tasos kats

New build Ryzen 3600

Recommended Posts

Γεια σας σκεφτομαι μετά από χρονιά να φτιάξω ένα σύστημα με specs: CPU: RYZEN 5 3600 για MB MSI B450 Tomahawk Max GPU έχω μια R9 380 sapphire 4gb nitro για την ώρα μια χαρά κάνει την δουλειά της σε 1080p gaming, 16 GB ram 3200 (μάρκα μοντέλο δεν ξέρω ακριβώς αν έχετε να προτείνετε καποια είμαι ανάμεσα σε Crucial Ballistix Sport LT και G.Skill RipjawsV ) για δισκο μαλλον θα μπει καποιος  kingston nvm m.2 ή καποιος adata , έχω και 1TB HDD για διάφορα αρχεία και εικόνες και για τροφοδοτικό  εχω ενα 550αρι XFX TS bronze είναι πολύ κάλο και ήσυχο γενικά πια είναι η γνώμη σαν build ;
Το θέλω καθαρά για gaming και να μου κρατήσει για καιρό  ,ποιο μετα θα μπει και μια rx 5600 xt  αυτά ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, κάνεις και μια αναβάθμιση σε 3700Χ στο μέλλον που θα πέσουν οι τιμές και μια σύγχρονη gpu. Το τροφοδοτικό δεν ξέρω αν το έχεις από το 2013, αλλά αν βρεις πρόβλημα το αλλάζεις και αυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχω παρόμοιο σύστημα με αυτό που αναφέρεις.  Αν θες κάποια πληροφορία, στείλε μου pm.

 

*m2 adata xpg 6000 lite και μνήμες hyperX 3200 cl16

**Όλα τρέχουν στοκ 

Link to comment
Share on other sites

όχι το τροφοδοτικό είναι σχετικά καινουργιο δεν είχα πότε θέμα με το τροφοδοτικό είναι και πολύ ήσυχο και ειναι κατασκευή Seasonic άλλα με brand XFX

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now