τα παιζουν στο μεγιστο??

μπορειτε να μου  απαντησετε  σε αυτα που ρωταω σας παρακαλω?

 

 

Edited by mikeuiu
Link to comment
Share on other sites

θελώ να πω  οσοι εχουν την 1080  ΤΙ και 1070 που εχουν σχεδον 2  χροννια  απο την  κυκλοφορια τους  για ποσα χροννια θα εινε καλυμενοι  στα παιχνιδια να τα παιζουν στο μεγιστο??

μπορειτε να μου  απαντησετε  σε αυτα που ρωταω σας παρακαλω?

 

αφου θα λεγετε turing και οχι volta

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν την 1080  ΤΙ και 1070 που εχουν σχεδον 2  χροννια  απο την  κυκλοφορια τους  για ποσα χροννια θα εινε καλυμενοι  στα παιχνιδια να τα παιζουν στο μεγιστο??

μπορεις να μου απαντησεις σε αυτο που ρωταω>?

 

Link to comment
Share on other sites

η 1180  θα θεωρειτε  volta  ??  η θα λεγετε   turing?

 

δηλαδη  οσοι εχουν την   1080  ΤΙ και 1070  που παιζουν σε  αναλυσεις 1920 . 1080 και παραπανω για ποσο  καιρο θα παιζουν σε 60  fps/?

Edited by mikeuiu
Link to comment
Share on other sites

κάνεις δεν ξέρει αν θα είναι Volta h Turing επίσημα η Turing δεν υπάρχει πουθενά 
αλλά πολύ λένε ότι δεν θα φέρει την Volta στο mainstream και θα φερει την Turing που θα είναι πάνω κάτω βολτα (see what i did :P ) χωρίς Tensor Cores. Για κάτι παραπανω απευθύνσου στο Jensen Huang.

Επίσης κανεις δεν ξέρει πότε θα βγει , το κόβω Οκτώβριο μερία

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κανενας δε ξερει αν θα λεγεται τουρινγκ, βολτα ή παπαφλεσας. απ' οτι αφηνουν να εννοηθει, μικροαρχιτεκτονικη βολτα θα ειναι αλλα δε σε νοιαζει αυτο. το μονο σιγουρο ειναι οτι δε θα παιζεις α κλας παιχνιδια ουλτρα σε 4 χρονια. :hehe:

 

εξαρταται και τι παιχνιδια παιζεις παντως.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, conroe said:

παπαφλεσας

εχουν ακοθστέι πολλές φήμες για αυτο το όνομα αλλά η NV δεν το έχει χρησιμοποιήσει ακόμα λογω της αμφιλεγομενης ιδιοτητας του στον χώρο της φυσικής

Link to comment
Share on other sites

σε τι ανάλυση??αν ειναι να παρεις 1080 για 1080 δεν λέει.
Επίσης τι παιχνίδια τα 3*Α ?? αυτων οι απαιτησεις αυξανονται aναλογα με το διαθεσιμο hardware :P

Edited by asder
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mikeuiu said:

πες οτι βγαινει η 1180  για ποσο καιρο θα παιζω στο  φουλ ??

Πάρε την 1080ti και αν είσαι σε 1080p ανάλυση θα είσαι μια χαρά για τα επόμενα 3-4 χρονάκια σίγουρα. Γενικά κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με μεγάλη σιγουριά γιατί κανείς δεν μπορεί να προβλέψει το μέλλον. Επίσης μάθε όταν γράφεις να μην είσαι απότομος.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν αγορασω οταν βγει η 1180 για ποσο χρονικο διαστημα  θα μου κρατησει  για να παιζω παιχνιδια ?? σε  1080Π?

Edited by mikeuiu
Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω αυτο. απλα σε ρωταω οταν βγει η 1180 για ποσο χρονικο διαστημα  θα μου κρατησει  για να παιζω παιχνιδια ?? σε  1080Π?

Link to comment
Share on other sites

η 1180 θα έχει λίγο καλύτερες επιδόσεις απο την 1080ΤΙ μάλλον τι επιδώσεις θα έχει κανείς δεν ξέρει για κάτι που δεν υπάρχει

Edited by asder
Link to comment
Share on other sites

κανεις δε μπορει να στο υπογραψει αυτο αφου δε ξερουμε καν τι παιχνιδια θα βγουν, δηλαδη τι απαιτησεις θα εχουν. το λογικο ειναι να σε βγαλει 2 χρονια περιπου.

Link to comment
Share on other sites

 1080ti και αν είσαι σε 1080p ανάλυση θα είσαι μια χαρά για τα επόμενα 3-4 χρονάκια σίγουρα.  αυτο δεν  ειπες?

 

αν η  1080 Τι κρατησει για 4 χροννια

γιατι λες οτι η 1180 θα κρατησει σχεδον 2 χροννια?

Edited by mikeuiu
Link to comment
Share on other sites

το ισως  για  που πηγαινε??

 

δηλαδη μου λετε οτι η 1180 θα κρατησει  σχεδον 1 μιση χρονο???

τοτε δηλαδη  οσοι εχουν την   1080 και 1070 δεν μπορουν να παιζουν παιχνιδια σε φουλ?? fps

Edited by mikeuiu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now