SnowMN

Καινουργιο μπιλντ αναζητηση κουτιου

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,σκοπευω να κανω ενα μπιλντ και εχω αποφασισει οσο αναφορα cpu:9700k

Gpu:2080 gaming trio x

Corsair hydro series h115i extreme

 

Εχω σκοπο να κανω χρηση νοκτουα ανεμιστηρων μιας και μου αρεσει η αποδοση τους ειτε τους 120 η 140 οπου χρειαστει,εχω καταληξει σε 4 κουτια και εχω πραγματικα αφησει τον ενα οφθαλμο μ πανω στην οθονη προσπαθωντας να μαζεψω ολα τα ινφο που ισως με βοηθησουν στην αποφαση μ,NZXT H500,FRACTAL DEFINE MESHIFY C TG,SILVERSTONE RL06,IN WIN 305,τωρα εχω ψαξει αρκετα για ινφο στη συμπεριφορα τους οσο αναφορα θερμοκρασια και ροη αερα και εχω βρει για ολα εκτος απο το in win που εχω βρει μονο λιγα πραγματα θα ηθελα να μου προσφερει οποισδηποτε την εμπειρια του μαυτη τη ψυκτρα και καποιο απαυτα τα κουτια και ιδιως για το in win 305 γιατι ειναι πολυ ομορφο,ομως σε σχεδιαγραμα που ειδα πως θα ρεει ο αερας(οχι οτι ειμαι ειδικος απλα το συγκρινα με σχεδιαγραματα απο τα αλλα κουτια)ξαφνιαστικα λιγο,συν το γεγονος οτι διαβασα σε ενα απο τα λιγα ριβιου οτι θυσιαστηκε ροη αερα για ομορφια,εχω ακομα καποιες αμφιβολιες!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Edited by SnowMN
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα κουτιά που έχεςι καταλήξει ζήτημα η διαφορά θερμοκρασίας να είναι 10°C oπότε μιλάμε για factor που για μένα δεν έχει νοήμα να μπει στην εξίσωσή σου.

Σκέψου το και λίγο αλλιώς...πιθανότατα το κουτί θα το βλέπεις κάθε μερά και θα το έχεις μέσα στο γραφείο/δωματιό σου. Θα πρέπει να είναι κάτι που αρχικά να σου αρέσει και να ταιριάζει με τον χώρο.

Προσωπικά, είμαι πιο κοντά στο In Win 305 και στο Meshify C.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now