kabatzas2

αγορά ssd για amd σύστημα

Recommended Posts

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια αναβάθμιση αλλά διάβασα ότι οι 860 evo (η πιο λογική επιλογή νομίζω) έχουν θέματα με τους sata drivers της amd. Επίσης το είδα να γίνεται live σε pc φίλου που βάζοντας τον 860 freezare το pc. Εχει κανένας το ίδιο θέμα ή να ήταν τυχαία συμβάντα? Υπάρχει καμιά άλλη πρόταση?  δεν θέλω να πάω σε pro γιατί το pc είναι ήδη μέσης ηλικίας και σε κανένα 8μηνο σκέφτομαι για αναβάθμιση όπου εκεί θα παω για m2 χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Edited by kabatzas2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kabatzas2 said:

Επιβεβαιώθηκε το πρόβλημα, οπότε ας το γράψω να υπάρχει. ssd evo 860 και AMD  SB950 δεν δουλευουν!!

πως επιβεβαιωθηκε?  για γραψε κατι παραπανω.......!! 

 

Link to comment
Share on other sites

οπως είπα το είδα live σε pc γνωστού και με ενα ψαξιμο για "evo 860 problem with amd" είναι πάαρα πολλοί που το έχουν το πρόβλημα. Δοκιμάσαμε διαφορετικούς drivers όπως μερικοι προτείνουν αλλά άκρη δεν βγήκε.  Σχεδόν όλοι έχουν το παραπάνω chipset που ανέφερα. Βέβαια σε πιο καινούρια συστήματα evo 860 και amd κανένα θέμα. (δοκιμασμένο σε x470 μητρική + win 10 τελευταία έκδοση, ο ίδιος ssd freezare στο παλιό σύστημα οπότε ήταν ξεκάθαρη ασυμβατότητα)

Edited by kabatzas2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now