stavros

Smartphone μέχρι 250€

Recommended Posts

Το είδα και αυτό, αλλά διαβάζω ότι τα xiaomi 9 & 10 έχουν θεματάκια με τα δίκτυα, wifi, 4g, bluetooth, τα οποία λύνονται σιγά σιγά με τα updates.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, stavros said:

Το είδα και αυτό, αλλά διαβάζω ότι τα xiaomi 9 & 10 έχουν θεματάκια με τα δίκτυα, wifi, 4g, bluetooth, τα οποία λύνονται σιγά σιγά με τα updates.

Μόνο τα 9αρια. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το redmi note 8t στα 169 ευρω για μενα το καλυτερο στα λεφτά του με snapdragon 655 4 ram 64 χώρο , 6.3" οθονη full hd και 4000mAh μπαταριά με γρήγορη φόρτιση  δεν ξερω τι θες να κανει το τηλεφωνο αμα το θες για φωτογραφίες είναι πολύ κάλο άλλα υπάρχουν και καλύτερα άμα δωσεις παραπάνω λεφτά. Και τέλος η εταιρία δίνει συνεχεία updates με τα security patch .

 

Screenshot_2020-06-19-22-47-42-929_com.android.settings.jpg

Screenshot_2020-06-19-22-47-49-909_com.android.updater.jpg

Edited by tasos kats
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μεταχειρισμένο mi9 όπως έκανα κ εγώ θα βρείς σε καλή κατάσταση με 20-30 ευρώ παραπάνω, oled οθόνη φορτίζει γρήγορα έχει φοβερές κάμερες είναι σχετικά premium κατασκευή όλα τα καλά!

Link to comment
Share on other sites

5 μήνες μετά τη χρήση του Redmi Note 8T 4Gb/128Gb έχω να πω πως δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος:

  • Για καινούργιο κινητό και σε σχέση με τον αρκετά παλιό προκάτοχο Redmi Note 4, περίμενα μεγαλύτερη διαφορά στην ταχύτητα. Πολλές φορές σκέφτομαι ότι δεν έχουν διαφορά (run apps).
  • Αρκετά θέματα με τις συνδέσεις, είτε πρόκειται για Wi Fi είτε για BlueTooth, π.χ. ήταν μια περίοδος που η σύνδεση με το αυτοκίνητο ήταν 'τζόγος'. Κάποια στιγμή για μία ολόκληρη εβδομάδα δε μπορούσε να συνδεθεί με το αυτοκίνητο. Άλλα κινητά (π.χ. της συζύγου) δεν είχαν θέματα. Σήμερα και αφορμή του post, έκανε αμάν να συνδεθεί στο wifi του σπιτιού. Έπρεπε να κάνω reboot. Γενικά έχω παρατηρήσει πως με τις πολλές ταυτόχρονες συνδέσεις π.χ. gps, data, BT έχει θεματάκια.
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω το στο δικο μου που το εχω παρει πριν απο εσενα , δεν εχω παρατηρήσει κατι περιεργο στο wifi αυτό είχε ακουστεί για το Redmi note 9s και Pro το οποίο μετα από πολλά updates διορθώθηκε . Μου πηρέ και το Miui 12 και παει μια χαρα , τα εχεις κανει ολα τα update ? Αν τα έχεις κανει ολα τα update θα σου πρότεινα να κάνεις μια εργοστασιακή επαναφορά . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now