Doums

Αποριες για νεο custom gaming pc

Recommended Posts

CPU - AMD Ryzen 7 2700X
CPU Cooler - CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB
Motherboard - Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 WIFI 
Memory - G.Skill Flare X 16GB DDR4-3200MHz (2 x 8GB)
SSD - Sandisk Ultra 3D 500GB
M.2 - Corsair Force Series MP500 120GB
Graphics Card - Gigabyte - GeForce GTX 1070 8GB G1 Gaming
Case - CoolerMaster MasterCase H500P
Power Supply - Corsair RMi Series RM750i
 
 
Πείτε μου γνωμες 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα όμως τι έχει το case και να το αλλάξει;

Και εμένα μια χαρά μου φαίνεται το σύστημα και είναι στο επίπεδο του necromancer build που ετοιμάζω για φίλο στο οποίο όμως θα έχουμε custom υδρόψηξη (CPU-GPU-2x240 ψυγεία) και επειδή τον ξέρω τον φίλο κάθε πότε αναβαθμίζει, θα βάλουμε από τώρα 32GB RAM και όχι 16GB για αρχή και μετά από λίγα χρόνια βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GregEl said:

Δεν κατάλαβα όμως τι έχει το case και να το αλλάξει;

 

Στο συγκεκριμένο μοντέλο έχουν αναφερθεί "λάθη"  τόσο στην ποιότητα κατασκευής όσο και σε θέματα συναρμολόγησης. 

Υπάρχει νέα βελτιωμένη εκδοσή( Η500P mesh)  που η εταιρία έχει διορθώσει αρκετά από τα προβλήματα που είχαν αναφερθεί.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agelos said:

 

Στο συγκεκριμένο μοντέλο έχουν αναφερθεί "λάθη"  τόσο στην ποιότητα κατασκευής όσο και σε θέματα συναρμολόγησης. 

Υπάρχει νέα βελτιωμένη εκδοσή( Η500P mesh)  που η εταιρία έχει διορθώσει αρκετά από τα προβλήματα που είχαν αναφερθεί.

 

Κάτι θυμάμαι ότι είχα δει στο hardware canucks όντως! Ωραία τώρα έχουμε και τον λόγο για να προτιμήσει άλλη έκδοση. Εγώ ρώτησα γιατί είχα ξεχάσει τελείως τα θέματα. Περίεργο πάντως από την CM, το MC500M στο οποίο δουλεύω αυτές τις μέρες έχει πάρα πολύ καλή ποιότητα και μηδενικά προβλήματα.

Έστησα στα γρήγορα σύστημα για να τσεκάρω fan controller, φωτισμό, πάνελ κλπ. Όλα άψογα μέχρι στιγμής.
IMG_20180603_133054.thumb.jpg.ac37ec7b914dc4c142b7899940dff9c6.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now