MetallicGR

Machine learning χρησιμοποιούν τα Windows 10 στα updates

Recommended Posts

Το φαινόμενο των αυτόματων updates το έχουμε σίγουρα συναντήσει στο παρελθόν, όμως η Microsoft με τη χρήση machine learning κώδικα ελπίζει να το περιορίσει.

 

 

Στηριζόμενη στο feedback της κοινότητας η Microsoft εισάγει machine learning στο Windows Update της, φροντίζοντας έτσι ώστε όποια updates να πραγματοποιηθούν όταν το PC δεν χρησιμοποιείται. Μέχρι πρότινος το PC θα ρωτούσε τον χρήστη εάν ήθελε να κάνει επανεκκίνηση για να ξεκινήσει την εγκατάσταση των updates, οι περισσότεροι όμως ήθελαν απλώς να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν τον υπολογιστή τους οπότε έκλειναν την ειδοποίηση. Μερικές φορές τα updates ζητούσαν επανεκκίνηση και άλλες την πραγματοποιούσαν μόνα τους χωρίς την συγκατάθεση του χρήστη.

 

 

Πλέον η Microsoft υπόσχεται ότι δε θα ξαναζήσουμε τέτοιες στιγμές χάρη στο νέο σύστημα που σκοπεύει να εφαρμόσει σε κάποια σταθερή build στο άμεσο μέλλον. Σημειώνεται ότι το feature έχει ήδη περάσει στους insiders της υπηρεσίας των Windows.

 

 

 

Windows_10_1803.jpg.65c8b7b4add40af89a098b6a45dea755.jpg

 

 

 

 

 

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα χειροτερα WIN ever.  με τρελες δυνατοτητες, αλλα ασταθη εντελως...!!!  

 

το τελευταιο χρονο, εχω κανει 7-8 format -με αγορασμενο κλειδι- και καθε 1-2 μηνες "χτυπανε" για διαφορετικους λογους καθε φορα. ειτε απο καποιο Driver, ειτε απο καποια εφαρμογη, ειτε απο καποιο win Update (οπως το τελευταιο χτυπημα, πριν 5 μερες..!!).  αν δεν στρωσουν, θα παω για τα επομενα..... τα WIN 20...!!!!!      

 

απορω πως στο ιδιο συστημα, εκεινα τα 7αρια, εχουν αντεξει τα πανδεινα......!!!!  

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, cabdik said:

τα χειροτερα WIN ever.  με τρελες δυνατοτητες, αλλα ασταθη εντελως...!!!

Έλα ρε συ, μπορει να μην είναι τα καλύτερα, αλλά όχι και τα χειρότερα. Τι να πούμε για τα 98 & τα millennium;

 

Προσωπικά έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος από τα edu. Στο pc μου που προσέχω τι βάζω και κατεβαζω, δεν πρέπει να είναι πάνω από 5 φορές που έχω κάνει reset μέσα σε 2 χρόνια.

 

Τα 10αρια και 7αρια είναι OEM?

Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2018 at 11:12 AM, stavros said:

Έλα ρε συ, μπορει να μην είναι τα καλύτερα, αλλά όχι και τα χειρότερα. Τι να πούμε για τα 98 & τα millennium;

 

Προσωπικά έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος από τα edu. Στο pc μου που προσέχω τι βάζω και κατεβαζω, δεν πρέπει να είναι πάνω από 5 φορές που έχω κάνει reset μέσα σε 2 χρόνια.

 

Τα 10αρια και 7αρια είναι OEM?

 

Αστο ...δεν σωζονται με τιποτα....!!  εχω βαλει και διαφορετικες εκδοσεις  (Black and White....!!!!). μεχρι και σκετα WIN, τα αφησα για ενα διαστημα, ετσι για να δω, και μετα απο καποιο update, παλι τα τιναξαν τα πεταλα....!!   δεν ξερω τι να πω πια...!!!   Αν φταιει το πισι που ειναι καπως παλιοτερης γενιας, εεε... δεν μπορω να κανω κατι αυτη τη στιγμη...........!! 

 

  τα πιο σταθερα που εχουν περασει τα τελευταια 6 χρονια (απο το συγκεκριμενο πισι και οχι απο διαφορετικα, γιατι παιζει και αυτο το ρολο του...)  ειναι τα Win 7 X64 Ultimate. και μαλιστα... ηταν και απο δωρο ενος θειου....!!!!!!     

 

οταν πλεον σταθεροποιηθουν και λυθουν οι -οποιες- ασυμβατοτητες,  ισως τα ξαναβαλω.  αλλα δεν μπορω να κοιμαμαι και να ξυπναω καθε μερα με την απορια,  αν θα εχω μηχανημα να δουλεψω...!!  

 

 

Και ειναι κριμα, γιατι μετα τα 7αρια, πραγματικα, μου αρεσαν τα 10αρια. 

 

 

Edited by cabdik
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now