MetallicGR

Η Microsoft επαναδιαθέτει το Update του Οκτωβρίου

Recommended Posts

Μετά από έναν μήνα, η Microsoft επαναδιαθέτει το Update του Οκτωβρίου στο κοινό.

 

 

Το τελευταίο update των Windows 10 ήταν αρκετά προβληματικό και ετοίμαζε δυσάρεστες εκπλήξεις σε όσους εν τέλει αναβάθμισαν τα συστήματά τους. Εν αρχή είδαμε το bug με τη διαγραφή αρχείων του χρήστη από τον φάκελο των εγγράφων βάζοντας τους χρήστες να ψάχνουν για backups των αρχείων τους.

 

 

Σύμφωνα με τον John Cable, Διευθυντή του προγράμματος Διαχείρισης, Service και Διάθεσης των Windows όλα τα προβλήματα σχετικά με το νέο update έχουν επιλυθεί και η αναβάθμιση θα ξεκινήσει να περνάει σε όλα τα συμβατά μηχανήματα. Θα υπάρξουν περιπτώσεις όπου το update θα καθυστερήσει σε ορισμένα μηχανήματα λόγω ασυμβατότητας με τους drivers, και έτσι θα χρειαστεί να περιμένουν λίγο περισσότερο.

 

 

 

F1BB6CC9-183B-4CFA-BB18-31BB8934FCCD.jpg.f04a1b4591e04045553245ecf8784f2b.jpg

 

 

 

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social: fb.jpgtwitter.jpginsta.jpgyt.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε θα το βάλω ακόμα, όπως δεν έβαλα το αρχικό 1809. Από το δεύτερο redstone πάντα περιμένω τρεις με τέσσερις μήνες προτού πάρω την απόφαση να ανοίξω τα updates.

 

Μόνο macOS ρε!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetallicGR said:

Δε θα το βάλω ακόμα, όπως δεν έβαλα το αρχικό 1809. Από το δεύτερο redstone πάντα περιμένω τρεις με τέσσερις μήνες προτού πάρω την απόφαση να ανοίξω τα updates.

 

Μόνο macOS ρε!

Έχω βάλει Linux από αρχές Σεπτεμβρίου, μιας και δεν παίζω πλέον παιχνίδια, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Ανοίγω τα Windows για Office που το θεωρώ ένα καλό και ωραίο εργαλείο και να παίξω λίγο HoTS, διαφορετικά είναι κλειστά. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ChameZX said:

Έχω βάλει Linux από αρχές Σεπτεμβρίου, μιας και δεν παίζω πλέον παιχνίδια, και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Ανοίγω τα Windows για Office που το θεωρώ ένα καλό και ωραίο εργαλείο και να παίξω λίγο HoTS, διαφορετικά είναι κλειστά. 

  to  heroes of storm νομίζω παίζει πολύ καλά με το  DXVK

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, MetallicGR said:

Δε θα το βάλω ακόμα, όπως δεν έβαλα το αρχικό 1809. Από το δεύτερο redstone πάντα περιμένω τρεις με τέσσερις μήνες προτού πάρω την απόφαση να ανοίξω τα updates.

 

Μόνο macOS ρε!

 

μετα απο ενα μηνα δεν ανοιγουν μονα τους?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτη η εκδοση δυσκολεύει κοσμο και την Μικροσοφτ.

Οσοι εχουν 

 

PC με μονάδες GPU AMD Radeon HD2000 και HD4000
PC με λύσεις ασφάλειας από την Trend Micro
PC με πελάτες VPN από το F5
 PC με Apple iCloud Client (Version7.7.0.27)

 

αποκλείονται απο την αναβάθμιση..η   Μικροσοφτ ψαχνετε και αναμένετε να βγει διορθωτική νεα αναβαθμιση.

 

Η Μικροσοφτ συνιστά Μέχρι να είναι διαθέσιμο αυτό, η υποστήριξη συνιστά να μην κάνετε το Windows Update με μη αυτόματο τρόπο ή με το εργαλείο δημιουργίας μέσων.

 

 

Παρατήρηση: Αφου το μπλοκαρες βρε   Μικροσοφτ γαι τους πααραπανω πως να κανουν με το Windows Update; ?

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα το switch σε Ubuntu 18.10 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Πολύ καλό το speed σε θέματα productivity, από τα windows 10. Και με το Play on Linux, έχω κανονικά εφαρμογές που κατα τ άλλα δεν τρέχουν σε Linux(Adobe Illustrator, Photoshop).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now