chriskasGr

ιντερνετ με κεραια απο αποσταση ;;

Recommended Posts

Καλησπερα ομαδα και καλο καλοκαιρι σε ολους.. θα παω συντομα για δουλεια σε ενα μερος της αργολιδας  που θα κατσω περιπου 2 μηνες στο σπιτι που θα μενω  δεν πιανει σχεδον καθολου το το 4g απο κινητο δυστυχως ..

αλλα στα 300 μετρα εχει ενα ανοιχτο wifi απο ξενοδοχειο πως μπορω με μια κεραια σαν αυτη ? (η καποια αλλη  που θα μου προτεινεται ;)

https://www.e-box.shop/index.phproute=product/product&product_id=557379&ref=bestprice.gr

που βρηκα τυχαια με μια αναζητηση στο google   να εχω ιντερνετ σε 2 υπολογιστες ; 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας να ειστε καλα !

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή είναι παράνομο.
Δεύτερον, ότι κεραία και να βάλεις, εσύ μπορείς να στείλεις εκεί, το WiFi του ξενοδοχείου όμως δεν έχει την ισχύ ούτε την στόχευση να στείλει σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, billpeppas said:

Για αρχή είναι παράνομο.
Δεύτερον, ότι κεραία και να βάλεις, εσύ μπορείς να στείλεις εκεί, το WiFi του ξενοδοχείου όμως δεν έχει την ισχύ ούτε την στόχευση να στείλει σε εσένα.

ο ανθρωπος που εχει το ξενοδοχειο ειναι φιλος μου και μου ειπε να παρω κεραια για να πιανω

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να βάλεις μόνο εσύ κεραία.
Πρέπει να βάλει και αυτός μια κατευθυντική, με στόχευση εσένα, και επαρκή ισχύ εκπομπής ( και φυσικά να έχετε VLOS ) μεταξύ σας ( καθαρή οπτική επαφή κεραία με κεραία ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now