earthwortman

Βοήθεια στην επιλογή νέας οθόνης

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Kοιτάζω για αγορά νέας οθόνης 2560x1440 27" 144hz g sync  για χρήση gaming

χρηματικο ποσο  που διαθετω 800 ευρω
Προτιμώ τα IPS panels

για αγορά από ελλάδα με τα παραπάνω χαρακτηριστικά έχω βρει το Asus PG279Q και το AOC AG271QG  και ViewSonic XG2703

Από όσο το έψαξα βρήκα ότι και τα 2 παραπάνω monitors έχουν το ίδιο panel

Υπάρχει και τίποτα άλλο που αξίζει να κοιτάξω?

Οποιαδήποτε γνώμη συμφωνώ η όχι θα ήθελα να την ακούσω και θα χαρώ με τις απαντήσεις σας.


 

εχω ακουσει ότι οι ultrawide εχουν καπια θεματα με τα παιχνίδια ειδικα στην εικονα.

επειδή δεν ειμε ειδικος και δεν γνωρίζω για καθαρα gaming μπορουν  οι ultrawide να χρησιμοποιηθουν;

τα  παιχνίδια  υποστηριζουν  τις  ultrawide;

 

oi   ultrawide προτείνονται  για  gaming; η  οχι

δεν θελω να εχω ασυμβατότητες στα παιχνίδια και προβλήματα  στις γωνιες και στην  εικονα αν αγορασω μια  ultrawide με g-syng και   ips πανελ.

 

 

Το θέμα μου εινε ότι εγώ την οθόνη την θέλω αποκλειστικά για παιχνιδια

Παίζω όλα τα είδη παιχνιδιών και παλιά από το το 2008 μέχρι και τωρινά 

 

Επειδή ειμε πάρα πολύ μπερδεμένος σχετικά με το τι πρέπει να αγοράσω ultrawide η μία οθόνη 16.9 σε 27 ίντσες. 

 

 

 

The Asus PG279Q, Acer XB271HU, ViewSonic XG2703

Θεωρούνε ότι εινε οι καλύτερες οθόνες για gaming. 

 

Και για 32 αν αγοράσω που αυτό θα κριθεί κατά πόσον υπάρχει 1000 προς 1000 υποστήριξη στα παιχνίδια γιατί έχω δει ότι σε πάρα  πολλά παιχνίδια δεν υπάρχει support  εινε η οθονη

 

Dell alienware aw3418dw

 

Πάρα πολλοί μου έχουν πει να μην μεταβώ σε   ultrawide από την μία φανταστικές οθόνες με καλό field of view   αλλά απο την άλλη δεν έχουν support  σε όλα τα παιχνίδια που κυκλοφορούν. 

 

Σε πολλά παιχνίδια υπάρχουν fixes  και mods αλλά μαύρες μπάρες και άλλα προβλήματα στις ultrawides

 

Θέλω να ακούσω τις γνώμες σας σε τι εινε καλύτερο να πάω σε ultra wide η σε μια 16.9 που εκεί δεν θα έχω ασυμβατότητες και προβληματα

 

Παίζω όλα τα είδη παιχνιδιών όπως σας είπα οι ultra εινε φανταστικές οθόνες αλλά έχουν και μειονέκτημα τα. 

 

Οι ταινίες και τα videos σε ultra wide εινε με μαύρες; μπάρες; 

 

Πάρα πολλά άτομα με βάση αυτά που διαβάζω ειχανε  ultrawide και πήγανε σε 16.9 που εινε το standar

 

 

 

 

 

 

 

 


Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Edited by earthwortman
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία, αλλά διαβάζω πολύ για το best QC της viewsonic. Γενικά, διάλεξε και ένα κατάστημα με καλή πολιτική στην επιστροφή προϊόντων και υπομονή (BLB & IPS glow). Δες και τις κριτικές των χρηστών του Amazon.

 

Ελπίζω να έχεις και το αντίστοιχο HW για να το υποστηρίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now