Recommended Posts

George_o/c την 280Χ έχεις? Μιλάμε τρελό σκόρ αλλά τόση διαφορά με μένα wtf?

270Χ. Ο 4770Κ τα πάει πολύ πολύ καλύτερα στα 3D, για αυτό σου ρίχνω ίσως κάμποσο. Επίσης παίζω με lod 3, real time priority και affinity σε όλους τους πυρήνες + ότι performance επιλογή υπάρχει στους drivers. Το καλύτερο που είδα ήταν 398K αλλά μου κόλλησε επειδή έπαιζα ψηλά την κάρτα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα το ψάξω με τους drivers. Ότι άλλο είπες το κάνω και εγώ (affinity etc). Αλλά 150000 σχεδόν πόντους διαφορά δεν είναι πολλά?

Όχι ρε, η διαφορά προέρχεται από το ότι παίζω με Intel εγώ. Δες το score που πόσταρε από πάνω μου ο Nord, η AMD είναι πολύ πίσω δυστυχώς στα 3D, ειδικά στο aquamark.

Link to comment
Share on other sites

Άρα όσο και να pusharo την 290 , αν δεν ανεβεί ο 8350 δεν θα δω άσπρη μέρα. Ακόμη και ο AMDnord με πάτησε κάτω με 955 (καλά στα 6.5ghz) και AMD 5800 κάρτα!

Αυτό είναι το κακό τους, στα benchmarks είναι αρκετά πίσω πέρα από τα πολυπύρηνα. Σε όλα τα άλλα, η Intel clock per clock είναι πολύ πιο δυνατή/efficient, οπότε μην αγχώνεσαι, δεν κάνεις εσύ ή το σύστηά σου κάτι λάθος :D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μου έχουν κάτσει τα 400 χιλιάρικα, προσπαθούσα 2 ώρες και δεν έλεγαν να έρθουν με τίποτα.
George_o/c την 280Χ έχεις? Μιλάμε τρελό σκόρ αλλά τόση διαφορά με μένα wtf?

Τι καθόμουν και προσπαθούσα με νερά και βλακείες. Βάζεις το CPU στο SS, καρφώνεις lod, αφήνεις κάρτα stock και τρέχεις. Μπαμ 430 χιλιάρικα :hehe: Με το που ανέβαζα την κάρτα 10MHz, πέταγε μπλε οθόνη το σύστημα δεν ξέρω για ποιο λόγο. Catzilla έβγαλα πάντως στα σωστά ρολόγια, οπότε απλά κάτι παίζει με το aquamark :P

George_oc`s Aquamark score: 430153 marks with a Radeon R9 270X

image_id_1248317.png

image_id_1248318.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now