RagSoul

Download drivers (software for windows)

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορώ να κατεβάσω όλα τα drivers από ένα Pc πριν το κάνω format ή έστω κάποιος τρόπος να το κάνω;

Το pc έχει windows 7 home premium.

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα τι θες, αλλά
όχι κι όχι



τωρα τελευταία τί άγχος με τους drivers,  παλιά ήταν το bottleneck τώρα έχουμε νέα μόδα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοεί να 'τραβήξει' τους drivers από την εγκατάσταση πριν κάνει format. Δε νομίζω να υπάρχει 'σωστός' τρόπος να το κάνεις μιας και δεν είναι μόνο τα αρχεία των drivers αυτά που θέλεις αλλά και ότι άλλο γράφουν στο σύστημα (registry, φάκελος του χρήστη κλπ).

 

Οπότε βλέποντας τις συσκευές και ξεκινώντας από τη μητρική, κατεβάζεις τους πιο πρόσφατους από το site της. Αν μιλάμε για laptop 3-4 ετών τότε το Windows update είναι η πιο εύκολη λύση που δουλεύει. Αν είναι παλιότερο τότε πάλι κοιτάς το site του κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μου φαινόταν κακή ιδέα. ? Από την άλλη δεν είναι και τόσοι πολλοί οι drivers του βασικού setup θεωρώ, μόνο εάν έχεις πολλά περιφερειακά που δεν είναι pnp.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MetallicGR said:

Πάντα μου φαινόταν κακή ιδέα. ? Από την άλλη δεν είναι και τόσοι πολλοί οι drivers του βασικού setup θεωρώ, μόνο εάν έχεις πολλά περιφερειακά που δεν είναι pnp.

 

και μενα ΕΤΣΙ.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now