tasos kats

Microsoft Xbox One gamepad

Recommended Posts

Θέλω να πάρω το xbox  gamepad για το pc μου ξέρω είναι ασύρματο η μητρική μου (msi x570 gaming edge wifi) έχει φυσικά wifi και bluetooth θα μπορέσει να συνδεθεί η θέλω οπωσδήποτε κάποιο καλώδιο και αν ναι τι καλώδιο παίρνει type c η micro usb , όλα αυτά τα χρονιά έπαιζα με logitech f310 κάλο τίμιο για τα λεφτά τους άντεξε 3,5 χρονιά  , πήρα ένα spartan mohax ούτε χρόνο δεν άντεξε  και λεω να τα σκασω σε κατι ποιο ποιοτικο. 

xone-controller-gow5-oberon-1000-1414609.jpg

xone-controller-gow5-oberon-left-1000-1414609.jpg

xone-controller-gow5-oberon-middle-1000-1414609.jpg

xone-controller-gow5-oberon-right-1000-1414609.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλά μπορείς και με καλώδιο (micro usb), το οποίο πρέπει να περιλαμβάνεται στη συσκευασία του controller.

 

 

 

 

Edit: και εγώ σκέφτομαι αυτή την αγορά.

Edited by stavros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

άμα δεν δώσεις απο 50 ευρω και πανω δεν περνεις gamepad καλο, όλα χαλάνε αμέσως το spartan gear mohax σε 9 μήνες  χρήσης το κουμπί A θέλει πολύ δύναμη για να ακούσει και τα rb lb νιώθεις οτι δεν έχουν πολύ ψωμί ακόμη δεν μου εχει πεσει ποτε κατω το προσεχα . Το πήγα πίσω και περιμένω να μου δώσουν τα λεφτά θα πάρω το Limited gear η το Limited cyberpunk 2077 ειναι πολυ δυνατο !!! θα ναι ασορτί και με το παιχνιδι 

20200508094253_microsoft_cyberpunk_2077_limited_edition.jpg

20200508094255_c46be209.jpg

20200508094255_ca40cf7a.jpg

20200508094255_dd3780c6.jpg

Edited by tasos kats
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για controller από πάντα είχα του playstation. Είχα του 3 στο PC και πλέον έχω του 4 με το DS4Windows. Το ds4windows είχε πολλά θέματα στην αρχή, αλλά τώρα έχεις σχεδόν native support στα windows. Εννοείται πως το maskάρει σαν microsoft controller αλλά ήδη μερικά games έχουν και icons του PS4 στο PC γιατί ξέρουν ότι η κοινότητα αυτών που το χρησιμοποιεί είναι μεγάλη.

 

Η πιο ανώδυνη λύση αν δε ξέρεις τι λέω παραπάνω είναι το elite controller της Microsoft. Το έχω πιάσει, έχω παίξει και είναι ότι καλύτερο. Το αρνητικό του είναι το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Με του xbox το χειριστήριο έστω ένα gamepad με xi πρωτόκολλο το βάζεις και το αναγνωρίζει και το pc και όλα τα παιχνίδια.  Το elite 2 ωραίο και πανάκριβο gamepad άλλα υπόψιν στο σκρουτζ έχουν πολλά παράπονα μπορεί να το αγορασεις και να μην δουλεύει η παρτίδα με αριθμό 1943 εχει βγαλει προβληματα

Edited by tasos kats
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις πόσες παρτίδες έχουν θα δεις ότι είναι τα προβλήματα είναι μικρά. Συν ότι μπορείς να το αλλάξεις άμεσα. Συμφωνώ ακριβό, αλλά στηρίζεται στη λογική του ότι πληρώνεις παίρνεις :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now