Senior

Cooler Master Silencio 650 Pure

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Έχω το Cooler Master Silencio 650 Pure.Το έχω δυο χρόνια. Για πρώτη φορά χρειάστηκα  να χρησιμοποιήσω την υποδοχή για την SD card. Βάζω την κάρτα στην υποδοχή και δεν κάνει τίποτα. Πουθενά στο σύστημα δεν φαίνεται ότι έχω εισάγει κάρτα. Κοίταξα στην διαχείριση συσκευών άλλα δεν βρήκα τίποτα που να αναφέρει πως ενεργοποιείται η λειτουργία για την SD card. 

Γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για δουλέψει η SD card; 

Ευχαριστύ Πολυ !

Edited by Senior
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δες αν σίγουρα το καλώδιο από την υποδοχή SD πάει στην μητρική σου. Λογικά θα είναι παρόμοιο βύσμα-καλώδιο όπως τα μπροστά usb 2 ports. Αν είναι το καλώδιο μια χαρά δες μήπως χρειάζεται να περαστούν drivers για το card reader. Στη διαχείρηση συσκευών εμφανίζεται ότι υπάρχει υποδοχή SD;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GregEl said:

Για αρχή δες αν σίγουρα το καλώδιο από την υποδοχή SD πάει στην μητρική σου. Λογικά θα είναι παρόμοιο βύσμα-καλώδιο όπως τα μπροστά usb 2 ports. Αν είναι το καλώδιο μια χαρά δες μήπως χρειάζεται να περαστούν drivers για το card reader. Στη διαχείρηση συσκευών εμφανίζεται ότι υπάρχει υποδοχή SD;

Στη διαχείριση συσκευών δεν εμφανίζεται ότι υπάρχει υποδοχή SD.Έλεγξα τις υποδοχές στη μητρική και μάλιστα του άλλαξα κ θέση αλλά τίποτα ακόμα .

Τώρα drives δεν υπάρχουν από όσο γνωρίζω. Μίλησα και με την coollermaster και αυτοί για την σύνδεση στη μητρική μου είπαν.

Πάντως σε ευχαριστώ πολύ !

Edited by Senior
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now