Senior

Αγορά Case

Recommended Posts

Καλησπέρα
Μετά από μια αναβάθμιση που έκανα σε επεξεργαστή κ μητρική σκέφτομαι να αλλάξω και κουτί για καλύτερο airflow .
To πολύ μέχρι 60-70 ευρώ. Εγώ σκέφτομαι ή coolermaster ή κάνα corsair.
Έχει κανείς καμιά πρόταση .

Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

midi tower και να παίρνει atx μητρική ; και τι διαστασεις να εχει μαξ για καρτα γραφικων πανω κατω

 

εγώ θα σου πρότεινα  το Phanteks Eclipse P300A Mesh 

Edited by tasos kats
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ ευχαριστώ για τις προτάσεις .Τελικά αυτό θα αγοράσω πρώτον γιατί από ότι είδα έχει καλό airflow ( έχω τον ryzen 2700x και το case που έχω είναι πολύ κλειστό ) και δεύτερον  είναι πολύ όμορφο και λιτό.Το λέω αυτό γιατί μου αρέσουν τα λαμπιόνια χαχαχα

Οι εντυπώσεις όταν το παραλάβω και το στίσω .

 

 

 

Edited by Senior
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2020 at 12:59 PM, Senior said:

Καλημέρα κ ευχαριστώ για τις προτάσεις .Τελικά αυτό θα αγοράσω πρώτον γιατί από ότι είδα έχει καλό airflow ( έχω τον ryzen 2700x και το case που έχω είναι πολύ κλειστό ) και δεύτερον  είναι πολύ όμορφο και λιτό.Το λέω αυτό γιατί μου αρέσουν τα λαμπιόνια χαχαχα

Οι εντυπώσεις όταν το παραλάβω και το στίσω .

 

 

 

Σήμερα μου ήρθε το κουτί και απλά το έβγαλα από την κούτα.

Όντως είναι όμορφο αλλά λίγο μαζεμένο.Ελπιζω να χωρέσει η μητρική ! 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απόψε τα κατάφερα και το τελείωσα το pc.Το κουτί είναι πολύ καλό έβαλα και τρία 140αρια fanakia και όλα κομπλέ το μόνο που δεν είχα υπολογίσει και δεν το είχα προσέξει είναι ότι πήρα αυτό για μπροστά CoolerMaster MasterFan MF140R ARGB

και δεν κάνει στη μητρική απλά δουλεύει και δεν μπορώ να το συνδέσω για τα χρωματα.

Την πάτησα 😟 

Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι θες εναν controller για το rgb στα φανακια θα κουμπώσεις πανω στον controller τα φανακια και μετα στην rgb υποδοχή στην  μητρικη 

Edited by tasos kats
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, tasos kats said:

κατι μου λεει οτι θες εναν controller για το rgb στα φανακια θα κουμπώσεις πανω στον controller τα φανακια και μετα στην rgb υποδοχή στην  μητρικη 

Η αλήθεια είναι προς το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν  να τον πουλήσω και να πάρω αλλον. Έχεις να μου προτείνεις controller γιατί δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Senior said:

Η αλήθεια είναι προς το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν  να τον πουλήσω και να πάρω αλλον. Έχεις να μου προτείνεις controller γιατί δεν έχω ιδέα.

Με αυτό ( rgb convertor deepcool ) θα είμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική είναι αυτή της υπογραφής σου;

 

Αν ναι τότε λογικό να μην κάνουν γιατί είναι 4 pin RGB, ενώ τα fans είναι 3 pin ARGB (addressable), που πρακτικά σημαίνει ότι το κάθε led μπορεί να ρυθμιστεί ανεξάρτητα στο χρώμα του.

 

Οπότε θα χρειαστείς πρακτικά έναν argb controller ο οποίος θα οδηγήσει τα argb fans σου και ΔΕ θα συνδεθεί στη μητρική. Καλά θα κάνεις να τα αφαιρέσεις γιατί μπορεί να τα κάψεις και εκεί δε σε καλύπτει η εγγύηση, εύκολα.

 

Θα κοιτάξω μήπως έχω κάτι και αν είναι σου στέλνω pm.

 

 

11 hours ago, Senior said:

Με αυτό ( rgb convertor deepcool ) θα είμαι οκ?

 

Όχι δε νομίζω, είναι για add-rgb που έχει η deepcool και κάποιοι άλλοι no name oems. Μόνο με πατέντα (κολλητήρι) θα το κάνεις να δουλέψει.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2020 at 8:45 AM, MetallicGR said:

Η μητρική είναι αυτή της υπογραφής σου;

 

Αν ναι τότε λογικό να μην κάνουν γιατί είναι 4 pin RGB, ενώ τα fans είναι 3 pin ARGB (addressable), που πρακτικά σημαίνει ότι το κάθε led μπορεί να ρυθμιστεί ανεξάρτητα στο χρώμα του.

 

Οπότε θα χρειαστείς πρακτικά έναν argb controller ο οποίος θα οδηγήσει τα argb fans σου και ΔΕ θα συνδεθεί στη μητρική. Καλά θα κάνεις να τα αφαιρέσεις γιατί μπορεί να τα κάψεις και εκεί δε σε καλύπτει η εγγύηση, εύκολα.

 

Θα κοιτάξω μήπως έχω κάτι και αν είναι σου στέλνω pm.

 

 

 

Όχι δε νομίζω, είναι για add-rgb που έχει η deepcool και κάποιοι άλλοι no name oems. Μόνο με πατέντα (κολλητήρι) θα το κάνεις να δουλέψει.

 

Τελικά πήρα αυτά Enermax T.B. RGB (2 Pach with controller) κ είμαι κομπλέ !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetallicGR said:

Α μια χαρά. Το θέμα είναι ότι θες ίδια φανς, για να το επεκτείνεις.

Απλά μόνο το πάνω είναι μπλε αλλά δεν με ενοχλεί.Τα αλλά δυο αν μπορέσω θα τα πουλήσω να ισοφαρίσω κάπως τα χρήματα που έδωσα.

Το μόνο που το τηλεκοντρόλ δεν πιάνει γιατί το μάτι είναι στο μπροστινό μέρος και καλύπτετε από το  front panel.

Απλά το έχω σταθερό .

Σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now