RagSoul

Πρόβλημα σε εγκατάσταση 2ου σκληρού δίσκου

Recommended Posts

Αγόρασα και εγκατέστησα ένα 2ο σκληρό δίσκο, αφού εώς τώρα ήμουν με ένα SDD. Έγινε η εγκατάσταση και το format και όλα δείχνουν μια χαρά.

Το πρόβλημα είναι ότι το pc, μου φαίνεται πιο αργό. Τι εννοώ;

Όταν κλικάρω στην taskbar για να ανοίξω  κάποιο πρόγραμμα αργεί να ανοίξει. Έχω windows 10 και πριν το βάλω δεν είχα πρόβλημα. ΟΛΑ τα πρόγραμματα και τα windows είναι φυσικά εγκατεστημένα στον SDD.

 

Απλά εγκατέστησα τον σκληρό δίσκο, τον σύνδεσα με sata3 καλώδιο και από τα disk management έκανα format δίσκο.. Ακολούθησα τις οδηγίες από το παρακάτω βιντεο: https://youtu.be/-6eTFXMfc0o

 

To μόνο παράξενο είναι ότι στο βιντεο όταν άνοιξα το disk management στο partition style MBR ή GPT εγώ επέλεξα το MBR όπως είναι στο βιντεο ενώ ήταν τσεκαρισμένο το GPT.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Edited by RagSoul
Link to comment
Share on other sites

Για δες με τον με τον task manager αν είναι κάτι συγκεκριμένο που καθυστερεί το σύστημά σου. Μου φαίνεται παράλογο να συνέβη αυτό μετά από εγκατάσταση δίσκου, εκτός αν είναι προβληματικός, με κακή υγεία.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να ψάχνει και τους 2 σκληρούς δίσκους κάθε φορά που κλικάρω κάτι; Δεν έχω κάτι στο task manager.. φυσιολογικά φαίνονται όλα.

 

To μόνο παράξενο είναι ότι στο βιντεο όταν άνοιξα το disk management στο partition style MBR ή GPT εγώ επέλεξα το MBR όπως είναι στο βιντεο ενώ ήταν τσεκαρισμένο το GPT.

Αυτό το έκανα σωστά;

Edited by RagSoul
Link to comment
Share on other sites

Τον έκλεισα τελείως όχι απλά restart και διορθώθηκε.  :X Δεν μου δείχνε κάτι στο taskbar... όλα ήταν κάτω από 8%... Δεν έχω ιδέα..

Edited by RagSoul
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now