asder

Windows 10 Activation Error 0xC004F012

Recommended Posts

Εδώ και 2-3 μέρες τα  Windows ξαφνικά μου έβγαλαν ότι δεν ειναι ενεργοποιημένα. Δοκίμασα να ξαναβάλω το κλειδί, τίποτα. Μου δίνει το  error μ αριθμο 0xC004F012 που δεν λεει και πολλά. Ότι βρηκα στο ιντερνετ για να το αντιμετωπίσω μου βγάζει κάποιο άλλο σφάλμα στην πορεία... Δοκίμασα ακόμα και 4-5 activator ουτε αυτόι τα κατάφεραν

 

Σημ. το κλειδι ειναι απο το DreamSpark.

 

Έχει κανέις καμία ιδεά...

 

image.png.d98b2c49ddda7ab55a5ca4e94852fa78.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως.. τα 10αρια -σε μενα τουλαχιστον- εχουν αποδειχτει τα πιο ασταθη Windows ever...!!      

 

εχω κανει τουλαχιστον 10 φορματ τον τελευταιο χρονο..!!  και με αγορασμενο κλειδι, και χωρις κλειδι, και με διαφορετικες εκδοσεις (απο 1709 και μετα), και απο USB, και απο CD....,  και παντα, καποια στιγμη, χτυπανε...!!   δεν ξερω τι φταιει.  

 

παλι καλα που εχω σε 2ο δισκο τα 7αρια, ακι κανω δουλεια μου...!  

 

και ειναι κριμα γιατι μου αρεσουν τα 10αρια, αλλα................

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανε win update, γιατί προβλήματα στο activation είχαν εμφανιστεί και στις αρχές Νοεμβρίου.

 

https://www.theregister.co.uk/2018/11/08/windows_10_activation/

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-suddenly-deactivated/fe9a4ecf-2e2a-491d-a43e-b010c316d1c4

 

Και εμένα DreamSpark κλειδί είναι (Win10 Edu) και ακόμα δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Edited by stavros
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros said:

Κάποια εξέλιξη ή έληξαν ?

έκανα νεα εγκατάσταση και πήρε το κλειδί κανονικά, οπότε μέλλον είχαν απαγχονιστέι μόνα τους τα win.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο 4ήμερο τα Win10 με τσάκισαν στα errors κάθε λογής και restarts (drivers, system services, etc.). Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα μιας και θέλω να κάνω format, αλλά είναι πολύ απογοητευτικό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε gaming (ΒΟ4) και σε video editing (MS Movie Maker) μου το έχει κάνει.

 

Edti:

Παίζει να έχουν κάνει και καμιά ματσακουνιά τα πιτσιρίκια :hehe:

Edited by stavros
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now