Recommended Posts

Aξίζει πολύ kintaro ;) Δες εδώ το thread του hipro, ειδικά στις loop-ες 21-24 οι διαφορές είναι εξωφρενικές ! (στα ίδια clocks πάντα)

Στέλιο το έβαλα :T: Απλά κοιτούσα ότι έχει ακόμα μπόλικο ... Άνετα 5-10MHz κάτω ... ;)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ax.........................Πάλι φυσσερό θα με κάνεις.Εμένα το διακοσάρρι ούτε να το βλέπει δεν θέλει.

Αντίθετα με 266 οι μνήμες έπαιξαν μέχρι 2200+ και ~2100 32M (500FSB)

Edited by crio
Link to comment
Share on other sites

Με ρωτούσε ο Benjamin αν έχουμε στην Ελλάδα κάποιο ενεργό SuperPi 32M Low Clock Challenge, να συγκρίνει λίγο τα runs του, και φυσικά του έδωσα το δικό μας :D

Δείτε κάτι χρόνους που έχει κάνει http://www.jmax-hardware.com/forum/index.php/topic,3362.0.html :eek:

Στέλιο στην 9.xx σου ρίχνει 20MHz περίπου, αλλά παίζει με 6GB μνήμες στην ίδια συχνότητα με cas 6 .... οπότε φυσιολογικό το βρίσκω :T: Άντε να τους φάμε τους Γάλλους :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ηταν καλο run ... και εχει και αλλο απο οσο βλεπεις . :)

Αυτο εγινε με τον νεο μου επεξεργαστη ο οποιος εχει πολυ καλο fsb . 650 κανει 32αρι που δοκιμασα με αερα , οποτε ελπιζω να παιξω πολλα run με 6αρι & 7αρι multi . :D

Toυ jody του εριξα λογω fsb κατα κυριο λογο .

Elpida στο Χ58 την Τριτη . Θελω να δοκιμασω αυριο λιγο ακομη το Χ48 .:D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σας θέλω τώρα ... Βρέθηκαν στο νέο OCZ Blade 3x1GB triple-channel kit 2000MHz 9-9-9-x 1.65V :whistling:

box5.jpg

Κάποιος έχει πει ότι τα δοκίμασε ήδη (ξένος). Θα σας κρατήσω σε αγωνία πριν σας πω τα αποτελέσματα όμως ... :D

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πρόκειται για απεγνωσμένη δοκιμαστική απόπειρα της Μicron να δημιουργήσει kits που να παίζουν μέσα σε λογικά πλαίσια με 1.65V. Όταν όμως βλέπεις Elpida να παίζουν 32άρι με 2000MHz @ CL7 @ 1.68V καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης ενός 3G kit στην αγορά, που δεν καταφέρνει ούτε 1750MHz+ @ CL7 με 1.65V :(

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος kintaro...

Ποιες μνημες ειναι αυτες?

Δοκιμασες maxmem και CW?

Ευχαριστώ.

Μνήμες είναι οι πάμφθηνες CSX DIABLO.

αυτά τα προγράματα δεν τα έχω τρέξει ακόμη. είναι για την τελευταία σταγόνα.

εγω ακόμη χρειάζομαι έναν καλό Ε8600.

να δω ποιό καλό παληκάρι θα με εξυπηρετήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος man.

Οι μνήμες σίγουρα παίζουνε εκεί με 2.2ν ρεύμα -7-6-5-15;)

Σωστος ο Crio...αλλα δεν θυμαμαι αν βγαζουνε το 32αρι εκει ψηλα...!

Αν δωσεις maxmem 640 και με ενα καλο CW αρχειο θα δεις σιγουρα διαφορα...κατι που θα σε κανει να ριξεις ακομα πιο πολυ τα MHz του CPU σου...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now