esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Eye ripit, eye nid yor SeePeeYou's puckage imidietly

@billpeppas με όλο το σεβασμό αυτά δεν μου κάνουν για αγγλικά...

@ Gorillakos μήπως ήρθε η ώρα να περάσουμε σε vbulletin 4...Αργεί πολύ να φορτώσει...και με 24 σύνδεση σε συγχρονισμό 17

Link to comment
Share on other sites

Ο Πεππίτο δεν ξέρει καθόλου καλά Αγγλικά. Αφού όταν συζητούσαμε το ενδεχόμενο να ανέβω Σταμάτα να με φιλοξενήσει τον Αύγουστο, το πρώτο πράγμα που με ρώτησε ήταν:

- How much weather are you planning to stay upstairs downstairs?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάτε σοβαρά...;;;Ελπίζω πώς όχι...

ΚΑι άν μιλάτε σοβαρά...Μαγκιά του....Τι σας νοιάζει το παιδί τι κάνει...

Και σιγά, τί πειράζει σαν δεν ξέρει...

@billpeppas άσε να λένε...

Ο Πεππίτο δεν ξέρει καθόλου καλά Αγγλικά. Αφού όταν συζητούσαμε το ενδεχόμενο να ανέβω Σταμάτα να με φιλοξενήσει τον Αύγουστο, το πρώτο πράγμα που με ρώτησε ήταν:

- How much weather are you planning to stay upstairs downstairs?

νομίζω οτι δεν έπρεπε να το πεις αυτό Γιώργο, δεν είναι καθόλου τιμητικό για τον Βασίλη και ίσως το πάρει στραβά. . .

Και δεν είναι καθόλου καλό για ένα forum να δημιουργήται δυσάρεστο κλίμα, πόσο μάλλον ανάμεσα σε φίλους (άν δεν κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι ασε να τα λενε. Οι φιλοι πρεπει να εχουν ειλικρινια μεταξυ τους, και αν υπαρξει παρεξηγηση να τη λυσουν αμεσα. Καλα εκανε ο George και το δημοσιοποιησε μπας και ντραπει λιγο ο Bill και μαθει επιτελους αγγλικα και δν ζαλιζομαστε απο τα μαργαριταρια του!!!

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι δεν έπρεπε να το πεις αυτό Γιώργο, δεν είναι καθόλου τιμητικό για τον Βασίλη και ίσως το πάρει στραβά. . .

Η αλήθεια, όσο κι αν πονά πρέπει να λέγεται! Κάνε δουλειά σου λοιπόν και άσε με να το ξεκαθαρίσω αυτό το θέμα μια για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

bamboozled_bumper_sticker-p128196552234471187trl0_400.jpg

Μην ψαρώνεις ρει και εγώ τα πέρασα αυτά :hehe: Πλάκα κάναμε :) Εμένα να δεις τι μου έκαναν, που και καλά μας κυνηγούσε η Intel να μας κλείσει το site επειδή αποκάλυψα κάτι βλακείες που τάχα ήταν "Under NDA" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αι σιχτιρι....απο δω μέσα...

Είπα και γώ ,τόσο βλακας είναι να γράφει τέτοια ορνιθοσκαλίσματα φάτσα φόρα... :)

Εμένα να δεις τι μου έκαναν, που και καλά μας κυνηγούσε η Intel να μας κλείσει το site επειδή αποκάλυψα κάτι βλακείες που τάχα ήταν "Under NDA"

hehe.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!!!!

:hehe:

Αυτό ακριβώς λέγεται ότι είπε ο Θεόδωρος Πάγκαλος στην Μάργκαρετ Θάτσερ, αν έχετε τον Θεό σας, ως υφυπουργός Εξωτερικών Ελλάδας ο ένας, πρωθυπουργός της Μ. Βρετανίας η άλλη. Είναι βέβαια δυσχερές να αποδειχθεί αν πρόκειται για ιστορική πραγματικότητα ή για αστικό μύθο. Πάντως, όπως γράφει το Βήμα, τουλάστιχον ο Μίμης Ανδρουλάκης περιέχει την ιστορία στο βιβλίο του «Ζητούνται Αλχημιστές» ως πραγματικό γεγονός. Το περιστατικό αναφέρεται ως εξής:

«Ποιος είναι αυτός ο χοντρός;» ψιθυρίζει η Μάργκαρετ Θάτσερ στον διπλανό της για τον Θ. Πάγκαλο, που αναπλήρωνε τον Ανδρέα Παπανδρέου σε ένα συμβούλιο κορυφής, όμως τα άτιμα τα μικρόφωνα το μεγέθυναν. «Σε έχει πηδήξει ποτέ χοντρός;» άφησε να του ξεφύγει τσαντισμένος ο Πάγκαλος, η αφηρημένη μεταφράστρια αυτομάτως το μετέφρασε και πάγωσε το συμβούλιο.

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now