MetallicGR

MSI RTX 2080 GAMING X TRIO Review

Recommended Posts

Αγόρασα πρόσφατα μία 75αρα sony x90f (x900f) και παίζω παιχνίδια σε 4k και HDR (όσα έχουν). To πρόβλημά μου είναι ότι η GTX 1070 που έχω τώρα, τα βρίσκει σκούρα στα high/ultra settings σε τόσο ψηλή ανάλυση και σκέφτομαι σοβαρά για αναβάθμιση. Η 2080 αποτελεί μία καλή επιλογή, αλλά θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Με βάση το γεγονός ότι 4k gaming + HDR είναι αρκετά early adoption, σκέφτομαι αν φέτος θα βγουν όλο και περισσότερες κάρτες που θα τρέχουν σε τέτοιες αναλύσεις. Από την άλλη, είναι αρκετά πιθανό να φύγει το 2019 και να εξακολουθούμε να έχουμε μόνο 1 ή 2 ναυαρχίδες που μπορούν και παίζουν σε 4k, οπότε δεν υπάρχει ανταγωνισμός σε τέτοιο επίπεδο -- συνεπώς οι τιμές δύσκολα να πέσουν.

 

Η γνώμη μου είναι ότι αν βρω αγοραστεί για την 1070 μου (fyi αν ενδιαφέρεστε στείλτε μου μήνυμα) κοντά στα 300-350 ευρώ, τότε θα τσιμπούσα πιο εύκολα την 2080. 

Link to comment
Share on other sites

το κακο με αυτες τις αναλυσεις ειναι οτι θα πρεπει να αναβαθμιζεις συνεχεια ορισμενα εξαρτηματα του υπολογιστη.. οπως πχ η καρτα

ετσι θα μπορεις να υποστιριζεις οσο καλυτερα γινεται το καθε καινουργιο παιχνιδι π θα βγαινει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now